Autor Subiect: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013  (Citit de 43155 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

nickescool

  • Vizitator
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #135 : Luni, 25 Noiembrie 2013, 17:14 »
nikes, dacă nu și nu, puneți microbuzul în tuci :giggle:


Ms de idee ,chiar a incaput :).

Offline cristin

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #136 : Luni, 25 Noiembrie 2013, 17:59 »
Da, da...oameni deosebiti, prieteni de calitate si amintiri superbe. :applause: ;) Sper ca aceste prietenii sa aiba o viata cat mai lunga..... Si eu mai vreau... *|*

Offline stefic

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 40
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #137 : Luni, 25 Noiembrie 2013, 18:39 »
Cred ca intrebarea care se pune este daca a ajuns ceanul cu bine acasa. Vad ca nickescool e ok. Nu l-a lasat Dorina in drum, sa inteleg. Ar fi fain sa faci gulasul ala si sa ne trimiti poze.

Va pup pe toti si ma bucur ca v-am intalnit!  *|*
Pui cu humus bi tahini a fost f f f bun. multumim ilie!  :thumbup:
 

nickescool

  • Vizitator
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #138 : Luni, 25 Noiembrie 2013, 18:48 »
Cred ca intrebarea care se pune este daca a ajuns ceanul cu bine acasa. Vad ca nickescool e ok. Nu l-a lasat Dorina in drum, sa inteleg. Ar fi fain sa faci gulasul ala si sa ne trimiti poze.


Ceaunul e acasa ,eu la fel,lui Dorina ii multumesc ca m a trecut podul de la Agigea :),nu o sa va trimit foto, eventual va invit sa l gatim impreuna la vara,functie de timp liber.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13265
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #139 : Luni, 25 Noiembrie 2013, 19:12 »
Promiteam niste poze si pe-aici...dar azi am avut o zi infernala... :( Email dupa Email... :o am raspuns pana am zis gata! - mai lasam si pe maine! :-\ Asa ca dimineata trebuie intai sa o iau cu raspunsurile la cererile de oferte si apoi cu...gandurile bune!  :)

Sper ca ati reusit sa descarcati pozele si filmuletele, erau vreo 1.5 G, asa ca dureaza un pic...

Ce am selectionat? Cateva instantanee, evident fara personajele principale...Cam sarace scenele fara noi, dar asta e regula... :) Pai sa incep sa postez...cu mancarea, sper sa nu va faca pofta...banuiesc ca la ora asta deja toata lumea e satula...


Carnatii fierti in zeama de varza...

Incepea prepararea, ia uitati cate manute harnice!  ;D











Si rezultatul...





La foc...!!!





Si gata de mancare!  :dance:








Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13265
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #140 : Luni, 25 Noiembrie 2013, 20:21 »
Sa continui cu pozele:

Drumetia pe Magura:














Offline gasescu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #141 : Luni, 25 Noiembrie 2013, 21:29 »
 :) Se pare mi-am mai gasit o familie am ajuns sa va cunosc chiar si dupa bijuterii. Neasteptat dupa 2 zile si atatea persoane......
Pe curand!

Offline codruta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #142 : Marți, 26 Noiembrie 2013, 09:03 »
Buna dimineata!

Nicu, multumesc, te pup!
Ideea cu gulasul gatit la 2 Mai mi se pare super! Vom da navala peste tine! Numai ca o sa viram, va fi vara, trebuie ceva mai de sezon, sau ceva si de sezon. De idei nu ducem lipsa, slava domnului! Un singur lucru, poate, mi-a lisit la Bran. Sunt o mancacioasa, asa ca trebuia sa facem si ceva dulce....mmmmm, cum ar fi mirosit a  scortisoara, de la o placinta cu dovleac.... :dance:

Marius, da, intr-adevar, ne-am mai gasit, ne-am mai facut o familie! Bun spirit de observatie ai, si clar, fetele au fost la inaltime, daca si asa le revezi mental.... :giggle: ;D

Eu, ieri, inca am fost la Bran, sincer va spun.
Abia azi incep sa ma dezmeticesc. Mi-am facut si cont de facebook acum, inca nu ma descurc cum trebuie pe acolo, dar la Singles Camp evident ca am dat buzna. Va astept cu drag si acolo.

Va imbratisez pe toti, va mai pup inca o data, si vorbim!

 :flori:


Offline codruta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #143 : Marți, 26 Noiembrie 2013, 09:07 »
 Ah, sa nu uit: draga Admin, am lipsit din bucatarie exact la momentul Orezul cu struguri si alune.

 Daca te rog muuuult, poti sa pui sau sa ne trimiti reteta? As ramane recunoscatoare, si te-as pupa pe amandoi obrajii de trei ori, iaca asa.  ;D ;D ;D ;D ;D

Offline stefic

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 40
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #144 : Marți, 26 Noiembrie 2013, 12:49 »
rugaminte mare celor care au mai facut poze, in afara de gigi, va rog sa trimiteti la lista de email-uri, ca vreau si eu.

pana la 2 mai pe 2 mai codruta, vedem un sf nicolae, cred, nu? cu sau fara ceaun.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13265
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #145 : Marți, 26 Noiembrie 2013, 16:20 »
Ma uit pe geam si nu-mi vine sa cred ca doar acum cateva zile stateam in stratul gros si cald de frunze...
Muntii sunt ninsi pana la poale, la Balea zapada este de o jumatate de metru...Cum se schimba timpul...in urma noastra!  :)

Offline stefic

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 40
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #146 : Marți, 26 Noiembrie 2013, 16:28 »
a inceput sa ninga si la bucuresti si e un frig de-ti ingheata mintea in loc.
niste frunze trebuia sa luam de la bran, in ceaun, sa ne tina de cald acum.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13265
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #147 : Marți, 26 Noiembrie 2013, 17:15 »
Am postat si pe Fb, o fac si aici, prea imi plac mie ferestrele...Am ajuns chiar sa pictez una... :)
Uitandu-te prin ele, parca pasesti in alte lumi..










nickescool

  • Vizitator
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #148 : Marți, 26 Noiembrie 2013, 17:31 »
Wow!

Mari_a

  • Vizitator
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #149 : Marți, 26 Noiembrie 2013, 18:35 »
Da, da, frumoase poze!  :)

A fost frumos! Desi plecasem din Bucuresti pe o vreme bacoviana, ultimul weekend al toamnei a fost minunat! Inca de pe Valea Prahovei se vedea ca dincolo de munti e soare… 
S-a scris aici despre bunataturi - multumiri lui Ilie! - despre manutele harnicute (eu am gatit un minunat ceai!  :D ), despre drumetia pe Magura - care mi-a placut mult, se vedea foarte frumos de sus - pana depaaarte in zare…
Totul la superlativ! Muzica, dans, voie buna, "plaja" pe terasa sub soarele cald al toamnei, povesti la gura semineului, ping pong, mimă etc. etc., a facut care ce i-a placut! Iuliana a fost la inaltime, ca de obicei!  :thumbup:    :kissing:

Sper sa ne revedem cat mai curand!  :)

Ma uit pe geam si nu-mi vine sa cred ca doar acum cateva zile stateam in stratul gros si cald de frunze...

... uite-asa:    ;D