Autor Subiect: Tabara New Entry 24 - 26 februarie 2012  (Citit de 44424 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Mari_a

  • Vizitator
Re: Tabara New Entry 24 - 26 februarie 2012
« Răspuns #15 : Luni, 09 Ianuarie 2012, 19:10 »







Offline radu

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 194
Re: Tabara New Entry 24 - 26 februarie 2012
« Răspuns #16 : Luni, 09 Ianuarie 2012, 19:39 »
salutare ma inscriu si eu daca mai sunt locuri
Zambetul e ca stergatorul de parbriz, nu opreste ploaia dar te ajuta sa mergi mai departe. :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Tabara New Entry 24 - 26 februarie 2012
« Răspuns #17 : Luni, 09 Ianuarie 2012, 19:41 »
Ok, Radu, te rog doar sa iei legatura cu Samiza. Tu stii deja calea. Eu am sa-i comunic inregistrarea ta. Am deci cu cine face gratare si sa inteleg ca va fi si karaoke?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Tabara New Entry 24 - 26 februarie 2012
« Răspuns #18 : Luni, 09 Ianuarie 2012, 19:42 »
ama   PLOIESTI
ZDM   Bucuresti
angela b   Cluj
b1anche   Breaza
kike          Bucuresti
cris          bucuresti
geanina   bucuresti
amelia   tg jiu
melania m   Pitesti
varsator38   Caransebes
iuliana  c   Galati
catalinap   Bucuresti
iuliana m   Galati
tatiana   Bucuresti
ioana           Suceava
mari_a   Bucuresti
ancuta i  Cluj
irina m    Bucuresti
mihaela39 Braila
Radu      Bucuresti

Offline radu

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 194
Re: Tabara New Entry 24 - 26 februarie 2012
« Răspuns #19 : Luni, 09 Ianuarie 2012, 20:08 »
am 3 locuri libere  care pleaca din bucuresti si e posibil sa si ajunga la destinatie :)
Zambetul e ca stergatorul de parbriz, nu opreste ploaia dar te ajuta sa mergi mai departe. :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Tabara New Entry 24 - 26 februarie 2012
« Răspuns #20 : Marți, 10 Ianuarie 2012, 08:56 »
Postez acest mesaj in 3 locuri pe forum, pt a avea siguranta ca este citit.
Se refera la corespondenta dintre cei inscrisi in tabere si Samiza (Bon Voyage) Rugamintea este valabila pt toate actiunile - atunci cand primiti de pe samiza@bonvoyagesibiu.ro sau de pe office@bonvoyagesibiu.ro acel Email de informare asupra modalitatii de rezervare, cu numele agentiei, firma, cont etc sa-i raspundeti. Este foarte greu sa stii si sa evaluezi daca Email-ul a ajuns la destinatie, daca a fost citit si ce intentioneaza persoana care l-a primit, sa plateasca, sa amane plata sau chiar sa renunte la inscriere.
Pt a intelege pasii pe care-i facem: eu ii trimit lista cu intentiile voastre (de pe inscrieri tabere, Email-uri si topicul de actiune), ea si le transfera in formatul de agentie si  transmite fiecaruia un Email cu coordonatele agentiei. inclusiv contul in care se face plata. Pe masura ce se fac platile, imi trimite liste intermediare cu confirmarile, pt a stii unde ne situam cu rezervarile, cate locuri mai sunt libere. Daca nu avem nici un feed back de la inscrieri, nici ca ba nici ca da, nu avem cum sa ghicim intentiile ferme de rezervare si ne este foarte greu sa evaluam situatia la un moment dat. Suntem ca in ceata, avem pe de o parte o lista cu inscrisi, una cu platitori si locurile rezervate la unitatea turistica. Daca lista are sa zicem 30 inscrisi, 10 sunt platitori la un moment dat si am rezervat o locatie cu 20 de locuri, efectiv nu stiim unde ne situam: din cei 20 urmeaza sa plateasca 10 si sa se completeze locurile? Sau doar 5? Sau intentioneaza sa plateasca mai multi decat 10 si atunci trebuie cautate solutii, luat legatura cu locatia pt asigurarea unor locuri suplimentare. Credeti-ne ne este foarte - foarte greu sa lucram fara feed back-uri de la toti cei inscrisi. De aceea insist cu rugamintea mea, ca intotdeauna sa dati un simplu Reply la Email-ul primit de la ea, la care sa raspundeti simplu, sau cu:
- urmeaza sa platesc in data de....
sau cu:
- nu mai particip
Atunci totul devine simplu si pt noi, nu mai este nevoie sa retrimitem Email-uri si sa stam sa facem forecast-uri de participare. Timpul pe care-l avem este foarte scurt, la Samiza la agentie incepe in cateva saptamani sezonul de vanzare Early Booking si nu se mai poate vorbi cu ea de dimineata pana seara. Isi aloca zilnic doua ore pt Singles Camp - nu are cum sa-si rupa mai mult - ajutandu-ma cu partea tehnica de rezervare. Timpul este foarte scurt deci este nevoie de eficienta maxima, de aceea are nevoie sa lucreze doar pe elemente sigure.
O sa transmit zilele acestea un Newsletter- chestionar cu toate actiunile care se vor desfasura in acest an, la care o sa am rugamintea sa va exprimati prin raspuns intentia sau nu, de participare. Fac acum, inainte de sezon, impreuna cu Samiza, o evaluare a disponibilitatii de participare pe fiecare actiune in parte. Foarte important in perspectiva programului pe 2012. O sa am rugamintea sa raspundeti la acel chestionar - newsletter, acesta fiind totodata si un reper al intentiei voastre de a fi un membru activ sau nu al Singles Camp. Este foarte important sa stiu acest numar in perspectiva dezvoltarii acestui proiect, a organizarii de evenimente si de actiuni.

Offline cixy1983

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 26
Re: Tabara New Entry 24 - 26 februarie 2012
« Răspuns #21 : Marți, 10 Ianuarie 2012, 12:21 »
Salut,

Mai sunt locuri, ma pot inscrie? Am observat in lista 2 clujence, oare ne putem organiza sa plecam deodata... nu de alta dar nu cunosc prea bine zona Brasovului si cum teoretic as pleca vineri in cursul dupa amiezii pana ajung se intuneca si mi-e ca nu nimeresc locatia :D. Asa, in 3, nimerim cumva.

Celia

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Tabara New Entry 24 - 26 februarie 2012
« Răspuns #22 : Marți, 10 Ianuarie 2012, 12:28 »
Da, Celia mai sunt locuri,am sa-ti transmit Email-urile celor doua clujence inscrise. I-am trimis acum Email-ul tau Samizei, stiu ca astazi este full la ea la agentie, cel mai probabil ca maine iti va scrie pt cont. Poti lua legatura direct cu ea: samiza@bonvoyagesibiu.ro.

Offline cristina34

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Tabara New Entry 24 - 26 februarie 2012
« Răspuns #23 : Miercuri, 11 Ianuarie 2012, 00:15 »
doresc si eu sa particip

Offline radu

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 194
Re: Tabara New Entry 24 - 26 februarie 2012
« Răspuns #24 : Miercuri, 11 Ianuarie 2012, 01:09 »
mai am 2 locuri libere in masina pentru amatorii de andrenalina
Zambetul e ca stergatorul de parbriz, nu opreste ploaia dar te ajuta sa mergi mai departe. :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Tabara New Entry 24 - 26 februarie 2012
« Răspuns #25 : Miercuri, 11 Ianuarie 2012, 08:29 »
Ok, cristina34, ii trimit Samizei adresa ta de Email. O sa primesti de la samiza@bonvoyagesibiu.ro un Email care contine firma si contul in care trebuie achitata tabara.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Tabara New Entry 24 - 26 februarie 2012
« Răspuns #26 : Miercuri, 11 Ianuarie 2012, 08:30 »
ama   PLOIESTI
ZDM   Bucuresti
angela b   Cluj
b1anche   Breaza
kike          Bucuresti
cris          bucuresti
geanina   bucuresti
amelia   tg jiu
melania m   Pitesti
varsator38   Caransebes
iuliana  c   Galati
catalinap   Bucuresti
iuliana m   Galati
tatiana   Bucuresti
ioana           Suceava
mari_a   Bucuresti
ancuta i  Cluj
irina m    Bucuresti
mihaela39 Braila
Radu      Bucuresti
cixy1983 Cluj
cristina34
iuliana l - Sighisoara

Offline oti

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 208
Re: Tabara New Entry 24 - 26 februarie 2012
« Răspuns #27 : Miercuri, 11 Ianuarie 2012, 21:09 »
 ma inscriu si aici, caci mi-am propus sa parasesc orasul meu cel putin o data pe luna pentru MINE!
deci nu ma uitati!
Pasul indispensabil pentru a obtine lucrurile pe care ti le doresti in viata este acesta: hotaraste-te ce vrei.

Offline elenaguta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: Tabara New Entry 24 - 26 februarie 2012
« Răspuns #28 : Joi, 12 Ianuarie 2012, 13:05 »
Merg si eu!

Radu, merg si eu cu tine cu masina.

Multumesc!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Tabara New Entry 24 - 26 februarie 2012
« Răspuns #29 : Joi, 12 Ianuarie 2012, 13:19 »
ama   PLOIESTI
ZDM   Bucuresti
angela b   Cluj
b1anche   Breaza
kike          Bucuresti
cris          bucuresti
geanina   bucuresti
amelia   tg jiu
melania m   Pitesti
varsator38   Caransebes
iuliana  c   Galati
catalinap   Bucuresti
iuliana m   Galati
tatiana   Bucuresti
ioana           Suceava
mari_a   Bucuresti
ancuta i  Cluj
irina m    Bucuresti
mihaela39 Braila
Radu      Bucuresti
cixy1983 Cluj
cristina34
iuliana l - Sighisoara
oti
elenaguta - bucuresti