Autor Subiect: De ce suntem single ?  (Citit de 481314 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

silviu

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #555 : Duminică, 06 Martie 2011, 00:01 »
infrant nu esti atunci cand sangeri,
nici ochii cand in lacrimi ti-s.
adevaratele infrangeri
sunt renuntarile la vis.

marcutza

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #556 : Duminică, 06 Martie 2011, 00:02 »
n-am spus sa le lasi definitiv ci sa fie atunci cand le este locul, momentul bla bla...traieste in prezent cu ele alaturi dar fara sa te influenteze negativ.  ;)

Offline valaura11

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 322
  • Socoteste fiecare zi o viata
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #557 : Duminică, 06 Martie 2011, 19:07 »
         Cand esti in doi, visele nu sunt numai ale tale, trebuie impartasite. Daca numai visezi (normal ca doar frumoase sunt visele...) si nu faci ceva efectiv ramai sigur numai cu visul. Sunt unii care toata viata traiesc cu dorul doar visand ca o minune se va intampla si ptr ei, ceea ce se poate sau nu infaptui. De aceea eu cred ca trebuie "luat taurul de coarne" atunci cand crede fiecare. Aici e marea problema, cand ne decidem pentru marea schimbare... M-am referit acum strict la tema topicului...

Offline eveniment

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #558 : Duminică, 06 Martie 2011, 19:37 »
Ma bucur sa fac parte dintr-o noua Plataforma... sper sa cunosc lume interesanta.
Eu nu ma simt singur si sunt convins ca in jurul meu este multa lume ca mine, optimisti care nu se multumesc cu ce au si mereu cauta sa fie fericiti si sa produca fericire in jurul lor.
Va salut Noua Mea Comunitate...... ;) :-*

luciamanta

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #559 : Duminică, 06 Martie 2011, 19:41 »
Ma bucur sa fac parte dintr-o noua Plataforma... sper sa cunosc lume interesanta.
Eu nu ma simt singur si sunt convins ca in jurul meu este multa lume ca mine, optimisti care nu se multumesc cu ce au si mereu cauta sa fie fericiti si sa produca fericire in jurul lor.
Va salut Noua Mea Comunitate...... ;) :-*
Si eu te salut, "eveniment",  si iti urez un sincer bine ai venit! Mi-a placut ceea ce ai scris si sa stii ca ai dreptate. Vei gasi aici oameni de calitate, pozitivi, energici si vei putea interactiona cu ei in mod placut, daca intr-adevar iti doresti acest lucru. Iti doresc o seara frumoasa!

marcutza

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #560 : Luni, 07 Martie 2011, 08:45 »
Bun venit tuturor celor noi !


Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #561 : Luni, 07 Martie 2011, 10:13 »
Am trimis Email-urile de bun venit celor nou veniti in comunitate, nu insa si celor de pe forum. O fac aici cu inviatia de a participa la dezbateri pe forum, la intalniri, la cluburi, la evenimente. Doar asa veti putea intalni pe ceilalti din comuniate si veti forma noi prietenii.

Offline Chopin

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #562 : Luni, 07 Martie 2011, 14:07 »
Servus
Numai pe cei single ii primiti pe acest forum?

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #563 : Luni, 07 Martie 2011, 14:23 »
Este o comunitate a  celor care sunt sau se simt singuri. Am primit multe precizari din partea celor care s-au inscris, cu mentiunea ca au parte de o singuratate in doi.
Referitor la denumire: am primit, acum cateva zile, o remarca foarte buna din partea cuiva: nu mai poti spune acum comunitatea oamenilor singuri, pentru ca intr-o anumita masura, apartenenta la o comunitate, le schimba acestora statutul de single...

Offline Chopin

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #564 : Luni, 07 Martie 2011, 14:39 »
Multumesc mult pentru raspunsul atat de prompt.
Nu sunt singur si nici nu ma simt singur, vreau doar sa cunosc mai multa lume. Cu alte cuvinte sa socializez.
Ma primiti?

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #565 : Luni, 07 Martie 2011, 14:53 »
Chopin, ideea acestei actiuni este ca si cei single sa aiba un loc al lor, ferit de insistente matrimoniale obsesive. Am reusit cu totii sa-l pastram in niste termeni de bun simt si de respect, ceea ce creeaza un confort celor care participa atat pe forum cat si la actiunile in spatiu real. Este un cadru pentru o socializare de grup, dar dedicat celor singuri, cu problemele lor specifice, cu framantarile si starile ce tin de aceasta. Deschiderea comunitatii si pentru persoane familiste ar crea confuzie si poate chiar si disconfort si nu vreau sa se genereze o asemenea situatie de precedent. Sper ca ma intelegi, nu este un refuz de dragul unei reguli. Sper sa nu te superi si sa nu te simti intr-un fel privat de posibilitatea de a comunica cu cei de aici.

Offline Chopin

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #566 : Luni, 07 Martie 2011, 17:01 »
Nu este nici o problema. De aceea am si intrebat ca sa nu existe discutii inutile ulterioare.
Multumesc oricum si have fun!

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #567 : Luni, 07 Martie 2011, 18:25 »
Multumesc pentru intelegere!

Offline liliacalb

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #568 : Duminică, 13 Martie 2011, 16:15 »
Buna ziua tuturor si bine v-am gasit.

Am cont pe singles camp mai de mult, dar este prima data cand intru cu adevarat pe forum. Sunt singura, dar deh, am senzatia ca cei singuri de multe ori nu au timp... ;D
De ce suntem singuri?
Hm...Eu cred ca uneori luam viata prea in serios, in timp ce draga de ea, se distreaza cu noi... ;)
Imi place aici la voi...

marcutza

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #569 : Duminică, 13 Martie 2011, 16:50 »
bine ai venit printre noi @lilicalb :)

"Eu cred ca uneori luam viata prea in serios, in timp ce draga de ea, se distreaza cu noi..."
asa e, uneori :))

te asteptam sa impartasesti cu noi gandurile aici pe forum cat si in real. :)