Autor Subiect: De ce suntem single ?  (Citit de 481274 ori)

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1200 : Duminică, 24 Iunie 2012, 14:00 »
Mooooama, acu`am realizat si io ce mancarime de burice de deshte avui ieri, cat pentru toata vara! (numa` Adda-i de vina!  :tomato:)

Offline neo

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 60
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1201 : Marți, 26 Iunie 2012, 12:50 »
Buna ziua ,la inceput de vara!...de ce suntem singuri?...ptr ca ceilalalti sunt singuri!:):(...sunt mai multe variante....ptr ca este f greu sa-ti gasesti persoana cu care sa te simti relaxat,detensionat,sa poti comunica despre orice,fara teama ca vei fi certat,admonestat,criticat,ironizat,jignit...sau...sa accepti toate astea de comun acord....suntem singuri ptr ca nu am gasit persoana care sa ne placa fizic,spiritual ,sufleteste si sexual,sa existe, bineinteles,reciprocitate...suntem singuri ,ptr ca nu am stiut sa ne luptam ptr iubire,cand am avut-o, am privit iubirea  cu indiferenta,lene,ingamfare,fara responsabilitate,fara a reusi sa trecem de crizele ei,ptr ca am asteptat sa faca pasul celalalat,ptr ca nu am stiut sa ne cerem iertare la timp,ptr ca dialogurile aveau loc pe o tonalitate enervanta,care se transformau in taceri enervante...ptr ca nu am mai mers in natura hai -hui...sa se stingem  conflictele...am stat intre betoane,fiecare in coltul sau...ptr ca eu cred ca ,cei singuri sunt ca niste electroni care zburda haotic,cautandu-ne perechea...nu ne ramane decat sa cautam...ciocnindu-ne,poate scanteiem si vom calari raza de lumina a bucuriei impreuna...sunt nout pe aici,asa ca ar trebui sa mergem sa facem botezul,undeva ,la o terasa...si-acolo,sa facem planurile ptr o evadare din Bucuresti... observ ca va ocupati mai mult de evadari...frumos scop...v-am citit cu simpatie!...ganduri de vara frumoase va doresc!

Offline dauina

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 642
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1202 : Marți, 26 Iunie 2012, 13:08 »
...sunt nout pe aici,asa ca ar trebui sa mergem sa facem botezul,undeva ,la o terasa...si-acolo,sa facem planurile ptr o evadare din Bucuresti... observ ca va ocupati mai mult de evadari...frumos scop...v-am citit cu simpatie!...ganduri de vara frumoase va doresc!
Bine ai venit neo....
intra pe topicul de Bucuresti, si arunca acolo propunerea cu teresa, si vedem ce iese...
Nu ceea ce aduni, ci ceea ce raspandesti spune ce fel de viata ai trait!

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1203 : Marți, 26 Iunie 2012, 14:35 »
Mooooama, acu`am realizat si io ce mancarime de burice de deshte avui ieri, cat pentru toata vara! (numa` Adda-i de vina!  :tomato:)
lasa lasa...nu mai da vina pe mine... :P

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1204 : Marți, 26 Iunie 2012, 14:40 »
Pai fac si io ca tot românu`! De ce sa nu arunc pisi...a nu, nu asta, ca ma leg de neamu`meu...

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1205 : Marți, 26 Iunie 2012, 14:42 »
nu te mai zburli atat....motan ce esti

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1206 : Marți, 26 Iunie 2012, 14:43 »
Bine, bre...miau...jucariile si sar gardu`in patratica mea...

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1207 : Marți, 26 Iunie 2012, 14:48 »
ok...hai ca nu mai zic nimic pe topicul asta ca iar scriem o gramada pe aici si zici ca eu sunt divina  :)

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1208 : Marți, 26 Iunie 2012, 14:51 »
Da da da, legat chiar...guppy...vede ochiu lu`motanu`, ce crezi `talica?

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1209 : Marți, 26 Iunie 2012, 14:54 »
nici nu ma gandeam ca nu vezi...la ce ageri sunt motanii, nu le scapa nicio miscare  ;D

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1210 : Miercuri, 27 Iunie 2012, 10:07 »
Buna ziua ,la inceput de vara!...de ce suntem singuri?.....

hello neo! exotica expunere, asa de vara!  ;D
bine ai venit!

Offline neo

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 60
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1211 : Miercuri, 27 Iunie 2012, 11:35 »
intra pe topicul de Bucuresti, si arunca acolo propunerea cu teresa, si vedem ce iese...cine face pe profu/a,sa ma indrume spre topicul de Bucuresti?...dauinito,indruma-ma tu,daca tot ai inceput!:)...
...cand e canicula,gandesc exotic,almi_gabi:P:)
...bine v-am gasit ...v-am citit cu rabdare,nu numai aici...imi sunteti simpatici...ptr ca respectul bate la sufletul fie caruia...careia...

Offline dauina

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 642
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1212 : Miercuri, 27 Iunie 2012, 11:50 »
intra pe topicul de Bucuresti, si arunca acolo propunerea cu teresa, si vedem ce iese...cine face pe profu/a,sa ma indrume spre topicul de Bucuresti?...dauinito,indruma-ma tu,daca tot ai inceput!:)...
...cand e canicula,gandesc exotic,almi_gabi:P:)
...bine v-am gasit ...v-am citit cu rabdare,nu numai aici...imi sunteti simpatici...ptr ca respectul bate la sufletul fie caruia...careia...
Singles Camp in zona/ Bucuresti
Nu ceea ce aduni, ci ceea ce raspandesti spune ce fel de viata ai trait!

Offline neo

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 60
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1213 : Miercuri, 27 Iunie 2012, 15:34 »
oakey...iaca am reusit sa intru si-acolo,pe bucuresteni singuri...multumesc ptr ca mi-ai deschis calea,Dau(o)inito!:)...asta nu inseamna ca nu voi trece si pe aici ...

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1214 : Miercuri, 27 Iunie 2012, 16:52 »
Buna ziua ,la inceput de vara!...de ce suntem singuri?...ptr ca ceilalalti sunt singuri!:):(...sunt mai multe variante....ptr ca este f greu sa-ti gasesti persoana cu care sa te simti relaxat,detensionat,sa poti comunica despre orice,fara teama ca vei fi certat,admonestat,criticat,ironizat,jignit...sau...sa accepti toate astea de comun acord....suntem singuri ptr ca nu am gasit persoana care sa ne placa fizic,spiritual ,sufleteste si sexual,sa existe, bineinteles,reciprocitate...suntem singuri ,ptr ca nu am stiut sa ne luptam ptr iubire,cand am avut-o, am privit iubirea  cu indiferenta,lene,ingamfare,fara responsabilitate,fara a reusi sa trecem de crizele ei,ptr ca am asteptat sa faca pasul celalalat,ptr ca nu am stiut sa ne cerem iertare la timp,ptr ca dialogurile aveau loc pe o tonalitate enervanta,care se transformau in taceri enervante...ptr ca nu am mai mers in natura hai -hui...sa se stingem  conflictele...am stat intre betoane,fiecare in coltul sau...ptr ca eu cred ca ,cei singuri sunt ca niste electroni care zburda haotic,cautandu-ne perechea...nu ne ramane decat sa cautam...ciocnindu-ne,poate scanteiem si vom calari raza de lumina a bucuriei impreuna...sunt nout pe aici,asa ca ar trebui sa mergem sa facem botezul,undeva ,la o terasa...si-acolo,sa facem planurile ptr o evadare din Bucuresti... observ ca va ocupati mai mult de evadari...frumos scop...v-am citit cu simpatie!...ganduri de vara frumoase va doresc!

foarte buna explicatie, neo, de mult bun simt... in afara de alte cauze obiective, ceea ce ai expus tu reprezinta realitatea. asa cum am putut sa constat eu pana acum, incepand cu "cercul meu de influenta", si uitandu-ma la cei din jurul meu.
"Stay hungry, stay foolish"