Autor Subiect: Intrebari pentru un single  (Citit de 126612 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Caroline

  • Vizitator
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #120 : Joi, 12 Aprilie 2012, 21:07 »
dar ma enerveaza atitudinea asta de oameni "impovarati" cu probleme grave si nemaipomenite de parca noi am trai intr-o perpetua vacanta si nu tot in eterna si fascinanta romanie

Pai ce-ar fi sa ne si simtim intr-o perpetua vacanta?

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #121 : Joi, 12 Aprilie 2012, 21:17 »
Ar fi bine. Ar fi si mai bine daca chiar am fi intr-o vacanta...seculara. ;D. Cred c-as bate cioara la speranta de viata!

Caroline

  • Vizitator
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #122 : Joi, 12 Aprilie 2012, 21:45 »
Ar ajunge sa ne imaginam. Acum, pana nu trebuie sa tinem cont de ce-si imagineaza doua persoane una despre cealalta.  :angel:

Offline Emi 53

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 176
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #123 : Joi, 12 Aprilie 2012, 21:53 »
Ratiunea de a fi , de a exista ,de a avea sens , este ratiunea fiintei, fie ea single sau nu.Singur pt. mine este o stare,am fost in cuplu si am simtit singuratatea la modul cel mai dureros.azi fiind singura paradoxal ma simt mai putin singura.Pt mine  SINGURATATEA IN DOI a fost lectie !.Sunt si eu de aceiasi parere ca viata nu are nici un sens decat sensul pe care il dam fiecare.

Caroline

  • Vizitator
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #124 : Joi, 12 Aprilie 2012, 22:05 »
Da, cred ca si tu ai dreptate... Nu putem descoperi ce are sens decat dupa ce da la o parte ceea ce nu are.  O0

Offline Emi 53

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 176
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #125 : Joi, 12 Aprilie 2012, 22:18 »
De fapt, nici acuma nu suntem singuri., un gand si suntem impreuna. NOAPTE BUNA TUTUROR!

Caroline

  • Vizitator
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #126 : Joi, 12 Aprilie 2012, 22:19 »
Noapte buna! spun si eu.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #127 : Marți, 17 Aprilie 2012, 11:20 »
credeti ca un single trebuie sa fie mai puternic ( si nu ma refer la forta fizica ) decat alti oameni?

Caroline

  • Vizitator
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #128 : Marți, 17 Aprilie 2012, 13:03 »
Daca nu este, devine. Are mai putine "supape" de evadare din calea responsabilitatilor si a dilemelor existentiale.

luciamanta

  • Vizitator
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #129 : Marți, 17 Aprilie 2012, 21:12 »
credeti ca un single trebuie sa fie mai puternic ( si nu ma refer la forta fizica ) decat alti oameni?
   Un single ar trebui sa fie puternic si înţelept,  este o arta de supravieţuire. Ar trebui sa stie bine in ce relatii se afla cu cei din jurul lui, ce poate primi de la ei şi ce le-a dat. De multe ori, cel care este un single nu poate duce o viata de huzur. Si as mai adauga faptul că, de cele mai multe ori, este un bun observator, cunoaste bine lumea (sau asa crede) si o apreciaza mult. E responsabil, luptator si manifesta un interes amplificat fata de informatiile si lucrurile utile. Si ar trebui sa ia in considerare faptul că o noua experienta, o noua informatie dobandită poate deschide porţi nebănuite...

Caroline

  • Vizitator
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #130 : Marți, 17 Aprilie 2012, 21:28 »
Si ar trebui sa ia in considerare faptul că o noua experienta, o noua informatie dobandită poate deschide porţi nebănuite...

Si ar mai trebui si sa nu se teama de asta.

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #131 : Marți, 17 Aprilie 2012, 21:33 »
daca e suficient de destupat la minte, daca si-a invatat lectiile din trecut, nu se va teme.
daca nu, va sufla si-n iaurt  :-\
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #132 : Miercuri, 18 Aprilie 2012, 12:47 »
eh, guess, o chestie interesanta ai spus tu ca single-si ar fi tentati sa sufle si in iaurt dupa ce au trecut prin experiente mai mult sau mai putin neplacute  

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #133 : Miercuri, 18 Aprilie 2012, 20:28 »
gabi, lasand modestia deoparte, am spus io multe chestii interesante  :2funny:
dar depinde de la caz la caz, nu mi se pare corect sa generalizez, daca am avut ghinion o data, s-a intamplat, daca tiparul se repeta si-a doua si-a treia oara, e clar ca e ceva in neregula cu mine. si-mi iau timp pt mine si imi fac temele, inteleg de ce am tras in viata mea un anumit tipar de barbat, de ce experientele sunt identice dar cu protagonisti diferiti, incerc sa vad ce convingeri limitative am ( gen "toti barbatii sunt porci/ barbatii nu cauta decat sex/barbatii te folosesc si te inlocuiesc) si sa le inlocuiesc cu unele pozitive si tot ce cred ca mi-ar fi de folos sa schimb tiparul de barbat pe care il atrag. munca intotdeauna e la noi, nu la altii. noi suntem responsabili pentru ce traim, pentru situatiile din viata noastra, pentru partenerii pe care ii atragem. fiecare vine sa ne invete o lectie, iar daca n-o invatam tiparul se repeta la infinit.
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #134 : Miercuri, 18 Aprilie 2012, 21:17 »
Ce e dragut: faptul ca nu realizezi ca (cu toata pregatirea si programarea si tehnica de atragere a fatului-frumos) EXISTA POSIBILITATEA REALA (factorul intamplare, pe care tu te chinui sa o scoti din ecuatie cu...chestiile- ca nu stiu cum sa le spun altfel- de care ziceam mai devreme, tehnicile iscusite) sa te indragostesti de un nemernic (care trateaza femeile cum spuneai tu). Asa ca io as fi un pic atent si la acest amanunt, e posibil sa...asta ca sa ma leg de suflatul in iaurt. Da, io zic ca-i un lucru bun,sa fii mai circumspect, tinand cont de faptul ca esti patit. Se cheama ca ai invatat ceva.