Autor Subiect: De ce suntem single ?  (Citit de 481379 ori)

0 Membri şi 5 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Caroline

  • Vizitator
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1335 : Duminică, 01 Iulie 2012, 21:20 »
Lucia, asta se intampla de obicei atunci cand iti asculti prea mult mintea (cu ideile preconcepute implantate in ea pana la obsesii) si prea putin inima si corpul.

Offline nickyblu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 388
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1336 : Duminică, 01 Iulie 2012, 21:20 »
   Un caz concret: o cunostinta de-a mea a dorit cu orice pret o familie si cand spun orice pret, ma refer de fapt la pretul suprem: viata! Ea fusese informata de medici ca nasterea unui copil este un risc foarte mare...
Caz clasic de egoism dus la extrem. Vai de copilul ala care n-are nicio vina.

luciamanta

  • Vizitator
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1337 : Duminică, 01 Iulie 2012, 21:23 »
Cred ca nu trebuie neaparat sa dai nastere unui copil ca sa nu fii singur, poti foarte bine sa infiezi un copil...

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1338 : Duminică, 01 Iulie 2012, 21:24 »
La Multi Ani!!!! Sa-ti traiasca sanatos ..... :)
Saru-mana! Si multumesc tare mult pentru gandul bun.


Scuze de  :offtopic:

Offline nickyblu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 388
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1339 : Duminică, 01 Iulie 2012, 21:26 »
A calatorit mult in lume... Si l-a gasit pe EL in final la Mall Vitan, era bodyguard. Ea intelectuala, cu posibilitati materiale, el un coate goale.
Asta e cam SF, pentru un "coate goale" nu trebuia cine stie ce cautare  :)

luciamanta

  • Vizitator
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1340 : Duminică, 01 Iulie 2012, 21:28 »
Asta e cam SF, pentru un "coate goale" nu trebuia cine stie ce cautare  :)
Nu este SF, Nicky, nu stii ca viata bate filmul?

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1341 : Duminică, 01 Iulie 2012, 21:28 »
Cred ca nu trebuie neaparat sa dai nastere unui copil ca sa nu fii singur, poti foarte bine sa infiezi un copil...
ceea ce iti aduce-n viata esential un copil, ca si un animalutz, este iubirea. prezenta lor este o sursa continua de sentimente calde si frumoase. singur poti fi oricum, cand copilul isi vede de viata lui, insa iubirea pentru el te imbogateste continuu.

Caroline

  • Vizitator
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1342 : Duminică, 01 Iulie 2012, 21:30 »
Cred ca nu trebuie neaparat sa dai nastere unui copil ca sa nu fii singur, poti foarte bine sa infiezi un copil...

Sau sa ai vreo 200 de copii, ca mine, la scoala... fara pretentii de maternitate egoista asupra lor.  :strambatura:

Bitek, urarile se pot face si in gand. In scris e mai greu... eu am facut luna trecuta parastasul de 7 ani dupa tatal meu. Sorry  :offtopic:

Offline nickyblu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 388
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1343 : Duminică, 01 Iulie 2012, 21:33 »
Nu este SF, Nicky, nu stii ca viata bate filmul?
Doar uneori...........in filmul asta ea cred ca pleca cu serviciul pe afara si nicidecum nu-l cauta pe mister nobody, care s-a dovedit a fi si un nesimtit. Eu cred ca el a cautat-o pe ea mai degraba.

luciamanta

  • Vizitator
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1344 : Duminică, 01 Iulie 2012, 21:34 »
Mica si Caroline, aveti perfecta dreptate, iubirea este cea mai buna tehnica de supravietuire, fie ca esti singur ori in cuplu. :)

Caroline

  • Vizitator
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1345 : Duminică, 01 Iulie 2012, 21:35 »
Asta e cam SF, pentru un "coate goale" nu trebuia cine stie ce cautare  :)

Io zic ca e thriller... pentru asa ceva trebuie sa atarni usturoi in casa inimii, ca altfel dau navala... Si ma refer mai mult la suflete goale decat la coate goale.

luciamanta

  • Vizitator
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1346 : Duminică, 01 Iulie 2012, 21:40 »
Io zic ca e thriller... pentru asa ceva trebuie sa atarni usturoi in casa inimii, ca altfel dau navala... Si ma refer mai mult la suflete goale decat la coate goale.
Ea nu s-a casatorit din dragoste, a cautat un barbat care sa nu stie  nimic despre boala ei, un barbat care sa nu o respinga si care sa ii faca un copil.

luciamanta

  • Vizitator
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1347 : Duminică, 01 Iulie 2012, 21:43 »
Doar uneori...........in filmul asta ea cred ca pleca cu serviciul pe afara si nicidecum nu-l cauta pe mister nobody, care s-a dovedit a fi si un nesimtit. Eu cred ca el a cautat-o pe ea mai degraba.
Calatoriile ei nu erau in interes de serviciu, iar el a divortat dupa ce a aflat de boala ei.

Offline nickyblu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 388
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1348 : Duminică, 01 Iulie 2012, 21:44 »
Ea nu s-a casatorit din dragoste, a cautat un barbat care sa nu stie de nimic despre boala ei, un barbat care sa nu o respinga si care sa ii faca un copil.
Atunci imi retrag parerea, el ramane doar un "coate goale"........... nesimtitul aici e altcineva.

Offline nickyblu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 388
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1349 : Duminică, 01 Iulie 2012, 21:47 »
Lucia, daca e povestea ta te rog sa-mi spui, ca sa ma abtin de la alte comentarii.