Autor Subiect: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013  (Citit de 42814 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« : Vineri, 09 Noiembrie 2012, 09:07 »
Excursie la Bran. 22 - 24 noiembrie 2013

Tarif: 250 RON
- cazare 2 nopti in camera dubla
- mic dejun - 2 zile.
- grill pt cinele de vineri si sambata
Transport organizat Bucuresti - Bran si retur, pe traseul Bucuresti - Ploiesti - Campina - Sinaia - Bran. Tarif: 100 RON, neinclus in pretul excursiei
Plecarea din Bucuresti: vineri 22 noiembrie ora 12.00
Loc de plecare: Statia de benzina AGIP Pacii. Bulevardul Iuliu Maniu 194, București 061125
Numar microbuz: AG 40 MIO
Sofer: Adi Vladu
Numar sofer: 0740.040.627
0733. 621.221


Bucuresti - Predelut 172 km, cca 3 ore si jumatate de mers cu microbuzul. Cca ora 16.00 se ajunge in Predelut, Bran.

Retur spre Bucuresti: duminica 24 noiembrie ora 12.00. Ora 16.00 aproximativ se ajunge in Bucuresti

Am rugamintea sa va asigurati ca ajungeti la timp la microbuz, la 11.45, astfel incat la ora 12.00 soferul sa poata pleca din statie.

Cei care au conexiune cu Sibiul, pot calatori cu microbuzul pe ruta Sibiu - Fagaras - Bran si retur. Tarif: 50 RON.

Este o actiune pentru cei noi sau care nu au mai participat pana acum la tabere Singles Camp. Dar si pentru cei vechi bineinteles.

Asa cum mentionam, aceasta tabara tinteste acomodarea celor noi cu ceea ce inseamna Singles Camp, este o ocazie foarte buna de cunoastere, de intalnire noi - noi si noi - vechi. Locatia ofera prin intimitatea ei toate conditiile, constituie un excelent cadru, Branul este o zona superba, atat vara cat si iarna. Aveti tot concursul meu, am sa stau pe toata perioada taberei, o sa incerc sa fiu o a doua gazda acolo.

Programul acestei actiuni va fi unul lejer, indreptat mai mult spre socializarea grupului. O sa aduc proiectorul, vizionam filme si fotografii facute in actiunile Singles Camp, iesim impreuna si vizitam Castelul Bran, statiunea.
Am in plan sa invit o persoana din domeniul artei, care sa interactioneze cu participantii, doresc de asemenea sa folosesc prilejul pentru a impartasii cu voi o serie de cunostiinte pe care le am in domeniul istoriei, astfel incat atmosfera sa fie una de dialog pe teme apropiate ca interes profilului vostru.
Seara preparam un grill in curtea pensiunii, pentru cei mai putin "carnivori" - legume la gratar, salate etc.Prilej de stat in aer si de povestit la foc. O tuica fiarta, un vin roze si un pahar "de vorba".
Sper ca dupa cele 3 zile, sa va intoarceti acasa cu experienta a unor clipe frunoase, cu noi prietenii, relaxati si mai optimisti.

Detalii despre locatia in care o sa stam cele doua nopti:
Este situata intr-o livada de 8000 mp la 1,5 km de Castelul Bran si la 4 km de partia de ski Zanoaga. Este pozitionata excelent intr-un loc usor accesibil, intr-o zona linistita si care ofera o frumoasa panorama asupra dealurilor si muntilor Bucegi.
Facilitati:
- 9 camere duble spatioase. Cele cu pat matrimonial vor avea pilote separate.
- fiecare camera dispune de baie proprie, balcon propriu
- TV cablu
- living spatios (50mp) pentru servirea mesei
- terasa cu acces din living
- bucatarie complet utilata la dispozitia turistilor
- centrala termica proprie cu apa calda si caldura in permanenta
- gradina amenajata cu foisor cu gratar
- internet wireless
- parcare spatioasa
Astept sa primesc niste poze pt a le urca pe forum. Oricum eu am vazut, locatia arata foarte bine, este mobilata placut, atmosfera este calda.

Programul, dupa cum scriam, cuprinde o vizitare cu ghid, a Castelului Bran. Orarul acestuia:
Luni 11:00-18:00
Zilnic 9:00-18:00
Tariful de intrare este 9 Ron/persoana.

Alte detalii: office@singlescamp.ro
Inscrierile se pot face pana la data de 20 octombrie 2013 pe formularul pe care o sa-l gasiti pe site sau pe office@singlescamp.ro
Plata se face in contul SC Bon Vojage srl Sibiu. Email: samiza@bonvoyagesibiu.ro

Offline lumiere

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 67
Re: Excursie la Bran. Pentru new entry! 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #1 : Miercuri, 31 Iulie 2013, 23:02 »
Pare super! Si cred ca ar fi binevenita prezenta unor colegi de SC care au mai fost in tabere interesante! Spre sfarsitul inscrierilor, daca vor mai ramane locuri, ar fi un bun prilej de reintalnire si pentru noi...

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Excursie la Bran. Pentru new entry! 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #2 : Vineri, 30 August 2013, 10:46 »
Buna !
Ma gandesc sa aleg aceasta excursie pentru a ne vedea...e noiembrie...!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #3 : Marți, 01 Octombrie 2013, 11:58 »
Cativa dintre participantii la Sarbatoarea Recoltei au venit cu o idee excelenta: de a organiza, in cadrul acestei excursii la Bran si a Cooking Camp-ului, pe care-l doream desfasurat in 2013...Care din pacate nu s-a mai tinut din lipsa de... loc printre atat de multe actiuni.

In principiu, o sa cumparam materie prima, ingrediente, am sa aduc un bucatar de la Sibiel si va fi o lectie practica de preparare a unor feluri mai deosebite. Am sa va comunic la ce m-am gandit si cum o sa se desfasoare toata aceasta activitate. Vreau sa-i dau un aer haios,  sa fie funny, ma gandesc eu...Am timp si ideile imi vin usor... :uglystupid2:

Initial gandita ca o tabara pt New Entry, va fi deschisa in mod egal, celor noi si celor vechi, asta dupa ce am vazut ca integrarea in grup este tot mai usoara... :dance: Ma bucur ca eci noi prind atmosfera destul de repede si intra in cadru, ca si cand ar fi in grup de nu stiu cati ani...Este meritul celor care au mai participat, pentru ca se vede clar cum deschid incontinuu cercul si primesc cu bratele deschise!

Am sa revin cu amanunte, asta in perioada in care sunt in Ungaria, pt ca pe langa SPA, mai incerc sa fac si cate ceva... Vine tabara de monoparentali pt schi si placa de la Paltinis, la care lucrez inca impreuna cu Feli, si incep, incet - incet sa stabilesc programul de vacante pentru anul urmator. Pana la jumatatea lui noiembrie, vreau ca programul sa fie afisat pe site, cu detalii, poze, program etc...

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #4 : Marți, 01 Octombrie 2013, 17:10 »
Pe 30 august scriam ca aleg excursia aceasta ptr. a ne vedea....acum o aleg ptr. a ne revedea !
This is me... :dance:?? :)

nickescool

  • Vizitator
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #5 : Sâmbătă, 05 Octombrie 2013, 21:10 »
Nu s a inscris nimeni ?? :( Cred ca vreau si eu ,,,,,,

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #6 : Luni, 07 Octombrie 2013, 09:30 »
Doar ce au inceput inscrierile Nicu...Si deja sunt rezervari. Mi-ar placea sa-mi revad partenerul de grill de anul trecut... Si poate ca vii cu niste retete de pe unde te preumblii tu... :)

Offline Sherban

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 55
  • Just do it!
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #7 : Luni, 07 Octombrie 2013, 12:20 »
chiar as veni si eu, mi se pare mai interesant asa, cooking, action....vad ca incepe sa mi placa si actiunile culinare SC nu doar cele de munte. intrebare admin, se schimba si ceva la categoria de varsta (50-60?) :whistle:
Everything changes..

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #8 : Luni, 07 Octombrie 2013, 12:40 »
Am schimbat deja. Poate mai apare undeva uitat. Este o actiune generala, deschisa tuturor.

nickescool

  • Vizitator
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #9 : Luni, 07 Octombrie 2013, 13:11 »
Doar ce au inceput inscrierile Nicu...Si deja sunt rezervari. Mi-ar placea sa-mi revad partenerul de grill de anul trecut... Si poate ca vii cu niste retete de pe unde te preumblii tu... :)

Ok Gigi ,o sa incerc sa invat sa gatesc ceva spicy(in stil indian),sau gatit cu Ghee(unt din lapte batut ca la tara-in stil pakistanez) sau baboi(porc) in stil asiatic(filipinez) :))))),,,,,ms de raspuns.Chiar este frumos ce faci tu aici .

Am uitat de  bucataria araba,etiopiana sau poloneza,,,nu mai am colegi din alte  natii, :) .Traiasca UN.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #10 : Luni, 07 Octombrie 2013, 15:04 »
Multumesc Nicu, astept atunci sa ne revedem. Cu drag. Si cu loc in stomac, pt ceea ce ne propui...Pana atunci, vant la pupa!

Mari_a

  • Vizitator
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #11 : Marți, 08 Octombrie 2013, 11:53 »
Azi, pe net, am dat peste... Branul la 1900!  :)

nickescool

  • Vizitator
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #12 : Joi, 10 Octombrie 2013, 23:06 »
Ok Gigi ,o sa incerc sa invat sa gatesc ceva spicy(in stil indian),sau gatit cu Ghee(unt din lapte batut ca la tara-in stil pakistanez) sau baboi(porc) in stil asiatic(filipinez) :))))),,,,,ms de raspuns.Chiar este frumos ce faci tu aici .

Am uitat de  bucataria araba,etiopiana sau poloneza,,,nu mai am colegi din alte  natii, :) .Traiasca UN.

Sunteti pregatiti sa mincam in stil indian,cu miinile si asezati turceste? :)) Asta ca sa respectam traditia pina la capat :).


Tatiana

  • Vizitator
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #13 : Sâmbătă, 12 Octombrie 2013, 09:36 »
as fi venit si eu cu drag dar sunt plecata din tara tocmai atunci... sunt sigura ca va fii o actiun extra  reusita (ca toate actiunile SC) cu Gigi in frunte. :)  astept cun interes sa vad pozele! :)

ccuraj la inscriere celor noi si multa distractie tuturor!
(nu uitati colebilul acasa  ;D)

Offline Onix

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 245
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #14 : Sâmbătă, 12 Octombrie 2013, 15:41 »
Mi-ar fi placut sa vin, dar eu sunt libera doar in weekend, asa ca astept ofertele viitoare. :-[