Autor Subiect: Intrebari pentru un single  (Citit de 127429 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #90 : Miercuri, 11 Aprilie 2012, 23:26 »
Tot un soi de ratiune a vietuirii este speranta si curiozitatea de a trai viitorul, povestea lui cu surprize (frumoase). Se poate intampla intr-un an cat intr-o viata.
Frumos spus, Mica.  :thumbup:

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #91 : Miercuri, 11 Aprilie 2012, 23:29 »
multumesc, bit. iti doresc si tie, cu tot dragul, o poveste a viitorului asa cum iti doresti.  :)

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #92 : Miercuri, 11 Aprilie 2012, 23:31 »
Bre Mica, io-mi doresc ca viitoru`sa se-ntample numa`. Ca oricum fac ce ma taie capul. ;D

L.E. (ca sa fiu cinstit, ca nu mi-a trecut din prima prin cap) : Ca orice mascul care se respecta. ;D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #93 : Miercuri, 11 Aprilie 2012, 23:33 »
bine, atunci sa ti se-ntample viitorul cum te taie capul. da' pot sa-ti urez sa te taie cat mai bine? ca prostii mai mari decat fac uneori oamenii destepti nu "se" exista.  ;D :P

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #94 : Miercuri, 11 Aprilie 2012, 23:34 »
... ca prostii mai mari decat fac uneori oamenii destepti nu "se" exista.  ;D :P
  :kissing: Ca mare adevar graisi!  ;D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #95 : Miercuri, 11 Aprilie 2012, 23:36 »
  :kissing: Ca mare adevar graisi!  ;D
pai nu? experienta isi spune cuvantul.  ;D

auzi, da' eu oi fi mascul, ca_cam obisnuiesc sa fac ce ma taie capul ? ;D

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #96 : Miercuri, 11 Aprilie 2012, 23:37 »
S-ar putea, io stiu... Mama-baiat, cum suna? :D


Da`orisicum ai fi (si ce-ai fi), fratili tot esti! :yeah:

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #97 : Miercuri, 11 Aprilie 2012, 23:43 »
nuuuu, mama-baiat nu-mi place, ca ma si vad masculinizata "nashpa". da' o mama ca un tata mi se-ntampla sa fiu, ca asa mi-a zis fi-mea cand m-a vazut cu bormasina in mana.  ;D

fratili da, sunt, mai ales ca unul dintre regretele vietii mele e ca n-am avut si eu o sora sau un frate.  :(  :kissing:

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #98 : Miercuri, 11 Aprilie 2012, 23:48 »
Mde. Mama-baiata iti suna mai bine, mai nemasculin? Ca lucram la dictionar daca-i cazu`...
Cat despre fratili al micu` (care numa` mic nu-i; e ca si cum ai spune ca panda poate face balet, ca-i mai ursulet  ;D), care  :kissing: si el pi tini, da`acu`pe moment si-o ia-n cap si-ti zice ca daca nu te hodini mintenas (mai ales ca maine bati coclauri)... :fight: !

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #99 : Miercuri, 11 Aprilie 2012, 23:51 »
da, ma duc sa termin bagaju' si ma culc, ca ma scol inainte de spartu' soarelui.  ;D
noapte buna, fratili.  :kissing:

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #100 : Joi, 12 Aprilie 2012, 09:08 »
....
In alte cuvinte, am sens atata timp cat am un target sau un deadline de atins (personal, profesional, nu conteaza). Pe urma, trebuie sa-mi caut alt sens de a fi. Nu-mi iese (desi tare mi-as dori uneori) sa traiesc pur si simplu: adica sa ma "vad" trezindu-ma in fiecare zi la aceeasi ora, avand acelasi serviciu, aceleasi tabieturi alimentare, acelasi stil vestimentar, aceleasi griji si aceleasi bucurii cu aceleasi ocazii, sarbatorind mereu in acelasi fel si cu aceeasi oameni etc. o viata intreaga. Si ma oftic...  :'(

daca ar fi pe o perioada de timp prea mare probabil ca m-as plictisi si mi s-ar parea anost sa fie totul in acelasi ton, fara variatie dar asta nu inseamna ca nu imi acord zile in care singurul target este de a lenevi, de a ma relaxa, de a nu face nimic, de a pierde timpul, poate parea ciudat dar nu consider ca astfel de zile sunt pierdute ci sunt felul meu de a-mi reincarca bateriile

Intrebare: Care sunt sau ar trebui sa fie posibilele ratiuni de a fi ale unui single?

aceeea de a trai frumos  :)

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #101 : Joi, 12 Aprilie 2012, 09:53 »
daca ar fi pe o perioada de timp prea mare probabil ca m-as plictisi si mi s-ar parea anost sa fie totul in acelasi ton, fara variatie dar asta nu inseamna ca nu imi acord zile in care singurul target este de a lenevi, de a ma relaxa, de a nu face nimic, de a pierde timpul, poate parea ciudat dar nu consider ca astfel de zile sunt pierdute ci sunt felul meu de a-mi reincarca bateriile


Contemplatie se cheama starea. Si este necesara felinelor, face parte din modul lor de viata.  :) Chiar daca-s ele mai micute.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #102 : Joi, 12 Aprilie 2012, 11:57 »
raspunsul la muzica    :dance:

Caroline

  • Vizitator
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #103 : Joi, 12 Aprilie 2012, 17:07 »
Eu vorbeam foarte serios (de data asta). OK, am bagat la cap ce-ati spus voi. Da' la suflet tot nu intra...
Mica, ce ti-ai raspunde la aceasta intrebare daca copilul tau n-ar exista?
Mai mult, ce si-ar raspunde cei care mai au si un sot/consoarta daca acesta/aceasta n-ar exista?
Deci, sa recapitulam... Viata cu bunele si relele ei sunt in stare s-o traiesc. Acum, aici. Dar nu for ever la fel. De ce? Habar n-am, pur si simplu nu ma "vad" in stare. (Si ma incapatanez sa cred ca asta e un handicap serios.)
Nici eu nu consider pierdute zilele de leneveala exclusiv pentru mine, desi nu-s felina (zic astrele, da' io mai stiu?! cineva ma asemana odata cu o pisica...). Sa traiesc frumos si eu as vrea. TOTUSI, inca nu simt la fel despre un viitor acelasi cu prezentul, desi in prezent traiesc... destul de frumos, as zice eu. Tot lipseste ceva. Ce? O doaga, cred, trimiteti-ma la psiholog...  :strambatura:

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #104 : Joi, 12 Aprilie 2012, 17:36 »
Pai daca crezi ca exista (sau trebuie sa existe) o directie in viata, un nord dupa care sa-ti orientezi faptele si la care sa te raportezi (si nordul ala poate fi o familie a ta, un copil sau mai multi, realizare personala sau orice altceva-ti trece prin cap), si daca stai sa analizezi mai atent si pui lupa pe nord...s-ar putea sa vezi ca de fapt nu e asa de nord. Ca e un punct cardinal ca oricare altul. Eu traiesc cu cnvingerea ferma ca viata in sine, luata la modul intrinsec, nu are nici un sens. Sensurile si directiile le cream noi, prin ceea ce facem (sau nu facem) prin modul in care ne miscam in viata asta, "starnind undele", la fel ca pietricica aruncata in apa. De ce sa facem asta, ei, asta e alta socoteala, nu se amesteca.
Cat dspre lipsurile de la mansarda, io-ti zic (din partea mea!) "welcome in the club" :)