Autor Subiect: Viva Espana! Circuit si plaja.Andalucia-Gibraltar-Maroc.2 – 12 septembrie 2013  (Citit de 47617 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline frezya

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 53
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Viva Espana! Circuit si plaja.Andalucia-Gibraltar-Maroc.2 – 12 septembrie 2013
« Răspuns #105 : Sâmbătă, 14 Septembrie 2013, 09:49 »
Cu putina intarziere,va spun : "Bine ati venit acasa!" celor care v-ati intors de pe meleaguri africane.Si pentru ca ,cel puti unei persoane din grup ,incepe sa-i placa Marocul - ma declar multumita.Si-apoi Maroc inseamna  si Casablanca, Rabat, Marrakech, Fes(mai ales Fes) si multe alte orase si zone ale Marocului care te pot surprinde placut daca-ti dai sansa sa le vizitezi . Desertul Sahara poate fi un alt punct de atractie.Cine stie,poate pe viitor va exista un circuit al oraselor importante din Maroc,sau o excursie in desert.Va dau si o informatie: Errachidia e la aproximativ o ora de mers cu masina pana la zona de intrare in desert si face parte dintr-un circuit pe care unele agentii il au la oferte.http://www.kiwitravel.ro/circuit-misterele-marocului.html.Dar sa incheiem cu Marocul si sa le spunem :"Calatorie placuta!" celor care pleaca in Portugalia.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13265
Re: Viva Espana! Circuit si plaja.Andalucia-Gibraltar-Maroc.2 – 12 septembrie 2013
« Răspuns #106 : Sâmbătă, 14 Septembrie 2013, 11:17 »
Cu siguranta am sa organizez un circuit al Marocului, care sa includa locurile pe care le-ai mentionat Frezya! Asta se va intampla insa doar in 2015...Pe anul viitor deja am inceput sa pun lucrurile cap la cap. Asa cum mai mentionam, intentionez sa organizez in plus fata de anul acesta:
- Madeira si insulele portugheze
- Sardinia, Capri si Coasta Amalfi
- Scotia si Irlanda

Offline Plusar

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 376
Re: Viva Espana! Circuit si plaja.Andalucia-Gibraltar-Maroc.2 – 12 septembrie 2013
« Răspuns #107 : Sâmbătă, 14 Septembrie 2013, 11:37 »
deci da !  :applause:

Offline frezya

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 53
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Viva Espana! Circuit si plaja.Andalucia-Gibraltar-Maroc.2 – 12 septembrie 2013
« Răspuns #108 : Sâmbătă, 14 Septembrie 2013, 12:35 »
 2015 este perfect!
 Sa fim sanatosi si dornici de calatorii reusite...

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13265
Re: Viva Espana! Circuit si plaja.Andalucia-Gibraltar-Maroc.2 – 12 septembrie 2013
« Răspuns #109 : Sâmbătă, 14 Septembrie 2013, 17:14 »
Am inceput sa primesc feed-back-urile voastre, cu clasamentul celor mai "gustate" obiective sau locuri:

Iata primele doua:
1. Maroc
2. Ronda
3. Alhambra

1. Gibraltar
2. Granada
3. Maroc

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13265
Re: Viva Espana! Circuit si plaja.Andalucia-Gibraltar-Maroc.2 – 12 septembrie 2013
« Răspuns #110 : Sâmbătă, 14 Septembrie 2013, 18:10 »
Pt ca pana imi vin copiii la masa, am un pic de timp, am ales cateva fotografii din cele facute in Spania.



























Offline PGabriela

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 276
Re: Viva Espana! Circuit si plaja.Andalucia-Gibraltar-Maroc.2 – 12 septembrie 2013
« Răspuns #111 : Sâmbătă, 14 Septembrie 2013, 19:29 »
Buna seara tuturor, am ajuns aseara tarziu acasa, nu am avut puterea sa fac transferurile.
Azi v-am trimis arhivele  :)
Ma bucur ca v-am cunoscut ! A fost o vacanta foarte reusita! Locurile au fost superbe.
Pe aceasta cale tin sa-i multumesc lui Gigi pt oportunitatea de a va cunoaste si de a petrece acest concediu alaturi de voi.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13265
Re: Viva Espana! Circuit si plaja.Andalucia-Gibraltar-Maroc.2 – 12 septembrie 2013
« Răspuns #112 : Sâmbătă, 14 Septembrie 2013, 20:42 »
Am mai primit doua feed-back-uri:
1.Gibraltar
2. Alhambra
3. Malaga si Cordoba la egalitate

si
1. Sevilia
2. Maroc
3 Gibraltar

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13265
Re: Viva Espana! Circuit si plaja.Andalucia-Gibraltar-Maroc.2 – 12 septembrie 2013
« Răspuns #113 : Duminică, 15 Septembrie 2013, 18:07 »
Continui cu pozele selectionate...
























Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13265
Re: Viva Espana! Circuit si plaja.Andalucia-Gibraltar-Maroc.2 – 12 septembrie 2013
« Răspuns #114 : Luni, 16 Septembrie 2013, 08:06 »
Pana vine Feli, sa dicutam inca o data despre programul de Ziua Recoltei, inca un set de poze...



























Offline frezya

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 53
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Viva Espana! Circuit si plaja.Andalucia-Gibraltar-Maroc.2 – 12 septembrie 2013
« Răspuns #115 : Luni, 16 Septembrie 2013, 15:45 »
Admin,doresc sa-ti multumesc pentru pozele postate.Cu ajutorul lor am facut o calatorie imaginara : Andalucia-Gibraltar-Maroc.
Desi nu au fost postate pentru mine, in mod special , m-au ajutat sa-mi amintesc de locuri dragi sufletului meu...

Offline Codru

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 77
Re: Viva Espana! Circuit si plaja.Andalucia-Gibraltar-Maroc.2 – 12 septembrie 2013
« Răspuns #116 : Luni, 16 Septembrie 2013, 20:54 »
A fost de vis ! Cuvintele inca nu-si gasesc ordinea ca sa pot cuprinde exact ceea ce as vrea sa transmit ! Eu de abia azi pot sa zic ca am ajuns acasa  :dance: si urmeaza ca saptamana asta sa fac o selectie de foto pe care sa le distribui . Va salut pe toti !!

Offline andra

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: Viva Espana! Circuit si plaja.Andalucia-Gibraltar-Maroc.2 – 12 septembrie 2013
« Răspuns #117 : Sâmbătă, 21 Septembrie 2013, 16:33 »
Da, Codru, minunat! A trecut mai bine de o saptamana si nu pot decat visa la ce a fost si la viitorul concediu.... Cui ii trebuie sa munceasca??? Astazi Gabi ne-a trimis o prezentare frumoasa... si din nou visez la locurile acelea... Sa ne revedem cu bine toata super gasca!

Offline IuliaT

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 141
Re: Viva Espana! Circuit si plaja.Andalucia-Gibraltar-Maroc.2 – 12 septembrie 2013
« Răspuns #118 : Luni, 30 Septembrie 2013, 14:27 »
Buna ziua
Din pacate eu sunt prinsa in divese alte activitait ....asa ca voi posta aici pt Gigi ordinea favoritelor
1 Sevilia ( merita clar o saptamina revenit intr-o buna zi pt asta e pe primul loc)
2 Gibraltar
3 Alhambra si Ronda
4 Cordoba ....spectacolul ecvestru superb

Imi e greu sa decid ordinea fiecare loc a avut sarmul, abia astept propunerile pt 2014...Africa, Sardinia, croaziera in Nordul Europei

 ::) pupilici

Offline deli_a

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 185
Re: Viva Espana! Circuit si plaja.Andalucia-Gibraltar-Maroc.2 – 12 septembrie 2013
« Răspuns #119 : Marți, 01 Octombrie 2013, 11:29 »
Da,da,da....si eu nu ma pot aduna inca deloc....
Pt.Gigi, exact aceeasi ordine ca Iulia ! Mi-a placut f.mult Sevilla, mi-a placut mult Gibraltarul (imi doresc sa mai merg acolo), mi-a placut mult Mezquita...Ronda...mi-a placut TOTUL !  :smitten:
"Viseaza ca si cand ai trai vesnic si traieste ca si cand ai muri azi, caci nu conteaza anii din viata ta, ci viata din anii tai."