Autor Subiect: Perceptii despre sexul opus  (Citit de 48540 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Perceptii despre sexul opus
« Răspuns #90 : Luni, 10 Septembrie 2012, 18:13 »
Aha. Hai sa vedem:
"Te iubesc dar nu mai merge, cred ca nu ne mai potrivim. Tu nu ma intelegi...dar sa stii ca meriti mai mult! Chiar nu vreau sa suferi! Stii ceva? Hai sa luam o pauza, insa te rog, nu ma suna in timpul asta , o sa te caut eu. Iar eu voi sta singur sa reflectez la sentimentele pentru tine. Oricum , vei ramane in amintirea mea"
WTF, pai in afara de faptul ca m-as sinucide daca as putea sa mint atata in mod succesiv, oare nu-i mai usor si mai fair un "Bre, pana aici! Gata, the end, vezi ca urmeaza genericul de final" . Da, stiu, e nesimtit ce spun io si lipsit de rafinament insa adevarul (brut, bolovanos si aspru) il prefer oricarei minciuni pufoase si rafinate, ascunsa sub eticheta ""punctului mort in relatii", "momentului revizuirii pozitiei in relatia ta", "eu chiar as vrea sa ramanem prieteni" (oh, God! p-asta, ultima,cel putin o urasc 500%!, nu bre, nu ramanem prieteni, du-te sa nu te mai vad si lasa-ma dreaq in pace!)

Caroline

  • Vizitator
Re: Perceptii despre sexul opus
« Răspuns #91 : Luni, 10 Septembrie 2012, 18:18 »
Subscriu 500% !  :thumbup:

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Perceptii despre sexul opus
« Răspuns #92 : Luni, 10 Septembrie 2012, 22:51 »
nu bre, nu ramanem prieteni, du-te sa nu te mai vad si lasa-ma dreaq in pace!)
eu nu subscriu. de ce sa nu ramai prieten cu cineva pe care l-ai iubit? 

Lili Zamfirescu

  • Vizitator
Re: Perceptii despre sexul opus
« Răspuns #93 : Luni, 10 Septembrie 2012, 22:57 »
eu nu subscriu. de ce sa nu ramai prieten cu cineva pe care l-ai iubit?
ca uneori e bine sa nu ramai..just like that

Caroline

  • Vizitator
Re: Perceptii despre sexul opus
« Răspuns #94 : Luni, 10 Septembrie 2012, 22:58 »
Pentru ca intre a ramane intr-o relatie amicala si a fi prieteni e cale foarte lunga... Daca eram prieteni adevarati, nu ne desparteam.

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Perceptii despre sexul opus
« Răspuns #95 : Luni, 10 Septembrie 2012, 22:58 »
Aha. Hai sa vedem:
"Te iubesc dar nu mai merge, cred ca nu ne mai potrivim. Tu nu ma intelegi...dar sa stii ca meriti mai mult! Chiar nu vreau sa suferi! Stii ceva? Hai sa luam o pauza, insa te rog, nu ma suna in timpul asta , o sa te caut eu. Iar eu voi sta singur sa reflectez la sentimentele pentru tine. Oricum , vei ramane in amintirea mea"
WTF, pai in afara de faptul ca m-as sinucide daca as putea sa mint atata in mod succesiv, oare nu-i mai usor si mai fair un "Bre, pana aici! Gata, the end, vezi ca urmeaza genericul de final" . Da, stiu, e nesimtit ce spun io si lipsit de rafinament insa adevarul (brut, bolovanos si aspru) il prefer oricarei minciuni pufoase si rafinate, ascunsa sub eticheta ""punctului mort in relatii", "momentului revizuirii pozitiei in relatia ta", "eu chiar as vrea sa ramanem prieteni" (oh, God! p-asta, ultima,cel putin o urasc 500%!, nu bre, nu ramanem prieteni, du-te sa nu te mai vad si lasa-ma dreaq in pace!)

 :happy: subscriu la cele spuse de bitek, parca-s gandite de mine!
"Stay hungry, stay foolish"

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Perceptii despre sexul opus
« Răspuns #96 : Luni, 10 Septembrie 2012, 23:11 »
eu nu subscriu. de ce sa nu ramai prieten cu cineva pe care l-ai iubit?
teoretic, nu as ramane prietena cu cel pe care l-am iubit. pentru simplu fapt ca nu pot stabili o limita acolo unde, candva, am avut totul. prefer sa nu-l mai vad si gata.....o iau de la capat mult mai usor asa.  ::)
la modul practic, nu mi-a fost dat sa trec prin asta.
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Perceptii despre sexul opus
« Răspuns #97 : Luni, 10 Septembrie 2012, 23:11 »
eu nu subscriu. de ce sa nu ramai prieten cu cineva pe care l-ai iubit?
Pai dupa ce-ai incercat sa ma... >:( obliterezi, mai vrei sa fac si pace? Ha!  :bully: Zi "merci" ca nu incerc si io la fel (nu de alta, dar io fiind mai meticulos, s-ar putea sa-mi iasa  >:D)

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Perceptii despre sexul opus
« Răspuns #98 : Luni, 10 Septembrie 2012, 23:17 »
Pentru ca intre a ramane intr-o relatie amicala si a fi prieteni e cale foarte lunga... Daca eram prieteni adevarati, nu ne desparteam.

asta da. eu ma refeream la o relatie amicala, nu la o prietenie stransa... insa nu cred ca "intoarcerea spatelui" este cea mai frumoasa solutie, chiar daca pentru o vreme este necesara "vindecarii".

Pai dupa ce-ai incercat sa ma... >:( obliterezi, mai vrei sa fac si pace? Ha!  :bully: Zi "merci" ca nu incerc si io la fel (nu de alta, dar io fiind mai meticulos, s-ar putea sa-mi iasa  >:D)

nu pricep ce-ai vrut sa zici.

teoretic, nu as ramane prietena cu cel pe care l-am iubit. pentru simplu fapt ca nu pot stabili o limita acolo unde, candva, am avut totul. prefer sa nu-l mai vad si gata.....o iau de la capat mult mai usor asa.  ::)
la modul practic, nu mi-a fost dat sa trec prin asta.

limita aceea intervine singura atunci cand povestea de iubire e terminata in ambele parti. cred. nici eu n-am trait, insa stiu ca, desi am divortat din vointa mea, inca tin la fostul, ca la un prieten, si-mi pasa daca ii e bine sau rau. nu inseamna ca daca nu poti trai cu cineva, nu poti avea afectiune si intelegere pentru acela...

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Perceptii despre sexul opus
« Răspuns #99 : Luni, 10 Septembrie 2012, 23:22 »

nu pricep ce-ai vrut sa zici.

nu pot sa fiu prieten cu cineva care mi-a facut rau in mod constient la un moment dat, poa`sa fie ce-o fi. Asa e sufletul meu, mic si negru.

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Perceptii despre sexul opus
« Răspuns #100 : Luni, 10 Septembrie 2012, 23:26 »
limita aceea intervine singura atunci cand povestea de iubire e terminata in ambele parti. cred. nici eu n-am trait, insa stiu ca, desi am divortat din vointa mea, inca tin la fostul, ca la un prieten, si-mi pasa daca ii e bine sau rau. nu inseamna ca daca nu poti trai cu cineva, nu poti avea afectiune si intelegere pentru acela...
inteleg ce spui,  mica dar io functionez mai bine in lipsa lui.
ii doresc tot binele, dar de la distanta. asa-s eu.  :blush:
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Caroline

  • Vizitator
Re: Perceptii despre sexul opus
« Răspuns #101 : Luni, 10 Septembrie 2012, 23:30 »
Guess, tocmai am ajuns in cartea trimisa la diferenta dintre eros si agape. Cred ca discutam de finalul diferit al acestor doua tipuri de relatii diferite.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Perceptii despre sexul opus
« Răspuns #102 : Luni, 10 Septembrie 2012, 23:36 »
nu pot sa fiu prieten cu cineva care mi-a facut rau in mod constient la un moment dat, poa`sa fie ce-o fi. Asa e sufletul meu, mic si negru.

oamenii mai si gresesc... iubirea (adevarata) iarta.
si mai e varianta in care celalalt nu greseste, ci pur si simplu constientizeaza ca nu mai iubeste (sau n-a iubit niciodata intr-un anumit fel) si ca relatia e toxica si alege sa o incheie, poate spre binele amandurora. nu inseamna ca vrea sa-i faca  rau celuilalt...
neah...ma retrag din subjectu' asta, ca ma vad una impotriva majoritatii.  :P

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Perceptii despre sexul opus
« Răspuns #103 : Luni, 10 Septembrie 2012, 23:40 »
Guess, tocmai am ajuns in cartea trimisa la diferenta dintre eros si agape. Cred ca discutam de finalul diferit al acestor doua tipuri de relatii diferite.
ma faci sa rosesc  :blush: . eu am citit-o acum cativa ani, 4....5 sa fie. nu mai stiu despre ce-i vorba...

neah...ma retrag din subjectu' asta, ca ma vad una impotriva majoritatii.  :P
n-am zis-o ca sa te contrazic, mica, asta imi e punctul de vedere   :)
si io am sa ma retrag, dar nu de pe topic, ci de pe forum...noapte buna! :)
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Perceptii despre sexul opus
« Răspuns #104 : Luni, 10 Septembrie 2012, 23:40 »
Guess, tocmai am ajuns in cartea trimisa la diferenta dintre eros si agape. Cred ca discutam de finalul diferit al acestor doua tipuri de relatii diferite.
agape se termina cu prietenie si eros cu "pa si pusi", nu?