Autor Subiect: Tabara New Entry 16 - 18 martie  (Citit de 54982 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #150 : Luni, 12 Martie 2012, 18:16 »
In situatia in care veniti de pe traseul: Constanta - Bucuresti - Pitesti si nu agreati propunerea celor trei participanti, de a veni impreuna cu ei, sau daca veniti din alte zone ale tarii cu mijloace de transport in comun, exista doua variante de a ajunge din Sibiu la Sibiel:
1. cu mine - am sa plec spre pensiune la ora 13.00 din parcarea din fata garii Sibiu. Tf meu 0745 106501
2. cu administratorul pensiunii, d-nul Bucur - 0740 248257. la ora 16.30 - la fel din fata garii Sibiu.

Offline VIOLETA

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 17
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #151 : Luni, 12 Martie 2012, 20:13 »
Buna!
Scuze Anyasolo ,dar n-am avut timp sa raspund.
Nu m-am lamurit daca tu esti din Brasov ,pt.a putea sa-ti spun cand ajung acolo!
In principiu plec de acasa dimineata in jur de ora 8,deci ajung la Brasov pe la 10.Daca esti din alta parte a zonei,spune-mi pt.a-mi face traseul.
Cel mai probabil ne vom intalni in Sibiu cu grupul. : :applause
Daca mai sunt doritori de-alungul acestui traseu:nu ezitati :dance:

anyasolo

  • Vizitator
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #152 : Luni, 12 Martie 2012, 22:25 »
Buna!
Scuze Anyasolo ,dar n-am avut timp sa raspund.
Nu m-am lamurit daca tu esti din Brasov ,pt.a putea sa-ti spun cand ajung acolo!
In principiu plec de acasa dimineata in jur de ora 8,deci ajung la Brasov pe la 10.Daca esti din alta parte a zonei,spune-mi pt.a-mi face traseul.
Cel mai probabil ne vom intalni in Sibiu cu grupul. : :applause
Daca mai sunt doritori de-alungul acestui traseu:nu ezitati :dance:
Violeta, eu sunt din Fagaras, este pe DN1, (voi urca in Fagaras) , daca se poate...am spus de Brasov, fiindca de acolo mai faci 1 ora, si pot sa fiu gata de drum ;  tel.meu 0740-781162
Merci! O seara faina! :)

Caroline

  • Vizitator
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #153 : Luni, 12 Martie 2012, 22:41 »
Vin si eu cu varianta 1, daca vii cu microbuzul, din Gara Sibiu. E ok?

Offline VIOLETA

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 17
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #154 : Marți, 13 Martie 2012, 08:12 »
Anyasolo ,se schimba treaba atunci. :D :DTe iau direct din Fagaras pt.ca avantajos este sa vin prin Rasnov-Fagaras-Sibiu  ^-^0745370274  :smiley6600:
O zi faina tuturor! :flori:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #155 : Marți, 13 Martie 2012, 09:04 »
Ok, Caroline, ne vedem in gara la 13.00. Adda?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #156 : Marți, 13 Martie 2012, 09:24 »
Meniu si program Tabara New Entry Vale

Participanti: 12 + 3 = 15 pers

Vineri
14.00 – 17.00 Cazare. Este indicat sa ajungeti la timp, pt a fi de la inceput la prezentarea fiecaruia si pt a intra in atmosfera odata cu tot grupul, nu individual, separat si intarziat
17.30 – Jocul cunoasterii - este o altfel de prezentare si un contact vizual si de minim dialog fiecare cu fiecare
18.00 – 19.30 – prezentare filme si fotografii din taberele Singles Camp - cel mai probabil va fi facuta de cineva dintre cei vechi
19.30  Grill
Se prepara afara, cu ajutorul unui bucatar de la Pensiunea Sibiel, dar cu participarea celor din tabara. Preapararea si asezarea mesei este ceva care ajuta mult la socializarea unui grup, asa ca o sa am rugamintea sa participati cu totii. Fetele inauntru la garnitura si salata, baietii afara la grill.
21.00 Party
Aici ar ajuta mult daca cineva are muzica si caruia sa-i placa sa puna muzica
De la grill eu am sa plec la Sibiel, ramaneti doar voi, "new entry" acolo.

Sambata
9.00  Mic dejun (de la Sibiel) - am sa fiu acolo cu cineva de la Pensiunea Sibiel
10.30 - 13.00, o sa facem o plimbare in zona, vreau sa va arat cate ceva din Marginime, va povestesc despre obiceiurile de aici
13.00 Pranz
14.30 - 16.00 free
16.00 Plecarea spre Sibiel (luati cu voi costumele de carnaval, pt ca nu ne mai intoarcem decat noaptea, dupa terminarea party-ului de la Pensiunea Sibiel).
16.30 - Vizitarea Muzeului de Icoane pe sticla impreuna cu cei de la Carnaval
18.00 – Incepe muzica cu DJ
19.00 – Parada si prezentarea mastilor
19.45 – Cryspus – spectacol de focuri
20.00 Cina
21.30 – Premierea mastilor
22.00 - DJ party
2.30 – Transfer Sibiel – Vale pt cei cazati in Vale

Duminica
9.30 Micul dejun



Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #157 : Marți, 13 Martie 2012, 09:47 »
Acum cate ceva despre pregatirile voastre:
- se anunta inceputul primaverii, incepand cu vineri, +14 grade C. Asa ca lasati hainele de iarna acasa
- luati-va cu voi doar imbracaminte si incaltaminte sport, nu se face parada de haine si moda. Cat mai simplu si comod.
- nu uitati de mastile si costumele de carnaval
- daca aveti hobby-uri interesante si pe care le puteti prezenta, luati cu voi ce aveti nevoie pt asta. Rocky stiu ca tu esti chitarist bass, dar daca ai si rece, ar fi binevenita o chitara acolo
- bautura dupa cate stiti nu este inclusa. In Vale nu aveti de unde cumpara, decat de la un magazin satesc, asa ca luati-va cu voi apa, suc, bere, vin, ceea ce stiiti ca de regula consumati

Eu am sa ma impart intre doua evenimente, asa ca nu o sa pot fi decat o parte din timp cu voi. Sper insa sa socializati usor si repede, sunteti un grup mic, locatia este intima si calda, cadrul este foarte bun si potrivit. Depinde doar de voi. La fel ca si in fiecare actiune un sfat: lasati acasa problemele, veniti acolo sa va distrati, sa cunoasteti oameni noi si sa va faceti noi prieteni. Lasati incruntarile si lucrurile care va apasa, nu povestiti despre probleme ci doar despre lucruri bune. Fara etalari sau demonstratii "cine sunt eu" - intr-o actiune de socializare toata lumea este egala si cel mai important: toleranta si armonie. Fiti naturali, asa cum sunteti voi, nu incercati sa pareti altceva. Oamenii cu o educatie superioara, asa cum sunteti toti acolo, au abilitatea de a observa imediat orice urma de artificialitate si in general taxeaza asta ca pe ceva lipsit de etica. Naturaletea ajuta mult, cei din jur admira si pretuiesc asta. Gata cu dadaceala, ca doar sunteti toti oameni adulti si trecuti prin multe. Am tinut doar sa va transmit cate ceva din experienta mea de organizare si participare in sute de grupuri, lucruri pe care le-am observat si care mi s-au parut important a fi spuse. Nu judecati sfaturile mele ca pe ceva didactic sau tipicareala. Luati-le ca pe ceva prietenesc si deschis.

Offline rocky

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 362
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #158 : Marți, 13 Martie 2012, 19:16 »
din pacate nu am chitara rece, toate care le detin necesita amplificare, plus ca solo de bass nu e fain fara o chitara pe linga; legat de muzica o sa am laptop-ul dupa mine (din cauza serviciului ...), doar sa existe o statie si boxe sa ma pot lega la ele

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #159 : Marți, 13 Martie 2012, 19:23 »
Super! Avem acolo calculator, statie si boxe, este si ceva muzica pe hard. Deci ai de ce lega laptop-ul. Imi pare rau de chitara, imi aduc aminte cand in primele tabere Adi ne in(canta)! Stiam de la amicul meu basist ca nu prea cantati rece, dar am incercat.

anyasolo

  • Vizitator
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #160 : Marți, 13 Martie 2012, 20:18 »
Anyasolo ,se schimba treaba atunci. :D :DTe iau direct din Fagaras pt.ca avantajos este sa vin prin Rasnov-Fagaras-Sibiu  ^-^0745370274  :smiley6600:
O zi faina tuturor! :flori:
Violeta...ce numar de telefon mi-ai dat?? te-am sunat sa vorbim de drum , de tabara in Casa din Vale...si mi-a raspuns un domn care a zis ca e "greseala" :-\

anyasolo

  • Vizitator
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #161 : Marți, 13 Martie 2012, 20:23 »
O intrebare- doua, pt noi, cei "noi" ... aduce careva muzica/ laptop? Poate Sorin? Ce zici? :)

Offline manon

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #162 : Marți, 13 Martie 2012, 22:12 »
 :)Buna tuturor, as vrea sa stiu daca sunt persoane care au peste 45 de ani, sa nu ma simt in plus.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #163 : Marți, 13 Martie 2012, 22:29 »
sigur ca sunt. nimeni nu e in plus aici.  :)

Offline manon

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Tabara New Entry 16 - 18 martie
« Răspuns #164 : Marți, 13 Martie 2012, 22:42 »
Multumesc, acum ma simt mai bine, caci nu stiam daca sa mai vin .