Autor Subiect: Intrebari pentru un single  (Citit de 126617 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #345 : Miercuri, 15 August 2012, 18:11 »
Io cre'ca-i exact invers...  :strambatura:

si eu! adica ala mare vine, alelalte se indracesc :strambatura:

cum o dai, barbat sa fi :D
nihil sine deo

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #346 : Miercuri, 15 August 2012, 18:25 »
Vorbe de femei...

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #347 : Miercuri, 15 August 2012, 18:30 »
Vorbe de femei...

stiam ca asa va zice macar unul dintre voi ;D
nihil sine deo

Lili Zamfirescu

  • Vizitator
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #348 : Miercuri, 15 August 2012, 19:32 »
se batea cu pernele si p'orma sa juca pe net? cu cine? ???
...  :oops:...uite ca la asta nu m-am gandit..

Caroline

  • Vizitator
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #349 : Miercuri, 15 August 2012, 21:49 »
Vorbe de femei...

... femei care-s "10% barbati, dupa cum gandesc" - vorba unui confrate misogin. Asa se explica de ce si cum zicala "Femeile trebuie sa se indragosteasca ca sa vrea sex, iar barbatii trebuie sa faca sex ca sa se indragosteasca." se poate aplica in anumite procente si invers.  :P

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #350 : Miercuri, 15 August 2012, 22:18 »
"Nice catch today" zise Gicu pescaru`... ;D

Caroline

  • Vizitator
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #351 : Miercuri, 15 August 2012, 22:35 »
sau Gica Pescaru'  :happy:

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #352 : Sâmbătă, 18 August 2012, 14:53 »
Voi cum credeti , tehnologia din ziua de azi ( internet, telefoane, skype, retele socializare etc)  ii ajuta pe oameni sa nu se mai simta singuri sau le accentueaza acest sentiment?

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #353 : Sâmbătă, 18 August 2012, 17:05 »
Pai depinde cum privesti lucrurile: daca vorbesti de noi, cei mai in varsta nascuti mai devreme, astea nu-s decat un instrument prin care ne gasim si ne transmitem idei, atunci cand (din varii motive) nu ne putem vedea in spatiul real. Daca privesti cum procedeaza pustii de azi, atunci da, poate fi o problema. Pentru ca am vazut ca unii se insingureaza, preferand sa tina contactul cu cunoscutii exclusiv prin mijloacele pe care le-ai enumerat., refuzand realitatea.

Caroline

  • Vizitator
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #354 : Sâmbătă, 18 August 2012, 18:52 »
Gabi, ce coincidenta... Tocmai azi am vizionat un film pe History despre noile modele de roboti interactivi creati de asiatici, un fel de papusi "vii" care reproduc vocea cuiva drag cand le tii in brate si chiar pot mima expresii si sentimente empatice "citindu-ti gandurile" (de fapt, sunt conectate printr-o casca care raspunde la diferite drecvente ale undelor cerebrale). Primul prototip valoreaza 1 milion de dolari, dar se pare ca variante mai accesibile vor scoase pe pe piata in masa in urmatorii 5 ani. Se spune ca aceasta noua tehnologie va revolutiona comunicarea, facand posibila chiar si comunicare prin Internet doar prin comanda mentala. Tehnic, e o performanta uimitoare. Personal, cred ca nu e decat unul din raspunsurile gen cerere-oferta la apogeul crizei de comunicare face-to-face in care se afla o lume intreaga...  :oops:

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #355 : Sâmbătă, 18 August 2012, 20:00 »
Uite ceva ce e (inca) fictiune. Insa realitatea bate la usa. Alta e intebarea aici: ce ne face sa fim oameni? (ce ne da dreptul la numele asta?) Faptul ca ne nastem oameni sau...ceea ce simtim si ceea ce facem zi de zi?
Quantic Dream's Kara

Caroline

  • Vizitator
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #356 : Sâmbătă, 18 August 2012, 20:24 »
Of course, asa a fost creata femeia...  :worthy:
Defineste "oameni", atunci.  :)

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #357 : Sâmbătă, 18 August 2012, 20:31 »
Hai bre, io chiar vorbeam serios! Ce te face pe tine, ca om (nu ca femeie! :strambatura:) sa-ti pretinzi apartenenta la umanitate? Cum te justifici din punctul asta de vedere? (aci voiam sa ajung, nu ca femeia e  exploatata pana si in stadiul de cyborg si alte idei crete din aceasta categorie)

Caroline

  • Vizitator
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #358 : Sâmbătă, 18 August 2012, 20:40 »
Glumeam.  ;) Altfel e chiar o intrebare usoara, la care am raspuns de enspe ori la orele de anatomie  :P , desi copiii o fomuleaza putin altfel, cand vad ca anatomia e aproape la fel pentru animale si om: "Dar sufletul unde este in corp?"  oO
Sufletul e viata. Diferenta dintre biologie si necrologie (sau robotica). Si filmuletul acela e destul de sugestiv: "I want to live." nu cadreaza... dar asa mai "scapam" si noi uneori cu viata.  :whistle:

Uite-aici chestii care nu mai sunt SF:

Most Human Like Robot Ever


Creepily realistic robot can hold conversations and answer questions


http://sciencelinks.jp/content/view/812/241/

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #359 : Sâmbătă, 18 August 2012, 20:55 »
Wrong! Faptul ca te nasti nu-ti da dreptul sa te numesti fiinta umana! Si uite de ce: Nero, Torquemada, Cromwell, Ivan cel Groaznic, Stalin, Hitler, Pol Pot...mai continui? Istoria e plina de exemple. Eu zic ca diferenta o face constiinta (Si constienta, da` ma rog, ridicam standardul prea sus). Si mult nu mai e pana masinile vor trece testul Turing. Atunci sa vad io umanitatea! Sa nu ma intelegi gresit, nu-s anti-uman, doamne feri! insa de scarbit, sunt scarbit maxim de ce au facut semenii nostri (prea mult, aia nu-s semenii mei) cei din acelasi rasa cu mine. Asa ca dau o sansa si altora.