Autor Subiect: Intrebari pentru un single  (Citit de 127155 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

dianna

  • Vizitator
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #180 : Miercuri, 02 Mai 2012, 10:00 »
Cand faci o rezervare, în prima parte a anului, pentru actiuni SC din a doua parte a anului nu e ca și cum te-ai ...angaja că îți vei menține statutul? Atat de mult ne-am obișnuit cu atat statut încat nici nu mai luăm în calcul posibilitatatea unei schimbari?

inclin sa cred ca da, e ca si cum te-ai programa mental pentru acest statut in urmatoarele cateva luni  :-\

Oh da, si pe mine m-a speriat rau ideea. Doar ca eu nu sunt single de prea mult timp, nu m-am obisnuit cu asta. Mi-e bine singura, nu ma plang (prea tare :) ), apreciez foarte mult independenta, dar nu-mi doresc sa raman asa. Eu personal nu am de gand sa renunt sa sper si sa ma resemnez doar pentru ca mi-am programat ceva excursii singura.
Apoi oricum intr-o relatie fiecare are nevoie si de spatiul propriu, deci daca se schimba ceva in statutul meu pana la urmatoarea excursie, nu o sa renunt la ea, o sa vin si o sa o consider timpul meu pentru mine. Nu e OK asa ?

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #181 : Joi, 03 Mai 2012, 10:49 »
E ok să îți asiguri o doză sănătoasă de flexibilitate. Dar am vazut ca regula e să te retragi din SC. Doar daca este permisa o interpretare extinsă,  de genul ”fără partener în excursie”. Că uneori, partenerul  e în mod real prea ocupat, sau în retragere, ori în evitarea angajamentelor sau poate lucrează în strainatate, posibilitatile sunt nenumarate.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline carmenafeer

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 35
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #182 : Joi, 03 Mai 2012, 11:21 »
 :flori:

dianna

  • Vizitator
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #183 : Vineri, 04 Mai 2012, 16:02 »
Scuze, n-am fost foarte clara, cand am zis "daca se schimba ceva in statutul meu pana la urmatoarea excursie" m-am gandit la cazul in care tocmai as fi cunoscut pe cineva cu care mi-as dori o relatie, cu care as fi in faza de inceput cand inca nu am putea considera ca suntem parteneri cu adevarat. Atunci n-as renunta la planurile mele personale un timp, pana cand lucrurile n-ar fi clare, pentru ca de fapt m-as considera inca single.

De fapt m-am invatat minte si n-as mai renunta la planurile mele personale nici cand relatia ar fi inchegata, dar atunci n-as mai fi in SC.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #184 : Vineri, 04 Mai 2012, 18:46 »
Da, din păcate multe dintre noi am primit lecția asta ca pe o ”învățătură de minte”.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Caroline

  • Vizitator
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #185 : Vineri, 04 Mai 2012, 23:09 »
Atentie la diferenta majora intre "invatatura de minte" si proiectia asupra urmatorului a tuturor relelor de care era vinovat precedentul, in mintea noastra. Mie mi s-a intamplat deja...  :'(

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #186 : Vineri, 04 Mai 2012, 23:12 »
Adica sufland in iaurt poti sa ratezi partida vietii... :). Cine a spus ca viata nu are simtul umorului? (negru)

Caroline

  • Vizitator
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #187 : Vineri, 04 Mai 2012, 23:14 »
Tocma'  era sa scriu ca bitek a devenit suspect de serios de la o vreme incoace... culmea coincidentei.  ;D

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #188 : Vineri, 04 Mai 2012, 23:17 »
Pai serios am fost intoteauna. :). Si facand abstractie de asta, nu poti spune ca n-am dreptate, chiar daca exprimarea mea lasa loc de joaca.

Caroline

  • Vizitator
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #189 : Vineri, 04 Mai 2012, 23:23 »
Crezi ca mi-as fi permis eu sa zic ca nu ai dreptate?  ^-^

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #190 : Vineri, 04 Mai 2012, 23:29 »
Culmea ironiei, chiar eram serios  :giggle: Vreau sa spun ca am avut o experienta similara si am trait o perioada de timp...exact cum am spus, cu teama ca s-ar putea sa-mi ratez jumatatea, fiind ocupat sa ridic ziduri in juru-mi.

Caroline

  • Vizitator
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #191 : Vineri, 04 Mai 2012, 23:36 »
Cred ca toti am trecut prin asta... unii inca mai trec. Eu, de pilda, nu-s sigura c-am scapat inca.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #192 : Sâmbătă, 05 Mai 2012, 07:53 »
Hai să dărâmăm zidurile!
Ce se poate întâmpla decât să suferim din nou? (daca spun ca asta e o întrebare pentru singles, sunt on-topic, nu?)

Dau si un răspuns - Să fim fericiti, împliniți, bucuroși, sau măcar într-o stare de bine!

Zi frumoasa si o îmbrătisare!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #193 : Sâmbătă, 26 Mai 2012, 06:54 »
Intrebare -test psihologic - pentru singles și nu numai. Poate fi formulat și la genul masculin. Eu il scriu asa cum l-am preluat.
CINE TE FACE PE TINE CU ADEVARAT FERICITA?
 
Ai  4 variante de raspuns:
 
1)  Iubitul ma face fericita si implinita !
2) Nimeni nu reuseste! Ma simt nefericita!
3) Alte persoane ma fac fericita !
4) Eu singura ma fac zilnic extraordinar de fericita!
 
Daca ai raspuns la aceasta intrebare cu 1), 2) sau 3)
atunci esti dependenta emotional de cineva si fericirea ta e
trecatoare, pentru ca de fapt... NU ESTE A TA!

http://www.stilultau.com/blog/] [url]http://www.stilultau.com/blog/[/url] (simtul etic mă obligă să menționez sursa, nu e vreun promo 8))
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #194 : Sâmbătă, 26 Mai 2012, 10:03 »
..
Daca ai raspuns la aceasta intrebare cu 1), 2) sau 3) atunci esti dependenta emotional de cineva si fericirea ta e trecatoare, pentru ca de fapt... NU ESTE A TA!

http://www.stilultau.com


se poate sa ai dreptate (sau cea care a facut testul!) dar am o nelamurire - poti fi intradevar fericit daca nu ai cu cine sa impartasesti fericirea TA - partener, prieteni, cunoscuti, cei din jurul tau etc?