Autor Subiect: Intrebari pentru un single  (Citit de 126637 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #405 : Joi, 23 August 2012, 08:08 »
da. si stan cu bran, si pic cu poc.  ;D

pfoai si astia !!??  :magic:

Caroline

  • Vizitator
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #406 : Joi, 23 August 2012, 18:20 »
ce-ar fi sa punem energia si creativitatea noastra in slujba a ceva mai frumos si mai bun?

I've just did it. Feels good!
Daca-mi trece proiectul de selectia pe lista scurta, luni va trimit link sa il votati.
Nota bene: eu personal nu castig niciun ban de-aici.

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #407 : Joi, 23 August 2012, 21:42 »
I've just did it. Feels good!
Daca-mi trece proiectul de selectia pe lista scurta, luni va trimit link sa il votati.
Nota bene: eu personal nu castig niciun ban de-aici.

felicitari, deci se poate! si ce daca iesea si un banut? atata timp cat toata lumea e multumita, nu vad nici un rau in asta.
asa ca, vreau sa merg la vot! DA, eu votez! ;D

si eu am incercat sa fiu creativ in bine sambata trecuta: am luat una bucata fiica din dotare plus patru copii (varste intre 5 si 15) ai unor cunoscuti din satul meu si am organizat o excursie: in loc de slanic prahova, unde vroiam sa ajungem initial, din cauza traficului am renuntat si am ocolit un pic pana la vulcanii noroiosi: incantarea micutilor a fost fara margini, s-au distrat foarte tare, au alergat peste tot. apropo, va recomand locul, este foarte frumos si are un farmec special, ulima data cand am fost acolo, a fost intr-o excursie cand eram eu insumi un elev de liceu.
"Stay hungry, stay foolish"

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #408 : Joi, 23 August 2012, 21:48 »
Ei, si uite-asa a ajuns situatia la normal. Pai prea era toata lumea zen cand atmosfera clocotea de estrogen!

Estrogeni? testosteron?! cearta? Ei as, suntem doar LOST IN COMMUNICATION! Si cand te pierzi in COMMUNICATION in loc de TRANSLATION, si mai ai si ghinionul sa aluneci pe un teren cu denivelari cauzate de orgolii, pretentii, intoleranta, lipsa de empatie, nu-ti mai trebuie altceva!
si ca sa iesim de pe campul astfel minat, poate ar fi o solutie sa punem la treaba cele 8 cuvinte ale lu' otrava:

ghilimele  :): OMENÍE = Complex de calități alese, proprii unei persoane; purtare blândă, înțelegătoare; atitudine cuviincioasă, respectuoasă. binevoitor, afabil, cu bunăvoință; (în mod) cinstit, corect.
SINCERITÁTE =  1. Însușirea de a fi sincer (1); lipsă de prefăcătorie sau de viclenie; franchețe, loialitate.
BUNĂTÁTE = 1. Însușirea de a fi bun, înclinarea de a face bine; p. ext. îndurare, milă, blândețe; bunețe.
CÍNSTE  = Onestitate, probitate, corectitudine.
RESPÉCT =Atitudine sau sentiment de stimă, de considerație sau de prețuire deosebită față de cineva sau de ceva; deferență, venerație.
SIMPLITÁTE = Însușirea de a fi simplu; lipsă de formalitate, de complicații. Însușire a unei persoane de a se purta natural, liber, firesc; naturalețe.
ALTRUÍSM = Atitudine morală sau dispoziție sufletească a celui care acționează dezinteresat în favoarea altora; doctrină morală care preconizează o asemenea atitudine.
GENEROZITÁTE = Calitatea omului generos; mărinimie; dărnicie.
ghilimele :)
Daca fiecare dintre noi le-ar pune in practica in viata de zi cu zi, in tot locul si la tot pasul (si bineinteles ca si pe acest forum), poate lumea ar deveni ceva mai buna, sau macar lumea de langa noi.
"Stay hungry, stay foolish"

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #409 : Joi, 23 August 2012, 21:56 »
Neah....ecuatie cu 8 necunoscute...rezolvarea iese cu prea putine solutii naturale...

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #410 : Joi, 23 August 2012, 22:09 »
Neah....ecuatie cu 8 necunoscute...rezolvarea iese cu prea putine solutii naturale...

din pacate cele 8 cuvinte magice au ajuns sa fie necunoscute pentru foarte multi dintre noi. nu-mi place ca sunt 8 cand ar fi putut sa fie mai multe sau mai putine.   ;)
"Stay hungry, stay foolish"

Offline cineva

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 81
  • aut cesar aut nihil
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #411 : Vineri, 24 August 2012, 08:42 »
@matei...vrei sa salvezi balenele? lumea? :)
daca am face ce spui tu, unde ar mai fi distractia? ce haz ar mai avea o lume anosta, incolora, insipida, inodora?
aut cesar aut nihil

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #412 : Vineri, 24 August 2012, 09:43 »
@matei...vrei sa salvezi balenele? lumea? :)

iti sugera un "miss universe", nu?  ;D

daca am face ce spui tu, unde ar mai fi distractia? ce haz ar mai avea o lume anosta, incolora, insipida, inodora?

poate fi fun si culoare respectand si cele 8 puncte.

Offline cineva

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 81
  • aut cesar aut nihil
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #413 : Vineri, 24 August 2012, 09:50 »

poate fi fun si culoare respectand si cele 8 puncte.
poate intr-o lume a femeilor, desi nu cred... :kissing:
aut cesar aut nihil

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #414 : Vineri, 24 August 2012, 10:05 »
poate intr-o lume a femeilor, desi nu cred... :kissing:
in orice lume. poate fi foarte fun si-n perimetrul valorilor "lui matei".
nu crede. cerceteaza.

Offline cineva

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 81
  • aut cesar aut nihil
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #415 : Vineri, 24 August 2012, 10:16 »
in orice lume. poate fi foarte fun si-n perimetrul valorilor "lui matei".
nu crede. cerceteaza.
micaela draga...niste valori ca sa fie considerate valori, trebuie sa fie raportate la nonvalori...cand dispare nonvaloarea cu ce raportezi valoarea? cum ar arata o lume unde exista doar binele? cum ai stii atunci ca binele este bine daca nu-l raportezi la ceva "rau" ? eu prefer lumea total imperfecta in care traim, pentru ca o valoare este cu atat mai "valoare" cu cat este mai greu de gasit intr-un ocean de nonvaloare
dixit
aut cesar aut nihil

Caroline

  • Vizitator
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #416 : Vineri, 24 August 2012, 12:15 »
Bingo! Exact aceleasi motive ma fac sa cred ca ipoteza Raiului nu e viabila.
Daca toate sarcinile + (materie) si non-materie (-) s-ar contopi, sinusoida ar reveni in punctul 0, dinainte de Bing-Bang.  ;)

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #417 : Vineri, 24 August 2012, 13:10 »
nope. cand se produce contopeala, se face un kboom, de nici big si nici bang nu-i mai gasesti in vecii vecilor. Asa ca las`asa, fara 8, 9, 10, 20 de valori, lasati-i sa fie. Uite cam asa (ca tot am io pata majora pe asta these days):

Whoever is unjust let him be unjust still
Whoever is righteous let him be righteous still
Whoever is filthy let him be filthy still


Caroline

  • Vizitator
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #418 : Vineri, 24 August 2012, 14:54 »
Mai simplu spus, nimic nu e intamplator si totul are un rost.

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Intrebari pentru un single
« Răspuns #419 : Vineri, 24 August 2012, 14:59 »
@matei...vrei sa salvezi balenele? lumea? :)
daca am face ce spui tu, unde ar mai fi distractia? ce haz ar mai avea o lume anosta, incolora, insipida, inodora?

Ť sauve qui peut ť cum bine zicea guvernanta mea, cand venea vorba despre lume si despre balene ;)

cand dispare nonvaloarea cu ce raportezi valoarea? cum ar arata o lume unde exista doar binele? dixit
Magister dixit, fii linistit, nu cred ca non valorile vor disparea vreaodata, in plus romania e din ce in ce mai plina de valoare (Ť tu esti valoarea mea, eu sunt valoarea ta ť… va spune asta ceva ? sau nu despre o astfel de valoare era vorba ?!).

in orice lume. poate fi foarte fun si-n perimetrul valorilor "lui matei".


valorile lu’ otrava, pls, ca sa respectam dreptul de autor!  :) acele valori ii apartin lui, eu l-am citat doar, cu ghilimelele de rigoare.

"Stay hungry, stay foolish"