Autor Subiect: Intrebari pentru un single  (Citit de 127135 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #225 : Joi, 09 August 2012, 18:15 »
he, he. chiar crezi ce spui? creca n-ai remarcat cum se zbarleste masculinu'gelos din voi, barbatii, cand o femeie face aprecieri elogioase la adresa unui alt barbat. mama, mama... si n-am vazut asta la unul singur, ci la majoritatea. parca le pici ceara incinsa (de epilat  ;D) pe podoaba atavica a epidermei lor darwiniste.  ;D
Bre, slava Domnului ca nu-s invidios. Pe cuvant. Adica chiar nu ma misca. Ba chiar consider ca e de cascat ochii si de bagat la cap in situatii de genul.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #226 : Joi, 09 August 2012, 18:20 »
Vai, urasc condescendenta!
Normal ca stiu ca nu pot schimba trecutul!!! Daca s-ar fi putut face, as fi facut-o de mult! Si lasati-ma pe mine in "adormirea" mea. Desi nu stiu care dintre noi vede viata mai bine. Si nu stiu care ar face fata mai bine unei deceptii, daca stau sa ma gandesc un pic. Hai va rog io, nu ma provocati sau fiu rautacios!

iubire mica, unde vezi toi condescendenta?  :o :P
si da, uite na, te provocam! fii uracios, fii uracios!  :box:
adica ce, n-avem toti deceptii? da' de ce sa (mai) regreti?!! priveste in fata, ca acolo sunt gropile in care poti sa mai calci.  ;D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #227 : Joi, 09 August 2012, 18:24 »
exact, mica, am avut o astfel de experienta care mi-a parut iadul in viata mea. atunci n-am vazut nimic bun, desi se spune (si chiar asa si e!) ca in fiecare experienta negativa exista si o parte buna. dupa un timp, am realizat ca acea experienta negativa mi-a deschis 2-3 drumuri catre oportunitati extraordinare.
trecutul nu poate fi schimbat, iar ceea ce conteaza e clipa prezenta de care nu se poate bucura cel care traieste in trecut. cred ca pentru fiecare exista un moment al trezirii, aceasta informatie o asimileaza fiecare atunci cand e pregatit. o veni si momentul lui bitek   ;) :)

pai asta astept si eu cu nerbdare: sa-i vina momentu' lui bit ;D, ca e inteligent si tre' sa ajunga acolo repejor, da' numai daca il arunca pe "nu" din bratele-i apucacioase.  ;D
sa vezi acum jet de venin.  ;D

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #228 : Joi, 09 August 2012, 18:25 »
pai asta astept si eu cu nerbdare: sa-i vina momentu' lui bit ;D, ca e inteligent si tre' sa ajunga acolo repejor, da' numai daca il arunca pe "nu" din bratele-i apucacioase.  ;D
sa vezi acum jet de venin.  ;D
Iote: :kissing:

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #229 : Joi, 09 August 2012, 18:28 »
adica ce, n-avem toti deceptii? da' de ce sa (mai) regreti?!! priveste in fata, ca acolo sunt gropile in care poti sa mai calci.  ;D
Bre fratili, nicidata n-am afirmat ca am pus monopolul pe deceptii. Si nici nu mi-a placut vreodata sa ma vad (sau sa fiu vazut) ca o fiinta demna de mila. Neah, mai bine al  >:D!. Orice, numai mila nu! Si nici voi fi vreodata asa, indiferent cat de jos -si de tavalit- voi fi fost.
Io am vrut sa spun doar ca-s sincer. Si ca recunosc ca regret. Atat. De ca sa n-am voie?

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #230 : Joi, 09 August 2012, 18:44 »
Bre fratili, nicidata n-am afirmat ca am pus monopolul pe deceptii. Si nici nu mi-a placut vreodata sa ma vad (sau sa fiu vazut) ca o fiinta demna de mila. Neah, mai bine al  >:D!. Orice, numai mila nu! Si nici voi fi vreodata asa, indiferent cat de jos -si de tavalit- voi fi fost.
Io am vrut sa spun doar ca-s sincer. Si ca recunosc ca regret. Atat. De ca sa n-am voie?
deocamdata ai voie.  :) da'dupa ce o sa te prinzi cum e cu neregretatu', singur o sa'-ti schimbi discursu'. :)

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #231 : Joi, 09 August 2012, 18:56 »
pai asta astept si eu cu nerbdare: sa-i vina momentu' lui bit ;D, ca e inteligent si tre' sa ajunga acolo repejor, da' numai daca il arunca pe "nu" din bratele-i apucacioase.  ;D
sa vezi acum jet de venin.  ;D

transformarea nu poate fi instantanee. cand putem spune da, sau nu, fluctuatiile emotionale se pierd in puterea de a ne dicta comportamentul; exercitarea liberului arbitru - cat mai pregnant - ne da puterea sa transformam tot ceea ce este necesar de transformat. alegerile sunt posibile si prin da si prin nu - dar sunt profund eliberatoare ...
nihil sine deo

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #232 : Joi, 09 August 2012, 19:01 »
...da'dupa ce o sa te prinzi cum e cu neregretatu', singur o sa'-ti schimbi discursu'. :)
Sau nu.
 :P :P  ;D

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #233 : Joi, 09 August 2012, 19:06 »
lesiiin... :2funny: ;D
nihil sine deo

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #234 : Joi, 09 August 2012, 19:09 »
lesiiin... :2funny: ;D
sezi bland. saruriiiiileeee!  ;D

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #235 : Joi, 09 August 2012, 19:18 »
da da, nu nu... da, prefer inversarea atitudinii  :applause:
nihil sine deo

Lili Zamfirescu

  • Vizitator
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #236 : Joi, 09 August 2012, 20:18 »
nu mi-am propus sa fiu contra, da vad ca-mi iese cu brio azi...  ;)
eu sunt single de ceva timp, dar nu ma simt apasata de singuratate. am un copil, calatoresc, am prieteni, ma descurc foarte bine si singura, dar dorinta de a intalni omul potrivit vine din placerea de a imparti anumite trairi, sentimente, experiente.
ce-am bolduit imi suna a credinta negativa si daca o asimilezi va deveni realitatea pe care o vei trai (sau pe care o traiesti deja).
dupa divort eram o femeie singura cu un copil mic, dar am avut incredere in mine si nici nu mi-a trecut prin cap ca n-o sa gasesc omul potrivit. si l-am gasit, chiar daca pt un timp limitat!
esti ceea ce gandesti :)
vorbeam in general. n-am suficienta imaginatie sa-ti descriu cate femei superbe si pe interior si pe exterior sunt langa barbati fara nimic. simplu- fara nimic. sa nu zici ca-i alegerea lor. sunt insa atat de singure..mie mi-e ok, ce-i al meu o sa fie cand va fi.

Offline Emi 53

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 176
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #237 : Joi, 09 August 2012, 21:09 »
Eu personal am un regret dar fara suferinta intiala.Regret ca nu am avut intelepciunea, de-a vedea relatia in ansamblu si mai ales ca nu am fost capabila sa iert cu adevarat decat dupa multi ani.Separarea a fost benefica,dar in momentul in care am iertat si m-am iertat am simtit ca sunt cu adevarat libera.Schimbarea adevarata in cazul meu a fost atunci cand am privit fosta relatie cu mai multa toleranta.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #238 : Joi, 09 August 2012, 21:17 »
noi, cei din vechile generatii, devenim intelepti cand deja tineretea s-a cam dus...
sunt perspective spirituale care ar trebui daruite copiilor, din timp, astfel incat sa-si poata trai de la inceput viata altfel decat rigid si ingradit in convingeri limitate, asa cum am facut-o noi. Viata trebuie traita (cat) mai frumos, ca este atat de scurta...
ma bucur sa vad ca generatia tanara - copiii mei- parca s-au nascut fara "defectul" judecarii intransigente a celorlalti. invata destul de usor si lectia "äcceptarii". mi-as dori o lume mai libera, mai creativa si mai luminoasa pentru ei (stiu... :offtopic:)

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #239 : Joi, 09 August 2012, 21:41 »
Eu personal am un regret dar fara suferinta intiala.Regret ca nu am avut intelepciunea, de-a vedea relatia in ansamblu si mai ales ca nu am fost capabila sa iert cu adevarat decat dupa multi ani.Separarea a fost benefica,dar in momentul in care am iertat si m-am iertat am simtit ca sunt cu adevarat libera.Schimbarea adevarata in cazul meu a fost atunci cand am privit fosta relatie cu mai multa toleranta.

a regreta sau a nu regreta.  si eu am regrete. regrete pentru ca stiu ca oricand as fi putut face mult mai mult decat am facut; am avut o relatie foarte frumoasa dar asta nu inseamna ca nu am avut si noi momentele noastre de dificultate.  la inceput de drum, banii nu ajung chiar pentru toate dorintele noastre, apoi uneori unul vine obosit din cauza pacientilor, celalat din cauza unui client caruia nu i-a placut scriptul sau toata campania in general. mai apoi copilul care se imbolnaveste, etc.  regreti cand iti dai seama de neinsemnatatea supararilor si ca ai fi putut sa faci mai mult ca sa nu te lasi coplesit de anumite imprejurari.   pentru cei dintre voi, care doriti sa va refaceti viata, sa stiti ca nu exista decat o cale: respectul total fata de partener si dorinta de a face cat mai mult, dorinta care trebuie tradusa in actiune. lasand la o parte teama despre care ne vorbea bitek.  cine este pregatit sa faca acest lucru, cu siguranta va gasi calea de a nu mai fi singur! daca asta doreste.
"Stay hungry, stay foolish"