Autor Subiect: De ce suntem single ?  (Citit de 481265 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

optimus sum

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #705 : Luni, 16 Mai 2011, 19:17 »
eu v-as contrazice stimabilii mei domni. ma uit atent in jurul meu, dar tot nu vad nimic, iar la timpul cand vedeam, credeti-ma am facut destule.  ce am constatat? barbatii se simt intimidati de femei puternice. se mai intampla ca oricat ai dori sa alegi, la un momen dat trebuie sa fii si ales. nu este vaicareala, este doar un moment putin amar.

De acord cu tine ca barbatii se simt intimidati de femei puternice , dar nici ele nu fac nimic nimic pentru a-si disimula puterea in tandreturi fine... arata-te mare cand esti mic si mic cand esti mare..Sun Tzu--arta razboiului... poate si orgoliile ar trebui un pic lucrate si poate femeile puternice ar trebui sa nu uite ca sunt femei in primul rand si apoi directori, sefi si mai stiu eu ce ...feminitatea se dizolva in "putere" ceva de speriat...

iulia17

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #706 : Luni, 16 Mai 2011, 20:06 »
pentru iubire, este nevoie de 2(DOI)
frumos spus...

da-mi tu bagheta magica francesca, te rog. eu nu doresc sa fiu singura, dar ca si iulia, te intreb, de unde sa iau perechea potrivita?

exact asta e de fapt problema, ce trebuie sa faca EA azi in secolul 21, in rominica noastra pt a-l intilni pe EL?
eu am prietene/colege de o virsta sau generatie cu mine care intimpina aceleasi dificultutati, nu sunt super sofisticate sau elitiste dar sansa de a intilni pe cineva dupa o anumita virsta scade considerabil.


Offline francesca777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 793
  • after all...tomorrow is another day..:)
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #707 : Luni, 16 Mai 2011, 20:10 »
Nu stiu cat tine neaparat de varsta sau de faptul ca avem alte criterii, tinem la alte valori ca sa nu le numesc mai pe sleau pretentii....una e sa "alegi" la 20 de ani cand poate crezi ca "tot ce zboara se mananca"...alta e dupa 30 (sa spunem).

iulia17

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #708 : Luni, 16 Mai 2011, 20:29 »

pai ca sa faci selectie trebuie sa ai de unde, nu?


Offline francesca777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 793
  • after all...tomorrow is another day..:)
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #709 : Luni, 16 Mai 2011, 20:32 »
cineva imi spunea candva apropo de asta" pai...ridica si tu privirea...priveste in stanga, priveste in dreapta...zambeste .. nu te uita urat"..

marcutza

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #710 : Luni, 16 Mai 2011, 20:36 »
cineva imi spunea candva apropo de asta" pai...ridica si tu privirea...priveste in stanga, priveste in dreapta...zambeste .. nu te uita urat"..

nu te uita "urat", nu gandi "urat", nu discuta "urat" ...si tot asa. si stacheta ridicata mai sus de nas....mult conteaza   ;)

Offline francesca777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 793
  • after all...tomorrow is another day..:)
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #711 : Luni, 16 Mai 2011, 20:39 »
 ;)

iulia17

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #712 : Luni, 16 Mai 2011, 20:43 »

asa si daca ridici privirea ce? cuceresti vrun ... catarator?
stii cum sunt oamenii - au cele mai bune sfaturi si idei (si mai ales critici) pina sunt ei in situatia respectiva. pe urma cind ii loveste realitatea brusc in fata se schimba treaba


Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #713 : Luni, 16 Mai 2011, 20:45 »
nu te uita "urat", nu gandi "urat", nu discuta "urat" ...si tot asa. si stacheta ridicata mai sus de nas....mult conteaza   ;)

eu am doar 1,60 m inaltime - nu e corect  :D

marcutza

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #714 : Luni, 16 Mai 2011, 20:46 »
stii cum sunt oamenii - au cele mai bune sfaturi si idei (si mai ales critici) pina sunt ei in situatia respectiva. pe urma cind ii loveste realitatea brusc in fata se schimba treaba

bingo, hai ca asta mica invata, ea mai zi sinceritate mica  :)

Magdalena_`

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #715 : Luni, 16 Mai 2011, 20:48 »
De acord cu tine ca barbatii se simt intimidati de femei puternice , dar nici ele nu fac nimic nimic pentru a-si disimula puterea in tandreturi fine... arata-te mare cand esti mic si mic cand esti mare..Sun Tzu--arta razboiului... poate si orgoliile ar trebui un pic lucrate si poate femeile puternice ar trebui sa nu uite ca sunt femei in primul rand si apoi directori, sefi si mai stiu eu ce ...feminitatea se dizolva in "putere" ceva de speriat...


incerc sa spun ca femeia. prin natura ei are instincte feminine. nu-ti imagina ca in mediul familial ea este mai putin tandra. cat de puternica ar fi, tot are nevoie sa fie ocrotita, chit ca pana a intra in casa ocroteste si conduce. Mi-am amintit depre ceva citit cu mult timp in urma, care reflecta zic eu, tot ceea ce-si doreste o femeie. cu ingaduinta voastra, am sa va citez cateva pasaje
" Familia ?!, pentru mine inseamna in primul rand " cuibul", casa calda, primitoare, curata, a noastra. locul unde fiul meu se joaca, sotul meu mananca si se odihneste, locul unde eu ma simt stapana si sclava."

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #716 : Luni, 16 Mai 2011, 20:49 »
duminica aceasta, am coborat privirea si am cucerit un catel! ;D
nihil sine deo

Offline francesca777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 793
  • after all...tomorrow is another day..:)
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #717 : Luni, 16 Mai 2011, 20:51 »
@Magda....frumos...
@steliana..vezi...privirea...:)))

marcutza

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #718 : Luni, 16 Mai 2011, 20:52 »
nu te uita "urat", nu gandi "urat", nu discuta "urat" ...si tot asa. si stacheta ridicata mai sus de nas....mult conteaza   ;)
eu am doar 1,60 m inaltime - nu e corect  :D

ai auzit de tocuri de 10 cm  ??? ::) ::) ::) ce sa mai zic de mine, 1,52 m  ::) multa munca in acest Jurnal  :)

@Magda, sincer...mi-a placut chestia cu cuibul...offf... :(

iulia17

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #719 : Marți, 17 Mai 2011, 20:18 »

Suntem inca destul de limitati in conceptii si atitudine. Eu nu zic ca nu sunt oameni minunati (atit barbati cit si femei) dar problema e ca dupa o virsta fiecare devine mai putin activ in domeniul social (datorita celorlalte responsabilitati) si sansa lor de a se intilni scade considerabil. La noi nu e ca la americani unde fiecare noua cunostinta pe care o faci se incheie cu un "Vrei sa luam masa impreuna cindva?"