Autor Subiect: Socializare, stim bancuri ?  (Citit de 483547 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #30 : Sâmbătă, 20 Martie 2010, 21:00 »
Doctore, ce aveti pentru ridurile mele? Cel mai mare respect!

Alegerile sunt procedeul prin care oamenii liberi isi aleg stapanii.

Doi nebuni merg prin padure, bucurandu-se de racoarea pe care le-o ofera aceasta. La un moment dat, unul vede o pusca. O ridica si, mirat, il intreaba pe celalalt: - Mai, ce-o fi asta? si se uita pe tevi. Al doilea se apuca si mangaie arma intrebandu-se ce-o fi si ii spune primului: - Uite, am gasit aici ceva si se misca. Apasa pe tragaci si cel care se uita pe tevi cade desfigurat, la care al doilea il intraba: - No', amu', de ce faci fata asta, ca si eu m-am speriat...

Americanii au inventat un computer medical foarte performant. Doctorii o cam bagasera pe maneca: asta ne ia painea de la gura! Unul dintre doctori, mai smecher de felul sau, le spune celorlalti confrati: - Las’ ca-i vin eu de hac! Se duce la computer. Acesta intreaba: - Ce va doare?. Doctorul spune: - Ma doare-n cot! Computerul raspunde: - Dati o proba de urina si dupa doua ore veniti pentru rezultat. Doctorul se duce acasa si urineaza intr-o sticluta, apoi o pune sa faca acelasi lucru si pe nevasta-sa, pe fiica-sa, ba chiar si pe pisica lor. Apoi duce sticluta cu cocktailul de urina la computer. Dupa doua ore primeste rezultatul: - Sotia dvs. are sifilis, fiica dvs este gravida in luna a patra, pisica nu are nimic, iar dvs n-o mai frecati in baie, ca-i locul stramt si va loviti la coate!

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #31 : Sâmbătă, 20 Martie 2010, 21:04 »
Intr-o firma de contabilitate, 4 femei in birou: sefa (nu se specifica ce culoare de par) si 3 contabile, una bruneta, una roscata, si cealalta blonda. De la o vreme, sefa pleca totdeauna mai devreme de la serviciu, sub diverse pretexte. Intr-o zi, se gandesc fetele ca daca sefa pleaca, pleaca si ele. Zis si facut, si cum a iesit sefa pe usa, hop si ele, sa profite de 2 ore libere. Bruneta, merge direct la sala de fitness, profitand de faptul ca are timp mai mult sa fie in forma. Roscata merge la cumparaturi. Blonda, ca o sotie cuminte si iubitoare, merge acasa, sa profite de 2 ore in plus langa sotul ei iubit. Acasa, insa, dupa ce intra, aude zgomote din dormitor,si cand se uita pe furis pe usa, ii vede pe barbatu-sau si pe sefa ei. Tiptil, se strecoara afara din casa fara sa zica nimic si se duce in parc, asteptand sa treaca timpul. A doua zi, sefa iar dispare cu doua ore inainte dernterminarea programului. Celelalte vor si ele sa plece, numai blonda statea la birou. - Haide, tu nu pleci? - Nu, nu plec, ca ieri era cat pe ce sa ma prinda sefa!

-   Cum s-a numit soacra lui Adam? Adam nu a avut soacra. El traia in paradis.

       Stii care-i diferenta intre curaj si tupeu? Curajul inseamna sa te intorci acasa la miezul noptii, sa-ti vezi nevasta asteptandu-te cu un maturoi in mana si sa o intrebi: - Inca mai faci curat, sau tocmai te pregateai sa decolezi? Tupeul inseamna sa te intorci acasa la miezul noptii, invaluit intr-un nor de parfum, cu urme de ruj pe haine, sa-ti vezi nevasta asteptandu-te cu un maturoi in mana, si sa-i spui: - Nu te enerva, tu urmezi.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #32 : Duminică, 21 Martie 2010, 08:36 »
Carmentoma - ai postat o multime de bancuri.
Vin si eu!

CUGETARI:

Daca vrei ca sotia sa te asculte cind vorbesti, vorbeste cu alta femeie. O sa fie numai ochi si urechi

Cand esti inteligent si cand esti intelept?
Esti inteligent daca nu crezi decat jumatate din ceea ce auzi; esti intelept daca stii care jumatate!


Daca tatal tau nu este milionar, nu ai nici o vina.
Dar daca nici socrul tau nu este milionar, atunci nu ai nici o scuza!


Unde se afla punctul G la femei?
In lumina ultimelor cercetari... s-a descoperit ca el este situat... la sfarsitul cuvantului SHOPPING!!!



BANCURI:

Un barbat la doctor:
-Doctore, nevasta ma inseala pe rupte si totusi nu imi apar nici un fel de coarne! Uitati-va si dumneavostra, neted ca-n palma!
-Nu va faceti probleme, chestia cu coarnele e numai o vorba, nu exista cu adevarat...
-Uf, mi-ati luat o piatra de pe inima, credeam ca am lipsa de calciu....

Ce s-a ales de lumea asta, domnule! Stateam duminica in biserica la slujba si o doamna de langa mine scoate o tigara, o aprinde si incepe sa fumeze... Sa-mi scape berea din mana, nu alta!

Pe o strada, o tiganca batrana vindea seminte cu 5000 de lei cornetul. Un tanar care trecea in fiecare zi pe acolo ii lasa cei 5000 de lei, dar nu-si lua niciodata cornetul.
Intr-o dimineata, tiganca il opreste, incercand sa-i spuna ceva, dar tanarul merge grabit mai departe, zicand din mers:
-Vrei sa ma intrebi de ce nu iau niciodata semintele?
-Nuu, nuu... vreau sa-ti spun ca s-au scumpit la 10000 de lei!

Noapte de iarna, furtuna, un brutar tocmai voia sa inchida magazinul, cand intra pe usa un client infrigurat care voia sa cumpere doua cornuri.
- Sunteti insurat, domnule? intreaba brutarul.
- Bineinteles! Dar ce, credeti ca mama m-ar fi trimis la cumparaturi pe o vreme ca asta?!


Cine a indraznit sa-mi rascoleasca biroul in halul asta? - tuna directorul.
- Baiatul d-voastra cel mic, domnule!
- Talentat copil, nu-i asa?


- Tata, spune-mi, de ce barbatii de la noi nu pot avea mai multe sotii, asa cum e in Africa?
- Esti inca mic, fiule! Cand vei creste, o sa intelegi de ce legea ne apara.


Chelnerul catre o doamna:
- Ati observat ca sotul d-stra a cazut sub masa?
-Te inseli draga, sotul meu tocmai acum a intrat pe usa...


Un betivan vine la doctor si ii spune ca este bolnav.
Doctorul il consulta, dupa care ii spune:
-Nu pot sa pun diagnosticul maladiei dvs. Cred ca de vina este alcoolul.
-Nici o problema, d-le doctor, am sa vin cand sunteti treaz.

 :D

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #33 : Duminică, 21 Martie 2010, 21:55 »
Un pitic intra intr-o farmacie :
 -Buna ziua , aspirina aveti ??
 -Da , avem - As dori si eu una singura rn
 - Vreti sa o impachetez??
 -Nu multumesc, o sa o rostogolesc!

Un politist opreste un autoturism si ii spune domnului de la volan:rn- Felicitari! Ati castigat 5.000,00 de RONi pentru ca purtati centura de siguranta. Ce veti face cu banii?rn- Pai, cred ca ... imi voi lua permisul de conducere!rnAtunci, sare sotia sa:rn- Nu-l ascultati! Asa face el, cand e beat!rnUn om din spate:rn- Stiam eu ca nu o sa ajungem prea departe cu masina asta furata!...rnLa care, se aude o voce din portbagaj:rn- Ce, am trecut deja granita?!?...

Trei femei trec pe strada, cu cate o inghetata in mana! Cand trec pe langa ele, Bula il intreaba pe Trula : care crezi ca e maritata: cea care o suge, cea care o linge, sau cea care musca din ea? Trula e in dilema, asa ca Bula il lamureste: cea cu verigheta pe deget, ce credeai!!!

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #34 : Duminică, 21 Martie 2010, 21:58 »
Un Maybach este lovit de un Tico . In urma accidentului computerul de bord al maybac-ului afisa urmatorul mesaj :FOUND NEW HARDWARE!

liescu era intr-un hotel .Cei de la room service primesc urmatorul apel: " TU TI TU TU TU TU " ,isi da fiecare cu parerea ,pana la urmanu reusesc sa inteleaga si il cheama pe translatorulul lui Iliescu. Acesta ii lumineaza : " Two tea to 222"

 - Care este deosebirea dintre un elveţian bogat şi unul sărac?
- Cel sărac îşi conduce singur Mercedesul.

Care este asemănarea dintre chelie şi prostie?
-   Dacă sunt prea mici, nimeni nu zice nimic. Dacă sunt prea mari, nu mai pot fi acoperite.

Trei drogaţi iau un taxi spre casă. Taximetristul, ştiind cu cine are de-a face, opreşte maşina după 10 metri.
Primul drogat plăteşte cursa, al doilea îi mulţumeşte şoferului, iar al treilea zice nervos:
- Alta dată să mergi mai încet!

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #35 : Duminică, 21 Martie 2010, 22:01 »
O brunetă stă pe marginea unei şosele şi zice : 81, 81, 81. O blondă trece pe acolo şi o aude pe brunetă numărând.
- Ce înseamnă 81? întreabă curioasă blonda.
- Dacă te aşezi pe dunga albă din mijlocul drumului îţi spun, zice bruneta.
Blonda se aşează pe centrul drumului. Un camion vine în viteză şi o aruncă pe blondă la câţiva metri de marginea şoselei.
Bruneta îşi aprinde o ţigară şi zice : 82, 82, 82.

O blondă mergea într-un Tico cu iubitul ei. La un moment dat, blonda întreabă: - Dragă, aici, în dreapta mea, se vede Marele Zid Chinezesc? - Nu iubito, zice tipul! E bordura!

Bulă cu Bubulina, în noaptea nunţii. - Mă iubeşti? întreabă Bubulina. - Da' ce, zice Bulă supărat, crezi că fac flotări?

Bulă aşteaptă ca doctorul să iasă din operaţie şi să îi spună cum se simte soţia lui, care suferise un grav accident de masină. Doctorul iese şi e întrebat de către Bulă: - Domnule doctor, cum se simte soţia mea? - Păi, ştiţi, nu o să mai poată merge, o să trebuiască să cumpăraţi un scaun cu rotile, ca să o duceţi peste tot. - Vai de capul meu, dom' doctor! se vaită Bulă. - Asta nu e tot, continuă doctorul, nu se poate hrăni singură, va trebui să o hrăniţi ca pe un bebeluş. - Dom' doctor, dar e grav, zice Bulă alb la faţă. - Staţi, că mai e. Îşi va face nevoile pe ea, va trebui să facă la oliţă, să o spălaţi. - Aoleu, dom' doctor, ce o să ma fac? - Staţi liniştit, că am glumit, zice doctorul. Soţia dumneavoastră a murit.

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #36 : Duminică, 21 Martie 2010, 22:03 »
-   Un preot şi un dascăl stăteau pe marginea unui drum, ţinând o pancardă pe care scria: "Sfârşitul este aproape! Pregătiţi-vă!"
-   Pe lângă ei treceau o mulţime de maşini, fără să încetinească vreuna. Imediat ce o maşină trecea pe lângă cei doi, se auzeau o bubuitură şi o explozie.
-   După o vreme, dascălul îl întreabă pe preot:
-   - Părinte, n-ar fi mai bine să scriem pe pancardă: "Podul din faţă este rupt"?

- Ce poate fi mai gustoasă decât o cutie de ciocolată?
-   - Mai gustoasă decât cutia poate fi ciocolata!

- Vreţi să spuneţi că soţul dumneavoastră chiar s-a spânzurat? o întreabă  judecătorul pe tânara văduvă.
-   - Da, domnule judecător, raspunde femeia.
-   - Atunci cum explicaţi mulţimea de cucuie pe care le are?
-   - S-a spânzurat cu un elastic.


carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #37 : Duminică, 21 Martie 2010, 22:05 »
- Cum se numeşte un copil care şi-a omorât amândoi părinţii? - Orfan.

Bulă şi Bubulina, pe canapea. - Ce faci? întreabă Bubulina. - Mă gândesc, răspunde Bulă. - Şi eu la fel. Tu la ce te gândeşti? - Păi, la ce te gândeşti şi tu. - Porcule!

Bulă şi Bubulina se întorceau cu maşina din excursie. După o ceartă zdravănă, amândoi tăceau. Deodată, trec cu maşina pe lângă o crescătorie de porci. - Rudele tale? întreabă dispreţuitor Bulă, arătând spre porci. - Da, zice Bubulina. Socrii şi cumnatul.

       Bulă sună speriat la pompieri: - Domnule, soacra mea vrea să se arunce de la etaj! - Şi care e problema? - Nu se deschide fereastra! 

     - Cum începe o reţetă ţigănească de ciorbă? - Se fură 4 ouă ...

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #38 : Duminică, 21 Martie 2010, 22:08 »

      Ce vezi când te uiţi în ochii unei blonde? - Ceafa!

O blondă vine la doctor cu urechile roşii. - Ce s-a întâmplat cu urechea dumneavoastră? întreabă doctorul. - Călcam rufele când a sunat telefonul şi, din greşeală, am dus fierul de călcat la ureche. - Dar cu urechea cealaltă ce s-a întâmplat? - Al naibii telefon, a mai sunat încă o dată.

O femeie întreabă la Radio Erevan: - Este adevărat că, dacă beau un pahar cu apă rece, nu mai răman gravidă? - Este adevărat! - Când trebuie să-l beau? Înainte sau după? - În loc de...

Într-o zi, Bulă îi zice lui soacră-sa: - Mamă soacră, scuipă-mă! - De ce? se miră soacra. - Doctorul mi-a zis că am o boală care se poate vindeca doar cu venin de viperă.

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #39 : Duminică, 21 Martie 2010, 22:10 »
Un enorias se duce unul la preot: - Iartă-mă, părinte, că am păcătuit cu gândul. - Cum aşa? întreabă preotul. - Seara trecută, am rămas blocat în lift cu vecina mea, de 20 de ani. Am tot strigat noi, dar dacă nu ne-a auzit nimeni am hotărât să stăm liniştiţi până dimineaţă. Şi pentru că în lift se făcea foarte cald, cam după o oră vecina şi-a dat jos rochia, după încă o oră şi-a dat jos şi sutienul şi la urmă şi-a dat jos tot ce mai avea pe ea. - Şi tu? întreabă preotul. - Eu o priveam şi am păcătuit părinte, gândindu-mă la ce i-aş face. - Şi i-ai făcut ceva? - Nu, răspunse enoriaşul. - Bine, atunci să ţii post o săptămână şi să bei în fiecare zi câte o găleată de apă. - Părinte, dar de ce să beau o găleată de apă în fiecare zi? - Pentru că atâta bea un bou!

Bulă şi Trulă se întâlnesc în scara blocului. - Sunt obosit mort, zice Bulă. - Da' ce-ai păţit? - S-a luat unu' de nevastă-mea şi stătea cam la 10 kilometri. M-am dus pe jos până acasă la el ca să-l bat. - Şi te-ai întors tot pe jos? - Nu, cu salvarea!

Un pilot, un marinar şi Badea Gheorghe stăteau de vorbă. Pilotul spune : - Eu, când aterizez, îmi sun nevasta şi o avertizez că am ajuns. Să nu am probleme. Marinarul la fel: - Când acostează nava, dau telefon acasă, să nu am neplăceri. Badea Gheorghe tăcea. Amândoi au sărit pe el cu întrebările: - Cum, tu nu faci la fel? - Nu, eu sun la uşă şi mă duc la geam. N-a scăpat niciunul până acum.

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #40 : Duminică, 21 Martie 2010, 22:13 »
Într-o parcare, doi bărbaţi se bat pe viaţă şi pe moarte. Lângă ei, un copil strigă: - Tată! Tată! Vine un poliţist şi-l întreabă pe copil: - Care dintre ei e tatăl tău? - Nu ştiu, că d-aia se bat.

-   De care căţel nu îi este frică pisicii? - De căţelul de ustoroi.

- Mami, vreau şi eu nişte prăjituri! zice Alinuţa. - Ia de pe frigider, răspunde maică-sa. - Dar, mami, ştii că n-am mâini. - E, n-ai mâini, nici prăjituri nu primeşti!

După ce a fost violată, femeia de serviciu a fost dusă la secţia de poliţie, pentru a i se pune câteva întrebări: - De ce nu ai fugit când ai văzut că vrea să te violeze? - Păi, unde să fug maică? În stânga - perete, în dreapta - perete, în spate - abia spălasem.

Medicul chirurg dă telefon la reprezentanţa de motociclete: - Câte motociclete aţi vândut azi? - 7. - Nu înţeleg. Unde or fi ultimii 2?    

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #41 : Duminică, 21 Martie 2010, 22:18 »
Bulişor şi Trulişor, după lucrare. - Tu ce-ai făcut? întreabă Bulişor. - Am dat foaia goală, răspunde Trulişor. - Şi eu la fel. - Ce ne facem? Dacă zice că am copiat unul după altul?

Un român şi un neamţ se cazează la un hotel. Recepţionerul îi avertizează că în fiecare noapte, exact la miezul nopţii, apare o fantomă care vrea bani. La 12 noaptea fix, în camera românului intră fantoma. - Sunt fantoma de la 12 fix şi vreau bani! Românul, speriat, scoate 100 de euro din portofel şi-i dă fantomei. La 12 şi 5 minute, fantoma intră în camera neamţului. - Sunt fantoma de la 12 fix şi vreau bani! - Să fii sănătoasă, zice neamţul, că nu-ţi dau nimic! Ziceai că vii la 12 fix.

Adam e singur în Rai şi se plictiseşte. Se duce la Dumnezeu, să-i ofere o soluţie. - Doamne, sunt singur. Ai putea, rogu-te, să-mi faci o pereche? - Sigur, zice Dumnezeu. O să-ţi fac o femeie care o să te iubească mereu, n-o să fie cicălitoare niciodată şi care o să facă doar ce vrei tu. Asta o să te coste o mână şi-un picior. Stă Adam şi se gândeşte. - Doamne, dar pentru o coastă ce-mi poţi oferi?

Femeile sunt ca medaliile olimpice: trebuie să lupţi pentru ele, apoi îţi atârnă de gât o viaţă întreagă.

Anunţ la mica publicitate: "Blondă, 90-60-90, 1.70 m, ochi albaştri, buze senzuale, vând camion."

Omul din Neanderthal către femeia lui: - Vrei să facem sex? - Nu! zice ea scurt. - De ce? - N-am chef! Omul ia o bâtă şi o loveşte pe femeie zdravăn în cap. - Acum vrei să faci sex cu mine? - Nu! - De ce? - Mă doare capul!

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #42 : Duminică, 21 Martie 2010, 22:21 »
Două femei pe patul spitalului: - Tu de ce eşti aici? întreabă una dintre ele. - Din cauza obişnuinţei. - Cum aşa? - Eram în pat cu soţul meu când am auzit un zgomot la uşă. Din obişnuinţă, am strigat: "Fugi! Repede! Vine bărbatul meu!"

- Ce asemănare este între un inginer şi un câine? - Amândoi au priviri inteligente, dar niciunul nu ştie să se exprime.
 
- Nnnnuuuu vvvvvă suppppăraţi, uuuunde e şcoalllla de bâbâbâbâiţi? - La ce vă trebuie? că va bâlbâiţi aşa de bine...!

Un pisoi şi o vacă stau de vorbă: - Aşa mic şi ai mustăţi? întreabă cu dispreţ vaca. Pisoiul se uită în sus la vacă şi zice: - Aşa mare şi fără sutien? 

Evreul pe patul de moarte: - Mamă, eşti aici? - Da, fiule sunt aici! - Nevastă, eşti aici? - Da, bărbate, sunt aici! - Copii şi voi sunteţi aici? - Da, tată, suntem aici cu toţii. - Toată lumea e aici? Atunci în magazin cine mai vinde?

Bubulina se întoarce acasă dimineaţă. - Unde ai fost până acum? întreabă Bulă, supărat. - Cea mai bună prietenă a mea a fost foarte bolnavă. A trebuit să stau cu ea. Bulă dă telefon la 10 dintre cele mai bune prietene ale Bubulinei. Niciuna nu îi confirmă că Bubulina a stat toată noaptea la ea. În noaptea următoare, Bulă se răzbună şi nu vine acasă. Dimineaţă, se scuză că a fost la cel mai bun prieten. Bubulina sună pe toţi prietenii lui Bulă. Toţi confirmă că Bulă a stat cu ei. 2 dintre ei chiar insistă că Bulă este încă la ei.

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #43 : Duminică, 21 Martie 2010, 22:27 »
Cum se numeşte dentistul arab? - Blend Ahmed.

- Când va începe adevărata criză economică?
- Atunci când vor începe chinezii să mănânce cu lingura.

Un ţigan intră într-un bar, se aşează la o masă şi strigă:
- Ospătar, un rom aici.
- Te-am văzut, du-te dracu’!

          Familia lui Bulă se debranşează de la căldură. Vine un reporter, să vadă cum se descurcă Bulă în noile condiţii.
- Dom'le, ce faceţi atunci când e frig afara? întreabă reporterul.
- Păi, ce să facem? Ne apropiem de lumânare.
- Şi când e şi mai frig?
- Ne apropiem şi mai tare!
- Bine, bine, dom'le, dar când sunt -20 de grade afară ce mai faceţi?
- Dacă se face chiar aşa de frig... pai atunci aprindem lumanarea!

         Moare Bulă într-un accident de maşină. Pe crucea lui scrie:
"Aici se odihneşte Bulă. Născut dintr-o pană de cauciuc - mort tot dintr-o pană de cauciuc

         Două fantome stau la o ţigară. - Auzi tu, zice una, tu crezi în oameni?

         Finala CM de fotbal. Toate locurile sint ocupate, in afara de unul. Apare un tip si-l intreaba pe cel care statea linga: - E liber? - Da, raspunde tipul. - Nu pot sa cred... cit de nebun trebuie sa fii ca sa ai un asemenea loc si sa nu vii la meci?! - Adevarul e ca si locul asta e al meu, spune cel de alaturi. Trebuia sa vin cu sotia mea, am fost la toate campionatele incepind din 1982, de cind sintem casatoriti. Din pacate, ea a murit. - Si nu ati gasit pe nimeni sa va insoteasca, un prieten, un vecin? - Nu, sint toti la inmormintare...

         Sotul ei o conduce la aeroport si ii ureaza “Drum bun!” Sotia ii multumeste si il intreaba ce vrea sa-i aduca. Sotul rade si spune ca vrea o italianca. Femeia a tacut si a plecat. Peste doua saptamani sotul se duce sa o ia de la aeroport si o intreaba cum a fost calatoria. Apoi intreaba ce s-a intamplat cu cadoul lui. Ea il intreaba:”Ce cadou?” “Cel pe care ti l-am cerut! O italianca!” “O, acela.”, a raspuns ea. “Am facut tot ce am putut, acum trebuie sa asteptam noua luni sa vedem daca e fata.”

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #44 : Luni, 22 Martie 2010, 01:56 »
S-a demonstrat ştiinţific : celebrarea a cât mai multor zile de naştere este sănătoasă. Statisticile arată că oamenii care îşi sărbătoresc mai multe zile de naştere trăiesc mai mult.

Într-o zi, Gheorghe intră la Ianoş în curte, ţinând în mână un topor. - Ianoş, ieşi afară să-ţi tai capul! - Da' ce ţi-am făcut? strigă speriat Ianoş, din spatele ferestrei. - Voi, ungurii, i-aţi tăiat capul lui Mihai Viteazul! - Dar asta a fost acum 400 de ani. - Da, dar eu abia azi am aflat.

În fiecare zi, şeful le spunea bancuri porno subalternelor. Într-o zi, supărate, ele s-au decis să iasă din birou dacă şeful le mai spune astfel de bancuri. A doua zi, de dimineaţă, şeful intră în birou bine dispus şi zice: - Lângă hotelul Intercontinental se va construi un bordel. Toate angajatele ies în fugă pe uşă. - Unde vă grăbiţi aşa, că încă nu s-a deschis!

- De ce se adună maşinile de poliţie la o şcoală generală pentru handicapaţi?
-E şedinţă cu părinţii sau întâlnirea de 10 ani.