Autor Subiect: Adriatica (circuit si plaja) – Slovenia – Croatia – Italia 13 – 24 august 2013  (Citit de 62354 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

CristianT

  • Vizitator
Re: Adriatica (circuit si plaja) – Slovenia – Croatia – Italia 13 – 24 august 2013
« Răspuns #195 : Duminică, 01 Septembrie 2013, 18:38 »
A fost foarte frumos. Bine le mai zici Adina. Am rememorat totul revazind pozele de la Gigi, de la Mihaela si de la Cristina Si bine-nteles pe ale mele. Sunt gata sa le trimit.
Sper sa ne vedem de anul nou. Sau oricind ajungeti prin Bucuresti. Imi va face placere sa va plimb prin colturile vechi si frumoase, sa bem o bere sau o cafea si sa schimbam o vorba. "Ludmila" draga nu iti mai face atitea probleme, ai mai sarit calul ce e drept e drept ;D ;D dar nu cred ca s-a suparat nimeni nici chiar sti tu cine, ;).
Multa sanatate si urari de bine tuturor!

PS Pe Flaviu as vrea sa il vad postind pareri aici.  :applause:

Offline Cory

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 550
Re: Adriatica (circuit si plaja) – Slovenia – Croatia – Italia 13 – 24 august 2013
« Răspuns #196 : Duminică, 01 Septembrie 2013, 20:24 »
Am trimis si eu pozele facute de mine prin wetransfer,
sper sa fi ajuns la toata lumea, daca  nu au ajuns la cineva sa-mi spuna si le mai trimit din nou .
Ludmila  stai linistita tu ai fost sufletul petrecerii.  :)
Va pup pe toti,

Mai jos niste poze dintr-un loc absolut superb - Plivice





Offline diana125di

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Dragii mei,
În ciuda faptului că a trecut ceva vreme de la sosirea din minunata experiență la Adriatica, m-am decis și eu în sfârșit să scriu câteva cuvinte pe acest forum. Nu știu ce mi-a luat atât de mult. Gigi a mai făcut între timp vreo două excursii, dar eu ni-mi pot șterge încă din minte călătoria din august.
Cred că am ajuns cu toții morți de oboseală (duminica de după excursie am dormit toată ziua!), dar cu bateriile încărcate. Probabil, cu mai multă sau mai puțină bucurie, am intrați cu toții în rutina slujbelor. Asta nu înseamnă că nu îmi sunt vii în minte amintirile din croaziera pe mare, de la lacul Bled sau din Ljubliana. Încă mai apare în visele mele Verona sau lacurile Plitvice.
Vă mulțumesc tuturor și fiecăruia în parte pentru că ați reprezentat o companie atât de plăcută. Ați fost minunați. NU speram să mă deconectez total de griji, probleme, de rutina zilnică. Am avut parte de două săptămâni superbe. Cât despre Gigi, e cel mai tare. Am să îi scriu recenzii favorabile pe toate forumurile cu putință.
Am primit poze de la Gigi, de la Cristi, de la Adina, Lili, imagini filmate de la Mihaela. Le mulțumesc tuturor. Unde mai pui faptul că Cristi le-a mai și aranjat în foldere și subfoldere, după loc, după persoane.... Am citit cu mult entuziasm descrierea Adinei, am admirat pozele postate de Corina.
Vă urez tuturor toate cele bune, la servici, în viața personală, la rude și sper să ne revedem cât de curând cu ocazia altor acțiuni și să păstrăm legătura.

Diana
 :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Adriatica (circuit si plaja) – Slovenia – Croatia – Italia 13 – 24 august 2013
« Răspuns #198 : Vineri, 13 Septembrie 2013, 14:42 »
Multumesc mult de apreciere Diana!  :worship:

Adevarul este ca ceea ce fac este din placere si de asta iese bine. Daca faci un lucru care-ti place, care ti se potriveste, pentru care esti croit, daca daca mai pui si un pic de experienta si munca langa si poate si un strop de noroc, obtii reteta reusitei.

Am mai repetat eu asta pe aici pe forum, dar tin sa o accentuez, asta ca tot am ajuns la lucrurile care ies bine. Trebuie, ca organizator sa te asimilezi grupului. Sa te plasezi in interiorul grupului. Daca-l simti, daca rezonezi, daca te armonizezi cu el, atunci efortul tau este minim. Este foarte simplu si usor sa faci ceva pentru oameni pe care-i cunosti, care-ti sunt apropiati ca profil, educatie, mod de gandire. Nu mai esti nevoit sa sari parleazul, sa incerci sa ghicesti ce li se potriveste unor oameni. Sa improvizezi.

Diferenta si avantajul meu vis a vis de alti organizatori, care by the way, pot fi mult mai buni profesionisti decat mine, este ca va cunosc, ca s-a creat aici in SC un profil mediu compatibil cu al meu, deci imi este relativ usor sa pricep ce ati dori si ce va face bine. Ma pun in pielea unui ghid sau team leader care se trezeste cu un grup eterogen de 50 de oameni in autocar. Nepreveniti despre ce urmeaza ca efort, ca obiective. Unii cu copii, unii cu familie, unii singuri, unii interesati de obiective, altii care vin doar sa bifeze o excursie. Unii cu high education, altii care nu au avut sansa unei pregatiri. Omul face ce poate, dar rigid si fara sa poata interactiona prea mult. Totul este atunci impersonal.

Sansa mea este ca am inteles din proprie experienta, ca un grup de vacanta trebuie sa fie apropiat ca profil ca sa existe premisele unei atmosfere placute. Am fost si eu in zeci de grupuri si cu toate ca sunt, ma cunoasteti bine, o persoana super sociabila, nu am putut sa comunic in interior, sa armonizez cu ceilalti. Decat pe o raza mica si si aceea selectiva. Si asta mi-a dat de inteles multe. Daca eu o persoana deschisa nu pot sa interactionez confortabil, ce se fac altii?

Si mai sunt si cateva lucruri care s-au legat fericit...nu sunt doar eu de vina de reusita excursiilor...Ganditi-va cat de important este ca s-a scris, dupa fiecare excursie, ca s-a putut intelege de urmatorii care este atmosfera din grup...Ca fac tot efortul sa iasa bine...Ca nu sunt motive de ingrijorare pt nimeni in ceea ce priveste corectitudinea noastra, a mea si a Samizei. Sunt convins ca mai sunt multe persoane bine intentionate ca noi, la fel de profesionisti, la fel de dornici de a arata ce stiu si ce pot. Si care-si doresc sa bucure oamenii...Dar nu au sansa sa fie cunoscuti, apreciati...Apoi oamenii care s-au strans aici: sunt de calitate, educati si destul de apreciati ca profil. Ma gandeam la asta de dimineata, ca cea mai mare realizare in cadrul acestui proiect este ca am reusit sa creez un grup mare, dar totusi omogen. Ganditi-va cat de greu este sa strangi la un loc, cu mijloace financiare minime, fara publicitate, intr-un timp scurt, 4000 de oameni apropiati ca profil...Si totusi am reusit! Pt mine, in acest moment, este cel mai important lucru! Ca reusesc sa fac excursii si vacante apreciate, asta este o proiectie a faptului ca ati avut incredere, v-ati strans si v-ati fidelizat in jurul acestui concept. Poate m-ati simtit ca reusesc fara prea mult efort sa sar din munte, in Delta, din Delta in Venetia si din Croatia in Maroc. Cunoscandu-va, fiindu-mi apropiati din multe puncte de vedere, asa cum va spuneam, imi este simplu...

Multumesc tuturor celor care au inteles si apreciat ceea ce fac si m-au ajutat.  :flori:

Offline Gabi sb

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 89
Re: Adriatica (circuit si plaja) – Slovenia – Croatia – Italia 13 – 24 august 2013
« Răspuns #199 : Vineri, 20 Septembrie 2013, 00:55 »
Si noi multumim. E minunat ceea ce faceti.  :applause:  Succes si inspiratie pentru actiunile viitoare ale marii familii SC! : O0

Offline ludmila

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 59
Re: Adriatica (circuit si plaja) – Slovenia – Croatia – Italia 13 – 24 august 2013
« Răspuns #200 : Sâmbătă, 21 Septembrie 2013, 18:41 »
Multumesc mult de apreciere Diana!  :worship:

Adevarul este ca ceea ce fac este din placere si de asta iese bine. Daca faci un lucru care-ti place, care ti se potriveste, pentru care esti croit, daca daca mai pui si un pic de experienta si munca langa si poate si un strop de noroc, obtii reteta reusitei.

Am mai repetat eu asta pe aici pe forum, dar tin sa o accentuez, asta ca tot am ajuns la lucrurile care ies bine. Trebuie, ca organizator sa te asimilezi grupului. Sa te plasezi in interiorul grupului. Daca-l simti, daca rezonezi, daca te armonizezi cu el, atunci efortul tau este minim. Este foarte simplu si usor sa faci ceva pentru oameni pe care-i cunosti, care-ti sunt apropiati ca profil, educatie, mod de gandire. Nu mai esti nevoit sa sari parleazul, sa incerci sa ghicesti ce li se potriveste unor oameni. Sa improvizezi.

Diferenta si avantajul meu vis a vis de alti organizatori, care by the way, pot fi mult mai buni profesionisti decat mine, este ca va cunosc, ca s-a creat aici in SC un profil mediu compatibil cu al meu, deci imi este relativ usor sa pricep ce ati dori si ce va face bine. Ma pun in pielea unui ghid sau team leader care se trezeste cu un grup eterogen de 50 de oameni in autocar. Nepreveniti despre ce urmeaza ca efort, ca obiective. Unii cu copii, unii cu familie, unii singuri, unii interesati de obiective, altii care vin doar sa bifeze o excursie. Unii cu high education, altii care nu au avut sansa unei pregatiri. Omul face ce poate, dar rigid si fara sa poata interactiona prea mult. Totul este atunci impersonal.

Sansa mea este ca am inteles din proprie experienta, ca un grup de vacanta trebuie sa fie apropiat ca profil ca sa existe premisele unei atmosfere placute. Am fost si eu in zeci de grupuri si cu toate ca sunt, ma cunoasteti bine, o persoana super sociabila, nu am putut sa comunic in interior, sa armonizez cu ceilalti. Decat pe o raza mica si si aceea selectiva. Si asta mi-a dat de inteles multe. Daca eu o persoana deschisa nu pot sa interactionez confortabil, ce se fac altii?

Si mai sunt si cateva lucruri care s-au legat fericit...nu sunt doar eu de vina de reusita excursiilor...Ganditi-va cat de important este ca s-a scris, dupa fiecare excursie, ca s-a putut intelege de urmatorii care este atmosfera din grup...Ca fac tot efortul sa iasa bine...Ca nu sunt motive de ingrijorare pt nimeni in ceea ce priveste corectitudinea noastra, a mea si a Samizei. Sunt convins ca mai sunt multe persoane bine intentionate ca noi, la fel de profesionisti, la fel de dornici de a arata ce stiu si ce pot. Si care-si doresc sa bucure oamenii...Dar nu au sansa sa fie cunoscuti, apreciati...Apoi oamenii care s-au strans aici: sunt de calitate, educati si destul de apreciati ca profil. Ma gandeam la asta de dimineata, ca cea mai mare realizare in cadrul acestui proiect este ca am reusit sa creez un grup mare, dar totusi omogen. Ganditi-va cat de greu este sa strangi la un loc, cu mijloace financiare minime, fara publicitate, intr-un timp scurt, 4000 de oameni apropiati ca profil...Si totusi am reusit! Pt mine, in acest moment, este cel mai important lucru! Ca reusesc sa fac excursii si vacante apreciate, asta este o proiectie a faptului ca ati avut incredere, v-ati strans si v-ati fidelizat in jurul acestui concept. Poate m-ati simtit ca reusesc fara prea mult efort sa sar din munte, in Delta, din Delta in Venetia si din Croatia in Maroc. Cunoscandu-va, fiindu-mi apropiati din multe puncte de vedere, asa cum va spuneam, imi este simplu...

Multumesc tuturor celor care au inteles si apreciat ceea ce fac si m-au ajutat.  :flori:

Offline ludmila

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 59
Re: Adriatica (circuit si plaja) – Slovenia – Croatia – Italia 13 – 24 august 2013
« Răspuns #201 : Sâmbătă, 21 Septembrie 2013, 18:43 »
Mulțumesc din nou Gigi pentru felul extraordinar în care ai condus acest grup și pentru informațiile turistice  pe care ni le-ai oferit pe tot parcursul excursiei.
Felicitari!  Foarte informat, bun organizator, comunicativ, săritor în toate situațiile apărute...   Ce mai, ai vocatie pentru aceasta meserie! Se vede  că o faci din plăcere și  din inimă, fapt ce aduce numai bucurii și împliniri unui turist singles  ca mine ...
Ai reusit să armonizezi un grup eterogen de singles,dealtfel o misiune  foarte grea....toții cu păreri, caractere și pretenții diferite și  totodata să asiguri și respectarea programului propus. 
Pe parcursul circuitului am vizitat un numar mare de locuri minunate care vor ramine în amintirea mea pentru totdeauna.
M-am simtit foarte  bine și foarte important ,  în siguranță pe tot parcursul acestor două săptămâni.
Abia aștept să ne revedem,  să  aveam plăcerea de a călatori  din nou împreună  si în alte acțiunii viitoare!
 Felicitări și Samizei pentru cazările bune!   :flori:
Mulțumesc Gigi! :bow: