Autor Subiect: Perceptii despre sexul opus  (Citit de 48581 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Lili Zamfirescu

  • Vizitator
Re: Perceptii despre sexul opus
« Răspuns #120 : Marți, 18 Septembrie 2012, 20:19 »
cat de plastic ai rostit tu un mare adevar.  ;D si-apoi ei nu inteleg de ce luna se retrage definitiv. :idiot2:
sa nu inteleaga, mica draga, sa nu inteleaga....mai bine niciodata, decat prea tarziu

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Perceptii despre sexul opus
« Răspuns #121 : Marți, 18 Septembrie 2012, 20:27 »
ba mai bine "prea tarziu", ca sa-i doara  >:D

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Perceptii despre sexul opus
« Răspuns #122 : Marți, 18 Septembrie 2012, 22:12 »
Bit breee, ia uita-te tu deep inside si fii sincer: doar noi femeile (destepte) vrem luna de pe cer? Si tot la fel de sincer, cati dintre voi, barbatii, cand aveti luna de pe cer, jucati football cu ea??!!!

eu nu, e mai usor , crede-ma, cu balonul rotund! :)
"Stay hungry, stay foolish"

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Perceptii despre sexul opus
« Răspuns #123 : Miercuri, 19 Septembrie 2012, 10:31 »
Bit breee, ia uita-te tu deep inside si fii sincer: doar noi femeile (destepte) vrem luna de pe cer? Si tot la fel de sincer, cati dintre voi, barbatii, cand aveti luna de pe cer, jucati football cu ea??!!!
Nu, bre, TOATE vreti luna de pe cer. Problema cu voi (desteptele) e ca va dati seama cum s-o obtineti singure. Si apoi nu mai vedeti gasiti rostul nostru langa voi.
Si as mai spune io ceva, da`ma fac al naibi si tin sa am dreptate doar in sinea mea (chiar daca asta ma va lipsi de un ulterior  voluptuos "Ti-am spus io!"  ;D)
Cat despre fotbal...da, natura umana (partea a mai masculina cu precadere), e so dumb sometimes incat nu se educa (a se citi invata) decat in lipsa, dupa ce pierde.

silviu

  • Vizitator
Re: Perceptii despre sexul opus
« Răspuns #124 : Miercuri, 19 Septembrie 2012, 11:03 »
Femeile-pum㓠le fac concurenţ㠄panterelor“
Femeile independente, care au renunţat la visul de a se mărita la 30 de ani, preferă relaţiile cu bărbaţi mai tineri, urmând exemplul şi tacticile „veteranelor“  de 40 de ani.

„Pisicuţe", „Pume, „Pantere" şi „Jaguar" sunt apelative folosite în argoul nord-american pentru femeile care îşi caut㠄victime" pentru o eventuală relaţie sau aventură. Clasificarea lor a fost făcută în funcţie de vârstă. Astfel, femeile cu vârste între 20 şi 30 de ani sunt „pisicuţe" (în original, „kittens"), cele de 30-40 ani - „pume" (în original, „pumas"). Femeile mature, cu vârste între 40 şi 50 de ani, sunt considerate „pantere" (în original, „cougars"), iar cele peste 50 ani - „femei-jaguar" (în original, „jaguars"). Membrele sexului frumos au primit aceste denumiri, sunt de părere psihologii, şi datorită comportamentelor lor asemănătoare cu cele ale felinelor.




Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Perceptii despre sexul opus
« Răspuns #125 : Miercuri, 19 Septembrie 2012, 15:48 »
Nu, bre, TOATE vreti luna de pe cer. Problema cu voi (desteptele) e ca va dati seama cum s-o obtineti singure. Si apoi nu mai vedeti gasiti rostul nostru langa voi.
Si as mai spune io ceva, da`ma fac al naibi si tin sa am dreptate doar in sinea mea (chiar daca asta ma va lipsi de un ulterior  voluptuos "Ti-am spus io!"  ;D)
Cat despre fotbal...da, natura umana (partea a mai masculina cu precadere), e so dumb sometimes incat nu se educa (a se citi invata) decat in lipsa, dupa ce pierde.

La mine e mai grav:
"vreau o stea cat luna si luni mititlele;
vreau, vreau, vreau... ca plang.... un ocean de lacrimi strang"
(printesa mofturoasa)  :)

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Perceptii despre sexul opus
« Răspuns #126 : Miercuri, 19 Septembrie 2012, 16:19 »
grav de grav!  >:(

cine ma impiedica sa fiu toate felinele la un loc? cine imi poate acorda titlul comportamentului? cine are curajul sa "adore" chiar si o pisicuta, atunci cand nu stie nici sa "latre"? cum pot accepta comparatii de la cei care traiesc in "patratica" statisticilor? cand vreodata ma voi dezice de ceea ce sunt, chiar daca manifestarea "zgarie" la nivel de perceptie?

indiferent de "animalul" din noi - eu berbeaca - aleg cum sa traies!
nihil sine deo

Caroline

  • Vizitator
Re: Perceptii despre sexul opus
« Răspuns #127 : Joi, 20 Septembrie 2012, 10:46 »
Instructiv articol...  :whistle:

Caroline

  • Vizitator
Re: Perceptii despre sexul opus
« Răspuns #128 : Sâmbătă, 22 Septembrie 2012, 14:18 »
LES HOMMES

Parmi les hommes que j’ai jamais connu
Il n’aurait eu jamais des fantastiques
Si j’n’aurais pas du ętre interrompue
Par les banales socio emphatiques.

On sait jamais ce qu’il y a dedans
Jusqu’ŕ le vrai dernier minute
Si on voit le monde sauf en cancans
Ou par des fatigués yeux de pute.

Disent-moi, vous, hommes de cette plančte
S’il y a encore de plus putain que ça :
Voir le monde juste comme un masque coquet,
Seulement pour ce qu’il nous plaisantera.

Et j’en veux plus de vous, ça c’est certain
Si cela va jamais se avouer…
Mais je vais pour toujours, comme un crétin,
Dans l’improbable, l’impossible de chercher.

C’est pas comme ça – je vais continuer de dire.
Męme si la vérité est plus cruelle.
Mais quoi importe ? Il sera pour toujours
Plus important le ręve que le réel.

C’est un blessement ou c’est un gain, qui sait…
Il n’est męme pas aussi définitoire.
Pour repenser ma vie, recommencer,
Il n’est pas ça mon destiné pouvoir.

Je’n sait męme pas si c’est le pouvoir
Ce que me lied ou qui me fait votive…
C’est compliqué toujours d’en avoir
Une explication de vivre. Un motif…

JE pense – vous observer l’égocentrisme -
Une attitude unique, ŕ la moi
Qui me fait rire en perdre, masochisme,
Ou en gagnant, en pleures. Ce qui effroi.

Et, toi, un simple homme de cette plančte,
Je te comprends : toi, t’en sait rien.
Donc quelle pourra y ętre ta casquette
Sauf celle de conquéreur… ça va bien !

Caroline

P.S. Asta scriam inainte sa ma conving de ceea ce spune bitek...  :P

Lili Zamfirescu

  • Vizitator
Re: Perceptii despre sexul opus
« Răspuns #129 : Marți, 25 Septembrie 2012, 09:41 »
Nu, bre, TOATE vreti luna de pe cer. Problema cu voi (desteptele) e ca va dati seama cum s-o obtineti singure. Si apoi nu mai vedeti gasiti rostul nostru langa voi.

ca bine zici bre bit...noroc ca stim s-o obtinem singure.

Caroline

  • Vizitator
Re: Perceptii despre sexul opus
« Răspuns #130 : Marți, 25 Septembrie 2012, 19:18 »
Nu, bre, TOATE vreti luna de pe cer. Problema cu voi (desteptele) e ca va dati seama cum s-o obtineti singure. Si apoi nu mai vedeti gasiti rostul nostru langa voi.

Generalizarile sunt periculoase. Daca te referi la luna cadourilor sau la angajatul lunii, poate ca ai dreptate... Da' sincer, eu luna de miere n-am reusit niciodata sa o obtin ingura. Na... acuma fa-ma proasta, daca iti mai da mana...  ;D

Offline collin_pow

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 226
  • I know no other sign of superiority than kindness.
Re: Perceptii despre sexul opus
« Răspuns #131 : Marți, 25 Septembrie 2012, 19:36 »
Ma uitam la titlul topicului si mi-a trecut prin minte denumirile de care se bucura sexul feminin: sexul slab (opusul fiind puternic?!), sexul frumos(umanitatea inca mai munceste sa defineasca frumosul iar opusul in acest caz ar fi sexul urat ). Probabil mai sunt si alte variatiuni dar inca nu am intalnit expresia de sexul complementar desi mie imi pare mai politically correct :)

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Perceptii despre sexul opus
« Răspuns #132 : Marți, 25 Septembrie 2012, 20:04 »
Generalizarile sunt periculoase. Daca te referi la luna cadourilor sau la angajatul lunii, poate ca ai dreptate... Da' sincer, eu luna de miere n-am reusit niciodata sa o obtin ingura. Na... acuma fa-ma proasta, daca iti mai da mana...  ;D
Bre C., de ce esti rea? Cum sa te fac proasta?  :knuppel2: Cat despre luna de miere (adica mai ezact, ce pret are  >:D) mai bine lasa, sa o ia aia care nu stiu si mai cred ca mos Craciun exista si nu e o inventie a nesimtitilor de la Coca Cola. Si nu ma refer la copii.

Caroline

  • Vizitator
Re: Perceptii despre sexul opus
« Răspuns #133 : Marți, 25 Septembrie 2012, 20:09 »
Astea sunt reminiscente bisericesti... Eu as merge putin mai la origini Yin si Yang sau, mai nou, inteligenta analitica si inteligenta emotionala...  :)

Te-ai intrebat vreodata ce pret are cand NU se intampla? Cand se intampla, exista sanse fifty-fifty, cand nu, exista sansa zero barat pe aceeasi perioada de timp. Aaa, te referi la sansa de 50% la suferinta? E neplacut, e-adevarat, dar nimeni n-a murit din asta. Si-apoi, asta e o sansa potentiala, in timp ce inversul e 100% garantat. Eu nu aleg certitudinea unui NU, ci riscul unui DA.  ::)

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Perceptii despre sexul opus
« Răspuns #134 : Marți, 25 Septembrie 2012, 20:16 »
Ioi...bre, is too complicated, zau. La ora asta, e prea mult pentru mine. Ma intorc la ce spuneam candva: as vrea sa vorbesc mai putin.