Autor Subiect: Tabara New Entry 16 - 18 martie  (Citit de 55265 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #60 : Luni, 06 Februarie 2012, 21:18 »
Adam, din Bucuresti pleaca mai multa lume si pt carnavalul de la Sibiel si pt New Entry. O parte insa va veni cu masini personale. Dupa ce stim cine a platit - deci cine participa, cine vine cu masina si pe cine mai ia, tragem linie si vedem cati raman pt grupajul cu microbuzul.
Cel mai comod este cu microbuzul, dar daca sunt prea putini, costul se ridica mult/persoana. Punand in calcul si cazarea soferului, tariful este si mai mare. Cel mai comod este cu microbuzul, firesc, dar trebuie intotdeauna tinut cont si de costul confortului. La aceste tabere important este sa fie accesibile, majoritatea dintre voi este in situatia de testare a comunitatii, sa vad e ok, merg si in alte actiuni, sau nu, nu mi se potriveste. In astfel de situatii oamenii nu sunt dispusi sa plateasca decat intr-o anumita limita. De aceea caut solutiile cele mai ieftine, dar cu conditii bune de socializare. Daca zic cazarea + masa este 200 RON si transportul cu microbuzul dus si intors este tot 200 RON, nu ar mai veni nimeni. Asa intr-un caz sa-i zicem de "linie" - cu atocarul Bucuresti - Sibiu, dus si intors este 80 sau 85 lei, plus un transport Sibiu - Sibiel si retur, cu microbuzul, in jur de 25 de lei. Eu am facut de cateva ori o astfel de deplasare si conditiile sunt multumitoare, chiar bune as putea spune.
In organizarea actiunilor si evenimentelor iau in calcul multe elemente, dar nu am posibilitatea ca timp fizic sa le explic. Aveti incredere ca ma gandesc la tot.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #61 : Marți, 07 Februarie 2012, 19:29 »
Lista de inscrieri are deja mai multe locuri decat locatia. Rezervarea se va face asa cum procedam intotdeauna, in ordinea efectuarii platilor. Cand se ajunge la 12, am sa anunt pe topic.

1. mia m     Bucuresti
2. tatiana18 Vaslui
3. anshoci Bucuresti
4. anyasolo Fagaras
5. violeta
6. annalys
7.Bela B   DEVA
8.Narcis S   vaslui
9. Anca S Bucuresti
10. Liviu T Husi
11. Rocky
12. Adam Bucuresti
13. Manuela N

Offline sorins

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #62 : Miercuri, 08 Februarie 2012, 00:13 »
As vrea sa particip si eu daca se razgandeste cineva
The important thing is not to stop questioning. Curiosity has its own reason for existing.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #63 : Miercuri, 08 Februarie 2012, 08:23 »
Sorins te trec pe lista, dupa cum explicam, rezervarile se fac in ordinea achitarii avansului, nu a inscrierii. Pot fi persoane inscrise, care nu sunt decise si amana raspunsul, sau chiar se razgandesc sa mai participe. In astfel de situatii, ca organizator, nu ai cum sa astepti, trebuie sa ocupi locurile pe care le-ai rezervat la locatie si daca sunt persoane care doresc sa vina si sunt decise, evident ca le oferi posibilitatea de participare.
Vei primi azi un Email cu datele agentiei si contul in care sa virezi banii. Lista arata acum, completata astfel:
1. mia m     Bucuresti
2. tatiana18 Vaslui
3. anshoci Bucuresti
4. anyasolo Fagaras
5. violeta
6. annalys
7.Bela B   DEVA
8.Narcis S   vaslui
9. Anca S Bucuresti
10. Liviu T Husi
11. Rocky
12. Adam Bucuresti
13. Manuela N
14. Sorins

Azi am sa afisez lista cu cei care au achitat pana acum aceasta tabara. In situatia in care stiiti ca ati achitat si nu va vedeti pe lista va rog sa ma anuntati.

Offline sorins

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #64 : Miercuri, 08 Februarie 2012, 16:15 »
Citat
Sorins te trec pe lista, dupa cum explicam, rezervarile se fac in ordinea achitarii avansului, nu a inscrierii. Pot fi persoane inscrise, care nu sunt decise si amana raspunsul, sau chiar se razgandesc sa mai participe. In astfel de situatii, ca organizator, nu ai cum sa astepti, trebuie sa ocupi locurile pe care le-ai rezervat la locatie si daca sunt persoane care doresc sa vina si sunt decise, evident ca le oferi posibilitatea de participare.

Iti inteleg punctul de vedere. Eu vroiam sa fie clar ca nu vreau sa iau locul cuiva doar pentru ca nu a avut posibiliatea sa achite mai repede ca mine. Am vazut tarziu mesajul care anunta organizarea taberei (A ajuns in SPAM), si vad ca exista interes destul de mare pentru excursie.
The important thing is not to stop questioning. Curiosity has its own reason for existing.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #65 : Miercuri, 08 Februarie 2012, 18:48 »
Pana in acest moment au achitat:
1.Oana P
2.Anisoara S
3.Violeta M
4.Elena B
5.Liviu C
--------------
Au confirmat ca vor sa participe, dar inca nu au achitat avansul:
6.Tatiana Z
7.Adriana N
8.Sorin S


Aceasta este lista cu care mergem mai departe cu rezervarile

Daca mai este cineva care a achitat si nu apare pe lista va rog sa ma anunte.

Offline anshoci

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 50
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #66 : Miercuri, 08 Februarie 2012, 20:28 »
Buna seara

si eu am achitat in intregime tabara. am facut plata aseara dar banii trebuie sa va fi intrat in cont azi
va rog sa verificati si sa-mi spuneti saca nu v-au intrat banii de la mine

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #67 : Miercuri, 08 Februarie 2012, 20:34 »
Esti pe pozitia 1. Cand intram in linie dreapta folosesc numele pe scurt.

Offline anshoci

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 50
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #68 : Miercuri, 08 Februarie 2012, 21:11 »
Am inteles.........oricum nu acela e numele meu, d-na Samiza stie care e dar vreau sa ramana intre noi  ;)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #69 : Joi, 09 Februarie 2012, 05:49 »
Am inteles.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #70 : Joi, 09 Februarie 2012, 17:13 »
Lista primita acum din agentie:
Au achitat:
1.Tatiana Z
2.Oana P
3.Anisoara S
4.Violeta M
5.Elena B
6.Liviu C
7.Sorin S
8.Mihaela N
-------------------------
Au confirmat ca participa, dar inca nu au achitat
9.Niculita Adriana
10.Emese Grecu
11.Narcis S
12.Geo N

Daca toti cei 4 care si-au dat confirmarea de participare au sa achite avansul, NU mai sunt locuri libere.

Cei care doresc insa sa vina in zona, au posibilitatea sa fie cazati la Pensiunea Sibiel, unde se desfasoara tot o actiune Singles Camp. Carnavalul.
Pot opta pt a participa la un program comun cu cei din tabara new entry sau de a se integra in grupul de carnaval. Asta pot sa o decida pe loc, nu este nevoie de pe acum. Distanta dintre cele doua locatii este de 3 km, de aceea am si ales Vale ca destinatie pt tabara new entry. Sa pot participa la amandoua. Nu in acelasi timp, evident.

Asa cum am anuntat pe banda de news, am sa lipsesc cateva zile, sunt plecat la Praga. Nu stiu cat timp am la dispozitie pt a intra si a vizualiza ce s-a mai scris pe forum, de aceea daca va inscrieti pe Email sau aici pe topic, nu o sa aveti un raspuns imediat. Doar miercuri, la intoarcerea mea.

Offline alice_lumi

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #71 : Joi, 09 Februarie 2012, 17:45 »
As vrea si eu sa ma inscriu in tabara New Entry....dar vad ca s-au ocupat locurile deja. In cazul in care renunta cineva , va rog sa ma inscrieti si pe mine.
S-au poate mai gasiti o locatie in cazul in care se depaseste cu mult numarul locurilor din locatia pe care o aveti deja....si putem veni si noi ..cei care am confirmat  mai tarziu. :)
 

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #72 : Joi, 09 Februarie 2012, 18:03 »
Asa cum scriam mai sus este si varinata Pensiunea Sibiel. Pana miercuri insa nu o sa mai pot face nimic. Te trec pe lista de Sibiel, alice_lumi?

Offline dorys

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #73 : Luni, 13 Februarie 2012, 06:37 »
Buna dimineata ! Felicitari pentru ideea excelenta de a organiza vacante pentru persoanele singure ! Pentru ca sunt noua pe aici , mi-ar placea sa particip la Tabara New Entry 16-18 martie 2012 , dar inteleg ca nu mai sunt locuri ; am vazut pe site ca ar exista posibilitatea cazarii la pensiunea Sibiel , de aceea as dori amanunte legate de costul cazarii in aceasta locatie , precum si de modalitatea de a ajunge din Bucuresti acolo . Va multumesc anticipat pentru informatii !

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #74 : Joi, 16 Februarie 2012, 09:30 »
Pt ca locurile de cazare la pensiunea Casa din Vale s-au rezervat deja si vad ca mai exista doritori, va propun o alternativa:
- cazare + mic dejun la Pensiunea Sibiel (acolo unde o sa se desfasoare sambata si carnavalul)
- participare vineri seara si sambata seara la programul de carnaval (mese incluse)
- participare la tabara New Entry din Vale - sambata pana la inceperea carnavalului (masa de pranz inclusa si servita impreuna cu cei din Vale)
Trasferul de la Vale spre Sibiel si retur are sa fie organizat de Pensiunea Sibiel.

Tarif: 245 RON

Cine doreste sa se inscrie o poate face aici pe topic sau scriindu-mi pe adresa office@singlescamp.ro.