Autor Subiect: Tabara New Entry 27 - 29 aprilie  (Citit de 49230 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Tabara New Entry 27 - 29 aprilie
« : Luni, 19 Martie 2012, 10:46 »
Cum inscrierile din ultima perioada sunt tot mai multe, am decis sa organizez o noua tabara new entry. Perioada va fi: 27 - 29 aprilie, adica atunci cand era initial programata Transalpina. Cum din dorinta de a fi sigur ca o sa avem o vreme potrivita pt un traseu in munti, am reprogramat acea excursie in mai, a ramas ultimul week-end din aprilie liber.
Nu stiu inca unde o sa se tina, nu m-am decis la destinatie. Dar cu siguranta nu va fi departe de Sibiu, pt ca duminica noaptea eu plec la Praga cu un grup din Singles Camp. Si cum vreau sa particip si eu si sa va cunosc pe cei care o sa fiiti in tabara, imi va fi greu daca va fi departe de Sibiu.
Marginimea este exclusa ca destinatie, raman cateva variante pe care am sa le analizez. Una dintre ele, destul de plauzibila va fi Malancravul, despre care am mai discutat. Tabara este deschisa si pt cativa old members.
Ma gandesc la un grup de cca 15 persoane.

Caroline

  • Vizitator
Re: Tabara New Entry 27 - 29 aprilie
« Răspuns #1 : Luni, 19 Martie 2012, 23:24 »
Si eu vroiam sa vad Malancravul, dar parca era vorba de o tabara gen "biserici sasesti" sau asa ceva. Ramane deci pentru New Entry?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Tabara New Entry 27 - 29 aprilie
« Răspuns #2 : Marți, 20 Martie 2012, 06:41 »
Da, ma gandesc la o combinatie de genul acesta pt New Entry. Sa fie o zi de socializare, asa mai fun si una de vizitare a bisericilor fortificate din jur. Inca nu stiu cat costa conacul Alpafy, daca este liber atunci. Doar cand ma intorc de la Gyula o sa am timp pt organizare si lansarea actiunii.

Offline costinbarbutz

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Tabara New Entry 27 - 29 aprilie
« Răspuns #3 : Sâmbătă, 24 Martie 2012, 10:34 »
Buna ziua,
Sunt nou intrat in comunitate. In acest sens, doresc sa particip la iesirea New Entry de la sfarsitul lui aprilie. In cazul in care adunati un grup si stabiliti locatia si tariful considerati-ma inscris de principiu. In momentul in care se hotarasc toate aspectele am sa va contactez pentru aspectele financiare. Abia astept! :)
Cu stima, Costin

Offline ioana1972

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Tabara New Entry 27 - 29 aprilie
« Răspuns #4 : Sâmbătă, 24 Martie 2012, 14:03 »
Ma intereseaza foarte mult subiectul si as vrea sa stiu mai multe legate de locatie ,pret,etc.

Caroline

  • Vizitator
Re: Tabara New Entry 27 - 29 aprilie
« Răspuns #5 : Sâmbătă, 24 Martie 2012, 15:18 »
Doar cand ma intorc de la Gyula o sa am timp pt organizare si lansarea actiunii.

Si eu, doar cand intru in vacanta, as putea sa ma gandesc la cateva jocuri de comunicare si socializare, cu mine trainer. Ce zici?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Tabara New Entry 27 - 29 aprilie
« Răspuns #6 : Duminică, 25 Martie 2012, 00:03 »
Eu zic ca este perfect. Cand ma intorc povestim.
Costinbarbutz bine ai venit! Sunt inca in Ungaria, dar cand ma intorc am sa fac doua drumuri: unul la Jina pt Transalpina si unul la Malancrav pt tabara new entry. La jumatea saptamanii am sa pot spune concret ceva.

Caroline

  • Vizitator
Re: Tabara New Entry 27 - 29 aprilie
« Răspuns #7 : Luni, 26 Martie 2012, 15:22 »
Gigi, azi mi-au picat ochii pe un ziar local, la ceva care intamplator se potriveste ca perioada. Daca se potriveste si ca parte din tabara, asta tu decizi. Daca vrei, ma pot interesa, il cunosc pe autorul articolului.

"Initiativa a asociatiei GAL Microregiunea Hartibaciu, din 2008, Transilvanian Brunch doreste sa devina o varianta pentru membrii comunitatilor, de cunoastere reciproca si colaboare. Fiind un exercitiu practic de promovare a produselor locale si bio, branch-urile pot ajuta la propriu la promovarea localitatilor din podisul Hartibaciului. Branch-urile sunt organizate de regula in ultima sambata a fiecarei luni, intr-o locatie deosebita si se bucura, pe langa oferta culinara si de tematica, de exemplu plimbare cu drezina pe sinele mocanitei, drumetie pe un traseu cultural, muzica traditionala si altele."

Jochen Cotaru - Gazeta Natura 2000

Urmatorul: 28 aprilie, la Mesendorf, casa nr. 159, la Monica Popovici (adica in perioada taberei New Entry)
Din cate stiam eu, se plateste in jur de 25-30 lei / persoana pentru bufet in aer liber cu produse traditionale de casa.

Detalii pe:
http://brunch.dordeduca.ro
sau email: transilvanianbrunch@gal-mh.eu

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Tabara New Entry 27 - 29 aprilie
« Răspuns #8 : Luni, 26 Martie 2012, 20:50 »
E o idee foarte buna. Azi am sunat la Malancrav sa iau primele informatii, dar n-am putut afla mare lucru. Cei care se ocupa nu erau acasa si doamna care mi-a raspuns mi-a dat informatii foarte vagi. Revin maine si vedem exact ce facem.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Tabara New Entry 27 - 29 aprilie
« Răspuns #9 : Marți, 27 Martie 2012, 18:41 »
Am visat eu conacul, dar costa cat o noapte la un hotel bun din ...Praga! Asa ca reiau maine cu alte idei.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Tabara New Entry 27 - 29 aprilie
« Răspuns #10 : Miercuri, 28 Martie 2012, 13:09 »
Am stabilit destinatia si locatia. Am avut in vedere cateva considerente ce tin de accesul participantilor si de posibilitatea mea de a ma intoarce in timp util asta pt ca duminica noapte plec intr-o alta actiune Singles Camp, la Praga. Se poate ajunge acolo cu auto dar si cu trenul.
Locatia are 7 camere twin si un apartament, se poate caza acolo un numar maxim de 18 persoane, dar mai degraba o sa mergem pe 16 - 17.

Locatia nu are local propriu si de aceea o sa procedam ca la Bran, unde a fost foarte bine. Am sa aduc eu de aici ceea ce este nevoie la mic dejun si pt un grill de vineri seara. Paine de casa, zacusca, slanina si carnati de la Sibiel, evident. La Bran, n-a mai fost nevoie de alta masa, ceea ce sa- cumparat a ajuns si pt pranzul si cina de sambata. Dar asta mai vedem acolo.

Avem la dispozitie intreaga locatie, bucatarie cu vesela, grill, sala de mese, sala de jocuri (tenis de masa si biliard), au acces internet free.

Ce o sa facem acolo:
- vizitarea Cetatii Rasnovului - locatia se afla chiar la poalele dealului pe care este amplasata cetatea

Cetatea Rasnov

- vizitarea Pesterii Valea Cetatii - cu putin noroc o sa avem ocazia sa ascultam sambata un concert simfonic acolo
http://pestera-valeacetatii.ro/ro/
- o plimbare pe Cheile Rasnoavei
Evident ca programul o sa fie unul fun, cel putin cel de seara, cu party
O sa am nevoie de disponibilitatea unor participanti pt organizarea partii ce tine de muzica.
Iau cu mine o selectie a filmelor si montajelor din taberele trecute, asa ca veti avea ocazia sa vedeti ce s-a intamplat in cei doi ani si ceva de Singles Camp.

Tariful este de 225 RON/persoana si include:
- cazare in camera dubla twin sau apartament
- 2 mic dejunuri: sambata si duminica
- grill - vineri seara
- acces la bucatarie, grill, biliard, tenis de masa, internet

Este o actiune deschisa celor nou intrati dar si a catorva vechi, astfel incat sa se poata face socializarea mai simpla si mai usoara.

Inscrierile se fac pe office@singlescamp.ro.
Pt ca avem foarte putin timp la dispozitie pentru strangerea avansului, am rugamintea sa-mi transmiteti Email:
- numele si prenumele
- orasul de unde veniti
- numarul de telefon
Dupa ce-mi transmiteti aceste date, Samiza (Bon Voyage) va lua legatura cu fiecare, pe Email pt rezervarea propriu zisa.

Rezervarea se face in ordinea platii avansurilor. Avansul este de 100 RON/persoana, urmand ca pana la data de 15 aprilie sa fie achitata si diferenta.

Deseara am sa transmit un newsletter de informare general.

Offline mona

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Tabara New Entry 27 - 29 aprilie
« Răspuns #11 : Joi, 29 Martie 2012, 12:11 »
si pe mine m-ar interesa o iesire in natura dar nu prea am curaj :angel:
mona

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Tabara New Entry 27 - 29 aprilie
« Răspuns #12 : Joi, 29 Martie 2012, 12:31 »
In jur de 500 de oameni care au trecut pe aici au participat la actiuni Singles Camp. Si au supravietuit...
Glumesc Mona, stiu ca este nevoie de un pic de curaj pentru a iesi cu niste persoane pe care le intalnesti prima oara. Tocmai de aceea particip si eu la aceste tabere pentru nou intrati, pt a usura si celor mai timizi integrarea in grup. Nu-ti fa probleme, la acest proiect participa doar persoane de calitate, vei avea cu cine discuta si socializa. Si distra evident, ca si de aceea iesim.

Offline mona

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Tabara New Entry 27 - 29 aprilie
« Răspuns #13 : Joi, 29 Martie 2012, 12:36 »
ok atunci ma inscriu si eu si sa vad  daca  supravietuiesc,,,,glumesc :) :)
mona

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Tabara New Entry 27 - 29 aprilie
« Răspuns #14 : Joi, 29 Martie 2012, 13:15 »
Deschidem deci lista:

1. Costin B - Campulung
2. Mona V - Bucuresti
3. Oana B - Bucuresti

Eu cred ca v-ati inteles, cei trei inscrisi pana acum. Aveti profile foarte asemanatoare.