Autor Subiect: Intrebari pentru un single  (Citit de 126609 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #135 : Miercuri, 18 Aprilie 2012, 21:20 »
daca ajungi sa fii mai circumspect si cu cine nu trebuie?

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #136 : Miercuri, 18 Aprilie 2012, 21:28 »
Ce e dragut: faptul ca nu realizezi ca (cu toata pregatirea si programarea si tehnica de atragere a fatului-frumos) EXISTA POSIBILITATEA REALA (factorul intamplare, pe care tu te chinui sa o scoti din ecuatie cu...chestiile- ca nu stiu cum sa le spun altfel- de care ziceam mai devreme, tehnicile iscusite) sa te indragostesti de un nemernic (care trateaza femeile cum spuneai tu). Asa ca io as fi un pic atent si la acest amanunt, e posibil sa...asta ca sa ma leg de suflatul in iaurt. Da, io zic ca-i un lucru bun,sa fii mai circumspect, tinand cont de faptul ca esti patit. Se cheama ca ai invatat ceva.
factorul intamplare nu-l scot din ecuatie, pentru ca nu pot si nici n-as vrea sa programez totul in viata mea. eu fac doar ce tine de mine mental, fizic, spiritual si stiu clar ce fel de om vreau sa am alaturi. mai departe las destinul sa-si spuna cuvantul: cand, unde, cum s-o intampla sa ne intalnim.
cat despre a atrage un astfel de exemplar, nicio sansa. nu eu. pentru ca stiu ce vreau si pentru ca, privind in urma, observ ca desi am avut un tipar bun de barbat pe care l-am atras, am reusit sa-l perfectionez in ultimul timp foarte mult doar prin munca cu mine.
(ca o paranteza, ceea ce am scris mai sus era o exprimare la modul general, nu ma refeream la mine ca as avea astfel de credinte, ci dadeam un exemplu de femeie care atrage ceea ce gandeste.
stiu ca tu ai alta viziune si nu incerc sa conving pe nimeni de nimic, e doar punctul meu de vedere, probat pe mine si care vad ca da rezultate. :) )
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #137 : Miercuri, 18 Aprilie 2012, 21:29 »
daca ajungi sa fii mai circumspect si cu cine nu trebuie?
asta inseamna sa nu-ti fi invatat lectia, ajungi sa pedepsesti la modul inconstient, desigur, un om care nu ti-a gresit cu nimic si care plateste pentru greselile celui dinaintea lui.
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #138 : Miercuri, 18 Aprilie 2012, 21:30 »
Ei, uite asta asteptam, intelepciunea ardeleneasca!  :thumbup: (foarte serios vorbesc, Adda, nu incerc sa te iau peste picior, ai cuvantul meu). Da, asta-i reversul medaliei, poti rata jumatatea vietii tale fiindca ai fost aricos. Asa ca un om inteligent stie (ma rog, ar trebui sa) cum sa contrabalanseze acest aspect.
(Bine, io zic ca mai depinde si de cat de "proaspat" e evenimentul care te-a facut sa sufli-n iaurt  :) )

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #139 : Miercuri, 18 Aprilie 2012, 21:36 »
nooo...stii cum e cu ardelenii...gandesc mai incet...si pana sa aleaga...nu mai au ce... :thumbup: ;)
glumesc....

teoretic stim toti...practica ne omoara...

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #140 : Miercuri, 18 Aprilie 2012, 21:42 »
Pai nu asta-i diferenta? a sti drumul si a pasi pe el (ca-n Matrix, ca deacolo am furat replica ;D)

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #141 : Miercuri, 18 Aprilie 2012, 21:49 »
si daca mai pasesti si pe drumuri necunoscute ce are?

Caroline

  • Vizitator
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #142 : Miercuri, 18 Aprilie 2012, 21:57 »
cred ca mi-ar fi de folos sa schimb tiparul de barbat pe care il atrag. munca intotdeauna e la noi, nu la altii. noi suntem responsabili pentru ce traim, pentru situatiile din viata noastra, pentru partenerii pe care ii atragem. fiecare vine sa ne invete o lectie, iar daca n-o invatam tiparul se repeta la infinit.

Cand afli si cum poti sa schimbi asta (la modul concret, nu teoretic), spune-mi si mie, te rog... Nu glumesc si nu fac misto.

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #143 : Miercuri, 18 Aprilie 2012, 22:03 »
si daca mai pasesti si pe drumuri necunoscute ce are?
Cu atat mai bine. denota curaj. Numa` ca posibilitatea asta nu era luata in calcul in discutia respectiva.

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #144 : Miercuri, 18 Aprilie 2012, 22:25 »
luam in calcul acum si posibilitatea asta :)
chiar daca nu sunt eu cea mai curajoasa persoana...uneori merita incercat...nu se stie niciodata...

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #145 : Miercuri, 18 Aprilie 2012, 22:33 »
Asa-i,Adda. Si daca n-oi fi curajoasa, macar iute. :blush:

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #146 : Miercuri, 18 Aprilie 2012, 22:36 »
stii vorba aia..."grabeste-te incet!"  ;D

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #147 : Miercuri, 18 Aprilie 2012, 22:39 »
Right! Bine ca simtul umorului nu ti-e ardelenesc... :2funny:

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #148 : Miercuri, 18 Aprilie 2012, 22:42 »
pai curajoasa nu...iute nu...macar simtul umorului sa-l am ;D
sa fac haz de necaz  :dance:

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #149 : Miercuri, 18 Aprilie 2012, 22:49 »
Aci esti romanca la fel ca noi toti. :) Romanu-i campion mondial la facut misto cand e-n belea. Chit ca uneori n-ar trebui. Numa` ca de! astia suntem.