Autor Subiect: Tabara New Entry 16 - 18 martie  (Citit de 55146 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline sorins

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #135 : Joi, 08 Martie 2012, 19:20 »
Mi-am luat bilete la tren, ajung in Sibiu la ora 15:25, inca n-am reusit sa gasesc transport Sibiu Sibiel asa ca orice sugestii sunt binevenite.
In ultima instanta pot incerca un taxi, dar in cazul asta se pune problema drumului de intoarcere.
The important thing is not to stop questioning. Curiosity has its own reason for existing.

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #136 : Joi, 08 Martie 2012, 20:33 »
inca n-am reusit sa gasesc transport Sibiu Sibiel asa ca orice sugestii sunt binevenite.
In ultima instanta pot incerca un taxi, dar in cazul asta se pune problema drumului de intoarcere.

Sorin, a scris Gigi (Admin) mai sus in legatura cu transportul din Sibiu catre Sibiel, partea asta se rezolva...important este sa comunicati la cat ajungeti in Sibiu.

Pana la data de 1 aprilie, cauciucurile de iarna sunt obligatorii. Cel putin in UE. Plec de doua ori in Ungaria luna aceasta si m-am interesat expres.
Asa cum am anuntat, functie de numarul de persoane care au sa calatoreasca cu mijloace de transport in comun pana la Sibiu, o sa organizam ceva pana la Sibiel. Eu sunt plecat pana duminica in Ungaria, este bine sa-mi transmiteti aici pe forum, daca sositi in acest mod si la ce ora ajungeti. Cand ma intotrc va contactez pt a ma asigura ca o sa stiiti unde ne intalnim la gara sau autogara.

anyasolo

  • Vizitator
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #137 : Joi, 08 Martie 2012, 22:07 »
LA MULTI ANI , fetelor!! :flori:
Eu o sa ajung , venind din Fagaras( cu microbuz Brasov- Sibiu) sau la :  ora 10,30 ori  12,45, in functie de cum se organizeaza transportul la Casa din Vale.

Offline sorins

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #138 : Vineri, 09 Martie 2012, 13:30 »
Sorin, a scris Gigi (Admin) mai sus in legatura cu transportul din Sibiu catre Sibiel, partea asta se rezolva...important este sa comunicati la cat ajungeti in Sibiu.

Pana la data de 1 aprilie, cauciucurile de iarna sunt obligatorii. Cel putin in UE. Plec de doua ori in Ungaria luna aceasta si m-am interesat expres.
Asa cum am anuntat, functie de numarul de persoane care au sa calatoreasca cu mijloace de transport in comun pana la Sibiu, o sa organizam ceva pana la Sibiel. Eu sunt plecat pana duminica in Ungaria, este bine sa-mi transmiteti aici pe forum, daca sositi in acest mod si la ce ora ajungeti. Cand ma intotrc va contactez pt a ma asigura ca o sa stiiti unde ne intalnim la gara sau autogara.


Nu vad de ce era nevoie de culoarea rosie. Am comunicat cand ajung un pic mai sus. Anyway, nu e nevoie sa ma asteptati, in cazul in care se organizeaza transportul mai devreme.
The important thing is not to stop questioning. Curiosity has its own reason for existing.

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #139 : Vineri, 09 Martie 2012, 14:14 »
Sorin, scuze daca te-a deranjat ca am postat cu rosu citatul lui Gigi. Nu a fost cu niciun fel de intentie, era un citat si nu l-am putut insera altfel asa ca l-am scos in evidenta colorandu-l...atata tot. poate o sa fie de folos si altor persoane care au aceeasi intrebare ca si tine.

Offline VIOLETA

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 17
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #140 : Vineri, 09 Martie 2012, 14:31 »
ANYASOLO,cel mai probabil eu o sa vin cu masina mea pe ruta Brasov-Fagaras-Sibiu,asa ca poti merge cu mine.
Ce zici te-ar "coafa"? :flori:

Offline anshoci

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 50
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #141 : Vineri, 09 Martie 2012, 15:00 »
Buna

cei care veniti din bucuresti si vrei sa mergeti cu autocarul va rog sa intrati pe acest link http://www.autogari.ro/Transport/Bucuresti-Sibiu/643-520.aspx?zi=2012-03-16
si sa alegeti ora la care vrei sa plecati si sa ajungeti..........eu propun Firma Fany cu placare la 11.30 din Bucuresti si sosire la 16.30 in Sibiu. Ne putem intoarce tot cu Fany duminica la 16.30 din Sibiu si ajungem la 21 in Bucuresti. Putem lua bilet dus intors ca sa scapam de grija biletului la intoarcere si sa fim siguri ca avem loc.
ce ziceti?

Offline Victorman

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 318
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #142 : Vineri, 09 Martie 2012, 19:07 »
Sunt PRO la mersul cu autocarul, Fany daca am citit bine pleaca de la autogara militari. Trebuie luate biletele inainte ? Din partea mea e bine si cu intorsul  :thumbup:

anyasolo

  • Vizitator
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #143 : Vineri, 09 Martie 2012, 22:27 »
ANYASOLO,cel mai probabil eu o sa vin cu masina mea pe ruta Brasov-Fagaras-Sibiu,asa ca poti merge cu mine.
Ce zici te-ar "coafa"? :flori:
Multumesc Violeta! De acord cu propunerea ta  :)
Pe la ce ora ai calculat , cu aprox. ca vei ajunge la BV- tu vii de la Balotesti, nu?
Ne oprim la Sibiu si mergem cu grupu` la Vale...de fapt in "sus" ,la munte ;) sau cunosti drumul?

Offline adam

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #144 : Sâmbătă, 10 Martie 2012, 08:18 »
Buna Anshoci,

Da, este foarte bine sa plecam din Buc la 11.30. Dorys mi-a confirmat pe e-mail ca si pt ea este ok aceasta ora. Eu in jur de 11 voi fi in autogara Militari.


Annalys

  • Vizitator
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #145 : Luni, 12 Martie 2012, 12:27 »
Buna.

Ora de plecare 11.30 este convenabila. Pe la 11.00-11-15 o sa fiu acolo. O sa ajung si eu saptamana aceasta sa cumpar bilete.

O saptamana minunata tuturor.

Annalys

  • Vizitator
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #146 : Luni, 12 Martie 2012, 12:28 »
Buna

cei care veniti din bucuresti si vrei sa mergeti cu autocarul va rog sa intrati pe acest link http://www.autogari.ro/Transport/Bucuresti-Sibiu/643-520.aspx?zi=2012-03-16
si sa alegeti ora la care vrei sa plecati si sa ajungeti..........eu propun Firma Fany cu placare la 11.30 din Bucuresti si sosire la 16.30 in Sibiu. Ne putem intoarce tot cu Fany duminica la 16.30 din Sibiu si ajungem la 21 in Bucuresti. Putem lua bilet dus intors ca sa scapam de grija biletului la intoarcere si sa fim siguri ca avem loc.
ce ziceti?


Este perfect. ;) :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #147 : Luni, 12 Martie 2012, 13:15 »
Am primit doua propuneri de grupaje:
- Florin Z pleaca din Bucuresti si are 3 locuri libere in masina
- Geo N pleaca din Bucuresti si are un loc liber in masina
Daca doriti sa mergeti impreuna cu ei pana la Sibiel/Vale, scrieti aici pe topic si am sa va pun in legatura cu ei.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #148 : Luni, 12 Martie 2012, 15:14 »
Stere pleaca din Constanta, are dupa cate am inteles 3 locuri libere.

Offline sorins

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #149 : Luni, 12 Martie 2012, 18:06 »
Eu ajung in Sibiu la 15:30 (plus/minus cat o sa intarzie trenul). Exista vreun plan pentru trasportul in Sibiel ? As vrea sa stiu pana maine seara daca e posibil.

Ar fi utile niste detalli de cum se ajunge la Casa din Vale.
The important thing is not to stop questioning. Curiosity has its own reason for existing.