Autor Subiect: Intrebari pentru un single  (Citit de 127183 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline devita

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #330 : Marți, 14 August 2012, 15:20 »
Sex fara iubire ... se cunoaste, se stie, uneori se vorbeste in acest context chiar de sanatate, igiena etc. Dragoste fara sex!? :idiot2:
Adica platonica? Pai de ce sa fie platonica?

Lili Zamfirescu

  • Vizitator
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #331 : Marți, 14 August 2012, 15:28 »
cateodata mai trebuie si platonica. cea mai sigura varianta de-ati trece parjolu' de cineva e sa amesteci sexu in ecuatie. abia la "tampla sura" am inteles ce ne zicea diriginta la scoala, mai ales fetelor "luati viata cu lingurita, nu cu polonicu'". din pacate, acum nu mai mai timp de lingurite...abia am timp sa-mi vopsesc "tampla sura". luna asta negru cu tenta violet... 8)

Offline devita

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #332 : Marți, 14 August 2012, 15:38 »
Cum sa nu ai timp de lingurite?

Spune te rog, desertul tau preferat il mananci cu polonicul?
Vorbim de calitate sau de cantitate? De infruptare sau de savurare?
Cu polonic sau lingurita, asambleaza cum vrei, fi artizanul propriei vieti dar nu fi nefericita!

Lili Zamfirescu

  • Vizitator
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #333 : Marți, 14 August 2012, 17:27 »
Cum sa nu ai timp de lingurite?

Spune te rog, desertul tau preferat il mananci cu polonicul?
Vorbim de calitate sau de cantitate? De infruptare sau de savurare?
Cu polonic sau lingurita, asambleaza cum vrei, fi artizanul propriei vieti dar nu fi nefericita!
nu mai am serviciu de lingurite, l-am lasat mostenire. iar desert nu consum din pricina de silueta...glumesc, le-ai luat prea mot-a-mot. Iar cantitate n-am consumat nici la 20 de ani, asa ca....Ziceam ca timpul nu-mi mai apartine, parca traiesc cu 200 la ora, insuficient de altfel, din pacate in primul rand pentru mine. Si pe de alta parte, n-am privit relatiile ca pe-un desert, ci mai degraba ca fel de baza.

Offline devita

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #334 : Marți, 14 August 2012, 22:44 »
Cred cu tarie ca e esential sa sti ce doresti, sa te cunosti si sa tinzi sa fi in armonie cu tine. Single? So what! Evident sunt momente in care singuratatea ne apasa, momente in care intrebarile si atitudinea celor din jur fata de statutul de single, mai mult sau mai putin voalate, deranjeaza. Dar dupa un timp, cu antrenament si la asta devii imun.Pentru cei care sunt total nemultumiti cu acest statut, probabil e util sa se canalizeze spre ce-si doresc.  Scop, plan, actiune! Si perseverenta. Fiecare avem multe de daruit si doar ca suntem single nu inseamna ca nu daruim! Tine atat de mult de noi sa ne bucuram de multe in viata! La orice varsta si aproape in orice situatie de viata ( recomand cartea Marti cu Morri,Mitch Albom). A fi single nu inseamna a fi singur. Single e un statut intamplator sau ales, asumat sau nu,temporar sau nu, dar in niciun caz un stigmat. Singuratatea in schimb .... e altceva! Oricum ne putem bucura de aceasta comunitate, de proiectul SC.

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #335 : Marți, 14 August 2012, 22:58 »
Singuratatea in schimb .... e altceva!

singuratatea tanjeste dupa oameni, solitudinea te face sa te bucuri de tine insuti.
nihil sine deo

Offline devita

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #336 : Marți, 14 August 2012, 23:17 »
Solitar - esti solidar cu tine! Omul e insa fiinta sociala. Da, in singuratatea omul tanjeste, singuratatea doare!
Sunt noua in aceasta comunitate. M-am prezentat "sunt x, sunt singura". Acum ma gandesc, nimeni nu e singur pe pamant.
deci care ar fi alternativele mai aproape de esenta?
Sunt x si sunt solitar? - Nu, poti trai in cuplu si sa fi solitar!
Aveti propuneri de prezentare?

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #337 : Marți, 14 August 2012, 23:18 »
singuratatea tanjeste dupa oameni, solitudinea te face sa te bucuri de tine insuti.
asadar, un single e o sinusoida intre singuratate si solitudine.  :)

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #338 : Marți, 14 August 2012, 23:19 »
Solitar - esti solidar cu tine! Omul e insa fiinta sociala. Da, in singuratatea omul tanjeste, singuratatea doare!
Sunt noua in aceasta comunitate. M-am prezentat "sunt x, sunt singura". Acum ma gandesc, nimeni nu e singur pe pamant.
deci care ar fi alternativele mai aproape de esenta?
Sunt x si sunt solitar? - Nu, poti trai in cuplu si sa fi solitar!
Aveti propuneri de prezentare?

la ora asta vii cu intrebari atat de profunde?  ;D glumesc. ;)

Offline devita

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #339 : Marți, 14 August 2012, 23:26 »
Deh, bioritmul! Poate cugeta fiecare conform bioritmului. Oricum, in viata reala nimeni nu se prezinta "sunt x si sunt maritata/ divortata etc.
Cel mult esti intrebat:
Casatorit - nu
Singur - eu am sa raspund: par eu a fi atat de infatuata incat sa ma consider singura pe planeta? :)

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #340 : Miercuri, 15 August 2012, 01:07 »
Eu zic ca-s de capul meu. Deci exista si avantaje.

Caroline

  • Vizitator
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #341 : Miercuri, 15 August 2012, 10:16 »
cea mai sigura varianta de-ati trece parjolu' de cineva e sa amesteci sexu in ecuatie.

Azi sunt lurker.  oO Da' tot nu ma pot abtine: in consens, in principiu, cu exceptia frazei de mai sus... nu cred ca trece.

Lili Zamfirescu

  • Vizitator
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #342 : Miercuri, 15 August 2012, 11:33 »
parjolu' mai trece, "simturili" se mai domolesc. la un moment dat citeam tot felul de articole pline de invataminte: cum sa mentii pasiunea vie si dupa 100 de ani de relatie, cum sa fi mereu sexicioasa, si bla, si bla. Poate nu erau chiar bla si bla, dar ma gandeam la sfaturile astea mai ales dupa 12 ore de munca, cand eram atat de stresata si de sfarsita ca nu-mi doream decat sa ma intind pe jos sa mor, veneam acas' si-l gaseam pe 'mnealui cu fulgi in par, jucandu-se pe net. Aveam atunci o dorinta de pasiune  :yeah:   ......sora cu crima.

silviu

  • Vizitator
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #343 : Miercuri, 15 August 2012, 13:46 »
veneam acas' si-l gaseam pe 'mnealui cu fulgi in par, jucandu-se pe net.
se batea cu pernele si p'orma sa juca pe net? cu cine? ???

Caroline

  • Vizitator
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #344 : Miercuri, 15 August 2012, 15:35 »
parjolu' mai trece, "simturili" se mai domolesc.

Io cre'ca-i exact invers...  :strambatura: