Autor Subiect: De ce suntem single ?  (Citit de 481597 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline fortuna777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 864
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #735 : Joi, 19 Mai 2011, 19:48 »

ce sa inteleg eu de aici, ca voi sunteti singuri din cauza numerelor????



nu, doar soarta a fost nedreapta :(

Offline fortuna777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 864
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #736 : Joi, 19 Mai 2011, 19:49 »
bine ai venit , fortuna ! sper sa te simti bine impreuna cu noi

multumesc, janeta :)

Offline fortuna777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 864
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #737 : Joi, 19 Mai 2011, 19:54 »

Uite un posibil raspuns:

Poate că Dumnezeu va dori să cunoşti multe persoane nepotrivite înainte de a cunoaşte persoana potrivită, pentru ca atunci când o vei cunoaşte în sfârşit să ştii să fii recunoscător. Garcia Marquez



sunt recunoscatoare si pentru cele nepotrivite pe care mi le-a adus in cale, numai s-o aduca odata si pe aia potrivita, ca mai am putin si imbatranesc  :(...nu ca as fi prea tanara  :D

iulia17

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #738 : Joi, 19 Mai 2011, 20:03 »

pai atunci ai grija. citat:
Indragostirile sunt ca varsatul de vant: formele cele mai grave apar la oamenii mai in varsta.


Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #739 : Joi, 19 Mai 2011, 20:16 »

pai atunci ai grija. citat:
Indragostirile sunt ca varsatul de vant: formele cele mai grave apar la oamenii mai in varsta.



chiar asa o fi? oare, la varsta la care fizicul nu mai e la potential maxim, cand frumusetea este in declin...mai putem inspira iubire?  :(

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #740 : Joi, 19 Mai 2011, 20:17 »
Bine v-am gasit, va spun si eu cu intarziere...V-am descoperit intamplator acum 3 zile in urma si pot spune ca mi-a placut ce am vazut si ce am citit pe aici.

Despre mine in cateva cuvinte...Sunt divortata, am un copil de 11 ani si sunt bineinteles ...singura. De ce sunt singura? Cred ca liberul arbitru nu prea are de-a face cu treaba asta... Poate sunt prea independenta, poate sunt prea frumoasa (:D glumesc!), prea inteligenta ( :D glumesc din nou!), cert este ca dupa vreo 3 relatii esuate mi-am dat seama ca e mai bine sa raman singura.


Bine ai venit forti ! ;D
cand spui ca ti-ai dat seama ca e mai bine sa ramai singura probabil ca te referi la ceea ce te-a determinat la vremea respectiva sa iei aceasta decizie - daca acum aceasta stare crezi ca nu mai este "mai bine" ar fi indicat sa incerci sa schimbi perspectiva din care ai privit la vremea respectiva lucrurile si sa analizezi situatia actuala.
stii cum se spune - fiii sincera cu tine insuti si cauta intrebarile potrivite pe care sa ti le pui - vei gasi in mod cert si raspunsul si oportunitatea  :)
toate bune!



iulia17

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #741 : Joi, 19 Mai 2011, 20:32 »
chiar asa o fi? oare, la varsta la care fizicul nu mai e la potential maxim, cand frumusetea este in declin...mai putem inspira iubire?  :(
pai ce, exista limita de virsta?!?


Offline fortuna777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 864
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #742 : Joi, 19 Mai 2011, 20:35 »

pai atunci ai grija. citat:
Indragostirile sunt ca varsatul de vant: formele cele mai grave apar la oamenii mai in varsta.



chiar asa o fi? oare, la varsta la care fizicul nu mai e la potential maxim, cand frumusetea este in declin...mai putem inspira iubire?  :(
ce treaba are dragostea cu varsta?... :o ...sau cu frumusetea? :o

Offline fortuna777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 864
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #743 : Joi, 19 Mai 2011, 20:39 »


Bine ai venit forti ! ;D
cand spui ca ti-ai dat seama ca e mai bine sa ramai singura probabil ca te referi la ceea ce te-a determinat la vremea respectiva sa iei aceasta decizie - daca acum aceasta stare crezi ca nu mai este "mai bine" ar fi indicat sa incerci sa schimbi perspectiva din care ai privit la vremea respectiva lucrurile si sa analizezi situatia actuala.
stii cum se spune - fiii sincera cu tine insuti si cauta intrebarile potrivite pe care sa ti le pui - vei gasi in mod cert si raspunsul si oportunitatea  :)
toate bune!



mersi, almi...situatia gri de ieri nu a inceput sa se albeasca, oricat de mult vanish as fi pus :)...sunt ok asa deocamdata, dar nu se stie ce va fi maine ;)

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #744 : Joi, 19 Mai 2011, 20:39 »
pai...nu stiu. intreb...mai putem inspira iubire cu un chip mai putin fraged si un trup mai putin sculptural? eh, azi sunt prost dispusa...

iulia17

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #745 : Joi, 19 Mai 2011, 20:41 »

eu zic ca da. pina la urma asta tine mai mult de cel care da decat de cel care primeste.


Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #746 : Joi, 19 Mai 2011, 20:43 »
nu mai stiu....azi Speranta e in vizita la altcineva  :(

iulia17

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #747 : Joi, 19 Mai 2011, 20:47 »

Hai sa revin on-topic: imi amintesc ca acu citiva ani o colega care urma sa se casatoreasca avea dubii mari cu privire la persoana aleasa. Si am intrebat-o uimita de ce mai face pasul asta. Mi-a raspuns ca daca nu merge mariajul va divorta, si ca societatea judeca mai aspru o femeie care nu a fost deloc maritata decat pe una divortata, iar ea nu e pregatita sa infrunte gura lumii. Asa e?


Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #748 : Joi, 19 Mai 2011, 20:52 »
eu nu m-as marita niciodata de gura lumii. si nici nu ma mai marit vreodata. la ce e buna casatoria? poate pentru cei care vor sa (mai) faca copii sa mai aiba vreun rost... iubirea poate exista si libera, ba poate chiar mai bine... lumea sa-si vada de viata ei  ;) :)

Offline EUGENIA110

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #749 : Joi, 19 Mai 2011, 21:05 »

Hai sa revin on-topic: imi amintesc ca acu citiva ani o colega care urma sa se casatoreasca avea dubii mari cu privire la persoana aleasa. Si am intrebat-o uimita de ce mai face pasul asta. Mi-a raspuns ca daca nu merge mariajul va divorta, si ca societatea judeca mai aspru o femeie care nu a fost deloc maritata decat pe una divortata, iar ea nu e pregatita sa infrunte gura lumii. Asa e?



  Nu e asa. Si daca esti divortata esti la fel de rau birfita ca cea care nu a fost casatorita niciodata. Despre divortate se spune cam asa: "a lasat-o barbatul de buna ce a fost" sau " uite ce barbat bun a avut si a plecat de la el ca sa fie libera sa-si faca de cap". Gura lumii, mereu la datorie....