Autor Subiect: De ce suntem single ?  (Citit de 483135 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline serene

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #450 : Joi, 26 August 2010, 23:00 »
Hortenzia, bine ai venit!
Stii ca Walt Disney spunea ca"singura masura a lucrurilor este cea pe care le-o dam noi insine".
De multe ori este adevarat, dar nu mereu , evident.
Eu ma incurajez uneori cu fraza asta si chiar nu ma mai simt asa de singura..
iar aici, pe forum, chiar esti intre prieteni!

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #451 : Vineri, 27 August 2010, 00:02 »
Saturnianule, am aruncat o privire pe site-ul tai si sunt foarte incantata!
Felicitari, o sa il studiez mai atent!

Multumesc si eu! Astept sa-mi zici parerea dupa ce il studiezi mai atent :)

Offline urasc singuratatea

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 26
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #452 : Vineri, 27 August 2010, 12:29 »
Buna ziua tuturor de pe acest forum! Of,la intrebarea de ce suntem singuri? doar atat as putea scrie intr-un cuvant ca,majoritatea oamenilori pe care am intalnit in viata,au fost falsi. Dar,cu toate astea pot afirma ca,singuratatea , e mai rea decat foamea!!!!               

Poate ma lamuriti daca va rog, in Cluj exista club al singlescamp,daca da,unde??
Va doresc o zii minunata si insorita si in suflet,nu numai pe afara!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #453 : Vineri, 27 August 2010, 19:14 »
In Cluj sunt mai multi membrii ai comunitatii, fara sa existe insa un club conturat. Asta urmeaza sa se intample in viitorul foarte apropiat, cand pe site va aparea si harta cluburilor. La Sibiel, ieri seara am intalnit-o pt prima data pe Magnolia si toti cei cu care s-a intalnit cu ea acolo, au fost foarte incantati. Pt cateva zile este la Ocna Sibiului, poti sa-i lasi un mesaj pe personale, pt a-l gasi cand se intoarce. Emma mai este din Cluj si Laura B.
Dar nu ti-am urat bine ai venit, o fac acum, cu speranta ca o sa intalnesti aici niste oameni extraordinari. Tocmai s-a incheiat workshop-ul de fotografie artistica tinut la Sibiel, unde am cunoscut noi membrii, oameni admirabili si prietenosi.
Asa ca nu ma indoiesc ca o sa-ti placa aici!

Offline serene

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #454 : Vineri, 27 August 2010, 21:14 »
Admin, eu sunt din Bucuresti, nu din Cluj!
Chiar, in Bucresti exista vreun club SingleCamp?
Week-end placut , pe curand!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #455 : Vineri, 27 August 2010, 21:23 »
Se vede ca sunt obosit...In Bucuresti sunt 2 cluburi: ia legatura cu pe_jumatate sau cu awana. In ordinea in care doresti tu. Avand insa in vedere ca sunt foarte bune prietene, le gasesti impreuna...

Offline urasc singuratatea

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 26
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #456 : Vineri, 27 August 2010, 22:27 »
Am uitat sa va intreb,daca in acest weekend,nu se organizeaza nici o intalnire ,cu membrii singlescamp?  totodata,daca in perioada de dinainte a plecarii in delta,se mai fac intalniri pe undeva??

Offline calina

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 83
  • just me
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #457 : Marți, 31 August 2010, 15:30 »
Offf grea intrebare.Situatia cred ca difera de la individ la individ. Eu am fost casatorita 9 ani si mi-a fost bine...dar in vremurile astea  se schimba nevasta/partenera la fel de des ca si masina. Mi-e greu cu noul statut din motive strict emotionale, e mult mai greu sa relationezi acum, sa iti faci o relatie. In adolescenta totul venea firesc, acum oamenii par mult mai duplicitari, mai superficiali totul e doar aparenta. E greu desi poate viata ar trebui sa fie frumoasa la 33 de ani.

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #458 : Marți, 31 August 2010, 15:41 »
@calina, bine ai venit! ai toata dreptatea din lume, viata este frumoasa la orice varsta.  iar la 33 de ani de-abia incepe! te asteptam pe la noi si actiunile noastre. :)
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

luciamanta

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #459 : Marți, 31 August 2010, 17:23 »
Offf grea intrebare.Situatia cred ca difera de la individ la individ. Eu am fost casatorita 9 ani si mi-a fost bine...dar in vremurile astea  se schimba nevasta/partenera la fel de des ca si masina. Mi-e greu cu noul statut din motive strict emotionale, e mult mai greu sa relationezi acum, sa iti faci o relatie. In adolescenta totul venea firesc, acum oamenii par mult mai duplicitari, mai superficiali totul e doar aparenta. E greu desi poate viata ar trebui sa fie frumoasa la 33 de ani.
Bine ai venit, Calina! Sa ai incredere in tine, in viitor, fruntea sus si te asteptam sa iei parte la intalnirile noastre! Pupici

Offline calina

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 83
  • just me
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #460 : Marți, 31 August 2010, 18:22 »
 :-*

Offline urasc singuratatea

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 26
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #461 : Miercuri, 01 Septembrie 2010, 12:27 »
Buna Calina,bine ai venit  in comunitate,si eu sunt noua pe aici,dar imi pare f bine cand vad ca se inscriu noi si noi membrii. Sper ca fiecare dintre noi ne vom simti bine aici,o sa gasim lucruri noi,si macar pentru putina vreme uitam de singuratate.

camym

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #462 : Vineri, 10 Septembrie 2010, 09:08 »
Offf grea intrebare.Situatia cred ca difera de la individ la individ. Eu am fost casatorita 9 ani si mi-a fost bine...dar in vremurile astea  se schimba nevasta/partenera la fel de des ca si masina. Mi-e greu cu noul statut din motive strict emotionale, e mult mai greu sa relationezi acum, sa iti faci o relatie. In adolescenta totul venea firesc, acum oamenii par mult mai duplicitari, mai superficiali totul e doar aparenta. E greu desi poate viata ar trebui sa fie frumoasa la 33 de ani.

Intr-adevar nici nu-ti poti inchipui ce-ti poate rezerva viata. si cate odata primesti cate o palma de la viatza ca sa te trezesti la realitate.Am fost 18 ani casatorita si credeam ca am tot ce-mi trebuie.O familie fericita, un sot si un copil, care mi se parea mie ca ma iubeau, iar ei insemnau totul pentru mine. Acum m-am trezit la realitate.Sotul meu ma insela de ceva timp si se complacea intr-o situatie in care era intretinut din doua parti.Asa ca am decis sa pun capat acestui circ.Mai greu e ca, copilul meu nu stie inca pe cine sa aleaga si acum i se pare ca-i mai bine la tatal lui.Asta ma doare nespus. Dar am convingerea ca intr-o zi isi va da seama ca mama este singurul lui aliat in viatza. Acum mi se pare ca traiesc un cosmar din care tot astept sa ma trezesc si nu reusesc.Cand vin de la munca in casa goala(am doar un catelus care imi mai alina durerea) simt ca ma sufoc si ca nu am aer.Prefer sa stau mai mult pe la munca intre oameni ca sa nu ma izolez.  De aceea din disperare am butonat intr-o zi pe google "oameni singuri" si mi-a aparut acest site unde am gasit oameni cu aceleasi probleme ca si mine.Incerc sa-mi gasesc echilibrul in vatza si sa gasesc lucruri interesante, sa simt ca am un scop in vatza si nu traiesc in zadar.

Offline calina

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 83
  • just me
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #463 : Vineri, 10 Septembrie 2010, 16:50 »
Offf grea intrebare.Situatia cred ca difera de la individ la individ. Eu am fost casatorita 9 ani si mi-a fost bine...dar in vremurile astea  se schimba nevasta/partenera la fel de des ca si masina. Mi-e greu cu noul statut din motive strict emotionale, e mult mai greu sa relationezi acum, sa iti faci o relatie. In adolescenta totul venea firesc, acum oamenii par mult mai duplicitari, mai superficiali totul e doar aparenta. E greu desi poate viata ar trebui sa fie frumoasa la 33 de ani.

Intr-adevar nici nu-ti poti inchipui ce-ti poate rezerva viata. si cate odata primesti cate o palma de la viatza ca sa te trezesti la realitate.Am fost 18 ani casatorita si credeam ca am tot ce-mi trebuie.O familie fericita, un sot si un copil, care mi se parea mie ca ma iubeau, iar ei insemnau totul pentru mine. Acum m-am trezit la realitate.Sotul meu ma insela de ceva timp si se complacea intr-o situatie in care era intretinut din doua parti.Asa ca am decis sa pun capat acestui circ.Mai greu e ca, copilul meu nu stie inca pe cine sa aleaga si acum i se pare ca-i mai bine la tatal lui.Asta ma doare nespus. Dar am convingerea ca intr-o zi isi va da seama ca mama este singurul lui aliat in viatza. Acum mi se pare ca traiesc un cosmar din care tot astept sa ma trezesc si nu reusesc.Cand vin de la munca in casa goala(am doar un catelus care imi mai alina durerea) simt ca ma sufoc si ca nu am aer.Prefer sa stau mai mult pe la munca intre oameni ca sa nu ma izolez.  De aceea din disperare am butonat intr-o zi pe google "oameni singuri" si mi-a aparut acest site unde am gasit oameni cu aceleasi probleme ca si mine.Incerc sa-mi gasesc echilibrul in vatza si sa gasesc lucruri interesante, sa simt ca am un scop in vatza si nu traiesc in zadar.
Esti din bucuresti? Am putea face schimb de experienta ;D

camym

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #464 : Vineri, 10 Septembrie 2010, 17:41 »

Esti din bucuresti? Am putea face schimb de experienta ;D
[/quote]

Nu din pacate sunt mai de departe,din Constanta.Altfel mi-ar fi facut placere sa ne cunoastem.Eu tanjesc dupa un suflet cu care sa-mi impartasesc experienta.
Dar cine stie, daca o sa participam la actiunile SC poate vreodata ne vom intalni.
De exemplu m-ar incanta plecarea la Budapesta daca sunt mai multi din Constanta care merg si daca nu intervine ceva in perioada aceea.Te pup si mai vorbim pe-aici pana atunci.