Autor Subiect: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 7 – 11 august 2013  (Citit de 44904 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline ella_cj

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 39
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 7 – 11 august 2013
« Răspuns #90 : Sâmbătă, 03 August 2013, 07:43 »
Admin, pentru urcatul din Dej sti cumva unde va opri microbuzul?
Incerc acum sa gasesc cea mai buna solutie sa ajung din Cluj in Dej la ora potrivita. Multumesc.

Offline monica.deaconeasa

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 101
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 7 – 11 august 2013
« Răspuns #91 : Sâmbătă, 03 August 2013, 16:47 »
am vorbit cu cineva. sa vedem daca isi poate lua concediu. voi reveni
din pacate, persoana nu a putut lua concediu, asa din scurt

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 7 – 11 august 2013
« Răspuns #92 : Duminică, 04 August 2013, 14:35 »
Ella, acum ca ne-am inteles telefonic, urmeaza sa ne vedem la Floresti. Mai sunt doua persoane de la care n-am vesti in ceea ce priveste deplasarea pana la Surdesti. Am sa incerc sa le contactez azi, asa cum spuneam pe un alt topic, este ultima zi dedicata partii de pregatire a excursiei din Maramures. Urmatoarele doua zile o sa le folosesc pentru ghidajul si ultimele amanunte pt vacanta din Adriatica, o actiune care incepe imediat dupa Maramures. Am doar o zi la dispozitie pt pregatiri...

Offline zambila

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 65
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 7 – 11 august 2013
« Răspuns #93 : Duminică, 04 August 2013, 19:28 »
Admin,ce bucurie sa vad ca ne-ai "imbogatit" programul cu Izvorul Albastru al Izei si Sapanta Peri,mai ales ca pentru mine o zi intreaga de trandaveala e mai mult decat pot duce.Aici nu stiu altii ce gandesc,da' eu am un dor de duca si-un mancarici la talpi...Sculatul dis de dimineata pentru Mocanita e cam  :((,insa imi doresc asa mult sa vad Valea Vaserului ca sigur ma voi trezi de-a binelea in trenulet.Asadar si prin urmare :giggle: :thumbup:

Offline liliana m

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 7 – 11 august 2013
« Răspuns #94 : Luni, 05 August 2013, 11:01 »
imi place ce ai mai adaugat in program, decat sa... lenevim pe langa pensiune , mai bine umblam prin munti si vai, sa vedem ce-nu-am-vazut
iar ideea cu duminica dimineata la biserica, astfel incat sa vedem si portul traditional, e suuuuper !
si Memorialul durerii ma intereseaza, chiar daca e o parte mai trista a istoriei recente, e bine sa o stim...

ne revedem cu zambete si voie buna CURAND !  :)

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 7 – 11 august 2013
« Răspuns #95 : Luni, 05 August 2013, 15:19 »
Aici nu stiu altii ce gandesc,da' eu am un dor de duca si-un mancarici la talpi...


Me, too... :giggle:

Alexandru Andries - Cantec De Drum Bun
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 7 – 11 august 2013
« Răspuns #96 : Luni, 05 August 2013, 15:31 »
- Nu stiu fiecare cum si-a planuit intoarcerea, dar ne adaptam acolo, astfel incat sa ajunga toata lumea acasa cu bine... :)

Dincolo de nerăbdarea si bucuria...anticipată, ihmm, mă tem că va fi nevoie să accept un ...plan de intoarcere cu renunțare la orice se va mai întâmpla duminică. Pana acum, e clar - de intors am, în jur de 9 din Baia Sprie (10 km de Șurdești), sau la 11 din Sighetul Marmatiei, sau la 13 din Borșa :(((((((

Mai vedem.
Pna atunci - am furnici pe toată talpa *|*

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 7 – 11 august 2013
« Răspuns #97 : Luni, 05 August 2013, 16:51 »
Am visat, sau a dispărut postarea ta, admin, cu detalii ora și loc pentru îmbarcare în Dej? Parcă a :whistle:m văzut ceva cu 15.30, la Gara Cfr?

Știu că sunt cam nehotărâtă, dar mi-au mai spus, unii, alții că, totuși ar fi o alegere mai bună pentru mine. Distantele sunt comparabile,scap de stresul celor 10 km cu ”ia-mă nene”,  ajung cu cel putin două ore mai devreme, o dată cu toată lumea...
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 7 – 11 august 2013
« Răspuns #98 : Luni, 05 August 2013, 20:17 »
Nu ai visat Wonderland  :)  doar ca intelegandu-ma telefonic cu Daniela, am schimbat ceva, astfel incat sa imbarcam trei oameni de pe traseu. Asa ca traseul va arata astfel:

Bucuresti (plecare ora 7.00 imbarcare 10 pers) - Pitesti - Valcea - Sibiu (imbarcare o persoana ora 11.15) - Alba Iulia - Floresti Cluj (cu intrare pe autostrada inainte de Turda - imbarcare 2 persoane - aproximativ ora 14.30) - Dej (16.00) - Surdesti (18.30)
Avem de facut total 633 km.

Fiecare dintre voi stie acum de unde urca, aveti toti informatiile necesare. Rugamintea este sa nu intarziati la imbarcare, pt ca am ajunge cam tarziu acolo. Sa va luati sandviciuri, apa, nu se opreste decat pt alimentare, dezmortire si toaleta.

Offline zambila

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 65
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 7 – 11 august 2013
« Răspuns #99 : Luni, 05 August 2013, 22:05 »
Cum ai gasit tu,Wonderland,cantecelul potrivit la momentul potrivit. N-am eu inca gauri in talpile de la bocanci,dar cu cate trasee ne propune Gigi,ceva sanse ar fi...Poimaine la ora asta, :dance: Drum bun si tie...poate te lipesti de noi la Dej!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 7 – 11 august 2013
« Răspuns #100 : Luni, 05 August 2013, 22:28 »
ufffffffff, greu...
Mă gândesc mâine. În cele din urmă, văd că ajungem pe la aceeași oră.

Da, zambila, mă bucur că ți-a plăcut cântecelul ăsta, devenit imnul pregătirilor de plecare pentru mine :dance:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 7 – 11 august 2013
« Răspuns #101 : Luni, 05 August 2013, 23:12 »
LiaV, dacă găseti două apeluri cu 0740XXXXX, de la mine erau :-[
Mai incerc si mâine. :)
Dacă nu, nu :)


Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 7 – 11 august 2013
« Răspuns #102 : Marți, 06 August 2013, 09:36 »
Drum bun si distractie placuta in Maramures....sa aveti grija de Gigi ca avem nevoie de el si in Adriatica.  ;D  :thumbup:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 7 – 11 august 2013
« Răspuns #103 : Marți, 06 August 2013, 09:51 »
Adică să nu-l epuizăm sau ce spui tu, să-l menajăm din pur altruism și de dragul vostru,  Adda? :crazy2:

Nu știu ceilalți din grup, Adda, dar eu, recunosc,  sunt cam egoistă, așa că mi-e greu să mă gândesc la binele vostru, în Adriatica  :tomato:   :happy:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 7 – 11 august 2013
« Răspuns #104 : Marți, 06 August 2013, 14:50 »
Da , da...lasa ca se intoarce roata  ;D
Stiam eu ca te imbunezi  :giggle:

Stiu unde va duceti ca am fost si eu in Maramu...doamne ce frumos a fost si cu mocanita, mai ales la intoarcere...Gigi stie (am avut parte de niste cantece morosenesti...) :D