Autor Subiect: Tabara New Entry Dambovicioara - 23 - 25 noiembrie 2012  (Citit de 43346 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Tabara New Entry Dambovicioara - 23 - 25 noiembrie 2012
« : Miercuri, 24 Octombrie 2012, 09:45 »
Taberele New Entry sunt actiuni de cunoastere, distractie si relaxare, organizate pentru cei nou sositi in comunitate, dar si pentru cei care inca nu au participat la vreo actiune.

Este un foarte bun prilej de integrare in Singles Camp, de intalnire a altor „noi”, de formare a unor prietenii sau chiar nuclee in interiorul comunitatii.

Priviti aceste actiuni, ca pe unele fun, nu ca pe ceva rigid, fix, unde te miri ce va asteapta ca program si ca si grup. Participantii la taberele Singles Camp sunt persoane deschise, optimiste, educate. Argument: ganditi-va simplu, daca nu ar fi niste oameni open-mind, ar participa la ceva despre care au informatii minimale? Faptul ca se cunosc bine pe ei, ca au incredere in capacitatea de socializare, ca nu-si fac probleme de comunicare cu persoane noi, ca se adapteaza usor unor cercuri, le da o stare de siguranta si confort oriunde s-ar duce. Si atunci se inscriu si participa la astfel de iesiri. Cand va intrebati cu cine o sa va intalniti acolo, ganditi-va ca iesiti cu niste prieteni noi, asa trebuie privite lucrurile. Si lasati timiditatea, nu va lasati influentati de gandul ca poate nu o sa puteti comunica. Cadrul pe care-l organizez eu este unul in care este simplu de interactionat, deci cu siguranta nu veti fi nevoiti sa stati retrasi pt ca nu aveti oportunitatea de a deschide un dialog si de a comunica cu ceilalti. Evident ca depinde doar de voi, de dorinta voastra de a iesi, de a cunoaste oameni noi, de a va distra. Disponibilitatea mea de a organiza, de participa, de a va insoti, dupa cum vedeti, exista.

Dupa taberele new entry  tinute in primavara, programul meu a fost foarte incarcat si nu am reusit sa mai organizez ceva. Dar asa cum promiteam avem o actiune pentru cei noi in noiembrie. Iata detaliile:

Destinatie: Dambovicioara, jud Arges
Locatia: Pensiunea Nedeea Dambovicioara 3***
Adresa: Str. Dealul Sasului nr. 1
Intrare: 23.11.2012 cel mai devreme ora 14.00
Iesire: 25.11.2012, cel tarziu ora 12.00
Servicii oferite de pensiune:
Cazare in camera dubla - doua nopti, vineri/sambata, sambata/duminica
Mic dejun – doua zile, vineri, sambata
Cina tip grup vineri
Cina cu barbeque sambata
Tarif: 280 RON/persoana
Transportul nu este organizat pana la destinatie si nici  inclus in acest tarif.

Inscrierile se fac prin transmiterea intentiei de participare, pe office@singlescamp.ro, sau direct la agentie, samiza@bonvoyagesibiu.ro. Ce trebuie sa specificati pe Emailul de inscriere:
-   numele si prenumele
-   numarul de telefon
-   orasul din care veniti
Dupa transmiterea Email-ului de inscriere, Samiza va lua legatura intr-o zi, maxim doua, Email, cu cei inscrisi. Plata se efectueaza in contul agentiei Bon Voyage Sibiu, datele urmand a fi primite Email, dupa inscriere.
Locuri disponibile: 16. Ocuparea lor se face in ordinea achitarii avansului, nu a inscrierilor. 12 locuri sunt rezervate celor noi, 4 celor vechi.

Este deschis pe forum un topic pe care se poarta discutiile referitoare la aceasta actiune,  inclusiv cum va organizati transportul pana la destinatie.  Daca insa nu sunteti user (inregistrat) pe forum, nu aveti acces la sectiunea de noi veniti, deci nici la acest topic. Trebuie sa fiti inregistrati si logati, pt a citi ceea ce se scrie pe forum, despre tabara. Link-ul catre topic-ul taberei:
http://forum.singlescamp.ro/index.php?action=post;board=14.0
Daca nu-l puteti deschide, inseamna ca nu sunteti user al forumului sau nu sunteti logat. Daca nu va descurcati, scrieti-mi si va ajut: office@singlescamp.ro

Daca veniti cu masina personala, postati pe forum aceasta informatie, astfel  ajunge la ceilalti si se poate face usor un grupaj. Regula in Singles Camp: cine isi pune masina la dispozitie, nu plateste combustibilul, urmand ca si contravaloarea acestuia sa fie achitata de cei impreuna cu care merge.

De asemenea, toti participantii vor primi tabelul cu ceilalti inscrisi, avand astfel posibilitatea de a coresponda off forum, Email, telefonic, sms, pt a se intelege in privinta transportului.

Am ales ca loc de desfasurare pentru aceasta tabara “a noilor veniti”, localitatea Dambovicioara. Am urmarit ceva relativ apropiat Bucurestiului, cu acces simplu si obligatoriu, un cadru cu cat mai multa natura.

Unde este Dabovicioara?
Satul este plasat pe culoarul Rucar – Bran, accesul putand sa sa se faca astfel:
daca se vine dinspre Bucuresti, prin Ploiesti – Targoviste – Valea Mare Pravat – Rucar sau prin Pitesti – Campulung – Rucar – se tine directia Bran, pana se ajunge la Dambovicioara
daca se vine dinspre Brasov: directia Bran – apoi Rucar, pana la Dambovicioara
Pentru cei din Bucuresti, sau care vin din acea directie: cel mai bun traseu in acest moment este Bucuresti – Predeal – Rasnov – Bran – Podul Dambovitei – Dambovicioara (211 km). Traseul cel mai scurt de la Bucuresti este cel via Targoviste si Campulung Muscel (186 km).

Suntem acolo in Parcul National Piatra Craiului, acesta fiind situat pe raza judetelor Brasov si Arges, respectiv a localitatilor Zarnesti, Moeciu, Rucar si Dambovicioara, incluzind masivul Piatra Craiului si o zona cuprinzand Cheile Dambovitei si Cheile Ghimbavului. Situat in Carpatii Meridionali, parcul cuprinde masivul de circa 25 km lungime intre Zarnesti si Rucar, fiind delimitat de culoarul Bran-Rucar si raul Dambovicioara la est si sud-est, de raurile Dambovita si Tamas la est si de raul Barsa la nord. Accesul in masiv se poate face fie prin Plaiul Foii sau prin Curmatura. Amplasarea parcului: in apropierea satului Podu Dambovitei - situat la poalele Muntilor Piatra Craiului, la 5 km de Rucar, pe traseul Rucar-Bran, la 25 km fata de Campulung si la 177 km fata de Bucuresti.

Ce vedem la Dambovicioara?

In primul rand Pestera Dambovicioara
Pestera Dambovicioara este una din cele peste 50 de pesteri din zona. Sa nu va asteptati la o pestera superspectaculoasa, este una obisnuita. Temperatura este de cca. 10 - 12 grad, uscata, are o lungime totala de 630 m din care pot fi vizitati in jur de 200. Pestera este electrificata si amenajata pentru vizitare.

Cheile Dambovicioarei se afla la poalele muntilor Piatra Craiului. Au o lungime de cca. 2 km si au fost sapate de paraul Dambovicioara. Dambovicioara izvoraste in muntii Piatra Craiului si se varsa in Dambovita langa localitatea Dambovicioara.

Cascada Dambovicioara
Plasata in amonte cu vreo 500 de metri fata de Pestera Dambovicioara.
http://www.flickr.com/photos/olariu_d/3619476904/#

Aceasta tabara New Entry nu este o actiune dinamica, dar asta nu inseamna ca o sa stam doar in pensiune, la caldura. O sa facem o plimbare pana la pestera, pe chei si daca timpul este bun (ceea ce in taberele Singles Camp se intampla de fiecare data…), urcam sa vedem si cascada.
Serile o sa avem muzica in restaurantul pensiunii, o sa ne putem misca un pic, iar sambata seara avem un barbeque afara.

Locatia este una intima, potrivita pentru un grup cum este al nostru. Are feed-back-uri pozitive, proprietarii au fost deschisi la ceea ce le-am solicitat. Camere cu televizor, grup sanitar propriu, incalzire centrala. Facilitati locatie: frigider in unitate, masa de ping-pong, TV in living, internet wireless, sala de fitness, parcare, terasa, gratar/barbeque, living, sala de mese, loc amenajat de joaca, bar, restaurant, sala de conferinte.

NE VEDEM LA DAMBOVICIOARA!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Tabara New Entry Dambovicioara - 23 - 25 noiembrie 2012
« Răspuns #1 : Miercuri, 24 Octombrie 2012, 09:59 »
Pana sa comunic datele referitoare la aceasta tabara, cativa dintre voi (mi-)au comunicat ca ar dori sa participe. Lista inscrisilor este urmatoarea:

1.Amaria
2.Cocolino
3.Nicoleta bucuresti
4.Diana G
5.Dinu geta
6.Nae7

Daca am scapat pe cineva, va rog sa-mi comunice.

Am sa transmit un newsletter general de informare, pt ca informatia referitoare la organizarea aceastei actiuni, sa ajunga la toti.

Din acest moment lista este deschisa pt inscriere

Offline iulia Coros

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 83
Re: Tabara New Entry Dambovicioara - 23 - 25 noiembrie 2012
« Răspuns #2 : Miercuri, 24 Octombrie 2012, 10:43 »
Pana sa comunic datele referitoare la aceasta tabara, cativa dintre voi (mi-)au comunicat ca ar dori sa participe. Lista inscrisilor este urmatoarea:

1.Amaria
2.Cocolino
3.Nicoleta bucuresti
4.Diana G
5.Dinu geta
6.Nae7

Daca am scapat pe cineva, va rog sa-mi comunice.

Am sa transmit un newsletter general de informare, pt ca informatia referitoare la organizarea aceastei actiuni, sa ajunga la toti.

Din acest moment lista este deschisa pt inscriere
Si eu, si eu, si eu! daca mai sunt locuri

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Tabara New Entry Dambovicioara - 23 - 25 noiembrie 2012
« Răspuns #3 : Miercuri, 24 Octombrie 2012, 13:57 »
Completez lista de inscrieri, cu cei care mi-au comunicat azi ca doresc sa participe:
1.Amaria
2.Cocolino
3.Nicoleta bucuresti
4.Diana G
5.Dinu geta
6.Nae7
7.Danniela
8.Mari_a
9.Iulia Coros

Offline Maria57

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Tabara New Entry Dambovicioara - 23 - 25 noiembrie 2012
« Răspuns #4 : Miercuri, 24 Octombrie 2012, 15:33 »
Si eu! Abia astept

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Tabara New Entry Dambovicioara - 23 - 25 noiembrie 2012
« Răspuns #5 : Miercuri, 24 Octombrie 2012, 16:14 »
Te adaug in lista Maria57!
1.Amaria
2.Cocolino
3.Nicoleta bucuresti
4.Diana G
5.Dinu geta
6.Nae7
7.Danniela
8.Mari_a
9.Iulia Coros
10. Maria57
11.Kike
12.Ella

Offline kike

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 253
Re: Tabara New Entry Dambovicioara - 23 - 25 noiembrie 2012
« Răspuns #6 : Miercuri, 24 Octombrie 2012, 17:10 »
Am vorbit cu Samiza....vin si eu :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Tabara New Entry Dambovicioara - 23 - 25 noiembrie 2012
« Răspuns #7 : Miercuri, 24 Octombrie 2012, 17:18 »
Super Cristina! Ne vedem acolo!

Offline ella

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 224
Re: Tabara New Entry Dambovicioara - 23 - 25 noiembrie 2012
« Răspuns #8 : Miercuri, 24 Octombrie 2012, 18:51 »
vreau si eu sa particip......mi-am programat deja concediul

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Tabara New Entry Dambovicioara - 23 - 25 noiembrie 2012
« Răspuns #9 : Miercuri, 24 Octombrie 2012, 18:54 »
Ella. te trec in tabel, vad ca ne apropiem rapid de numarul maxim de participanti.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Tabara New Entry Dambovicioara - 23 - 25 noiembrie 2012
« Răspuns #10 : Miercuri, 24 Octombrie 2012, 18:57 »
In legatura cu transportul din Bucuresti: in situatia in care nu exista dintre participanti, persoane care-si pun la dispozitie masina, pt un grupaj de 4-5 persoane, varianta optima, la care m-am gandit in momentul in care am selectat destinatiile este transportul cu autocarul. Mai jos doua link-uri pt Bucuresti - Campulung si Campulung - Dambovicioara.

http://www.autogari.ro/Transport/Campulung_Muscel-Dambovicioara/72-13819.aspx
http://www.autogari.ro/Transport/Bucuresti-Campulung_Muscel/643-72.aspx

Sunt in total 4 ore de mers, cu o pauza de 2 ore si treisfert la Campulung. Se pleaca la 9.15 din Bucuresti, la 16.08 sunteti la Dambovicioara.

Offline Geta D

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 331
Re: Tabara New Entry Dambovicioara - 23 - 25 noiembrie 2012
« Răspuns #11 : Miercuri, 24 Octombrie 2012, 21:47 »
Buna!
Eu sunt din Bucuresti. Cine mai este din Bucuresti care doreste sa mearga la Dambovicioara ? Poate mergem impreuna cu microbuzul pana acolo. Timpul parcurs pe drum este destul de mare si ar trece mai usor daca am fi mai multi.
Astept vesti de la voi.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Tabara New Entry Dambovicioara - 23 - 25 noiembrie 2012
« Răspuns #12 : Joi, 25 Octombrie 2012, 08:05 »
Completez tabelul cu ultimii inscrisi:
1.Amaria
2.Cocolino
3.Nicoleta bucuresti
4.Diana G
5.Dinu geta
6.Nae7
7.Danniela
8.Mari_a
9.Iulia Coros
10. Maria57
11.Kike
12.Ella
13.Ioana M
14.Simona V
15.Natalia D

Offline ella

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 224
Re: Tabara New Entry Dambovicioara - 23 - 25 noiembrie 2012
« Răspuns #13 : Joi, 25 Octombrie 2012, 11:04 »
Buna!
Eu sunt din Bucuresti. Cine mai este din Bucuresti care doreste sa mearga la Dambovicioara ? Poate mergem impreuna cu microbuzul pana acolo. Timpul parcurs pe drum este destul de mare si ar trece mai usor daca am fi mai multi.
Astept vesti de la voi.
Si eu ajung in Bucuresti(sunt din Alexandria)si mi-ar placea sa mergem impreuna .Luam legatura dupa definitivarea listei .Azi merg sa platesc avansul.
 

Offline Danniela

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Tabara New Entry Dambovicioara - 23 - 25 noiembrie 2012
« Răspuns #14 : Joi, 25 Octombrie 2012, 11:18 »
Salut, Gigi!
Imi doresc sa particip dar am vazut perioada si mi-e greu sa dau un raspuns acum...in consecinta, trece-ma pe lista rezervelor, te rog!!! Multumesc si va doresc un weekend cu soare, tuturor!  :)