Autor Subiect: Maxima zilei  (Citit de 358851 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Rentzi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1936 : Miercuri, 03 Ianuarie 2018, 14:04 »
Prea tare, asta, ave caesar! O sa mii-o afisez la vedere. Si la vederea...altora.  ;D

Exista si varianta de mijloc? sau una combinata?   :D 

"Eu am fost cel care s-a inselat, dar nu a fost vina mea, altii m-au indus in eroare...."  :oops:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1937 : Luni, 29 Ianuarie 2018, 07:43 »
Se poate sa fie si cum zici tu, Rentzi.  ;)

„Va exista întotdeauna un mâine pentru a rezolva problemele care azi pareau sa nu aiba  solutie.”  Jose Saramago (nu stiu cine e, asa am gasit citatul, respectiv autorul) :coolsmiley:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Gabi p

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 232
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1938 : Miercuri, 31 Ianuarie 2018, 08:53 »
Fericirea este precum un fluture, pe care daca il urmaresti, va fi mereu cu un pas inaintea ta. Daca te opresti si stai linistit insa, s-ar putea ca el sa se aseze pe tine. – Nathaniel Hawthorne
"MUNTELE ne ofera tot ceea ce putem cere vietii: spatiu, maretie, liniste, asprime, frumusete, prietenie." Ionel Coman

Offline Constanta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1939 : Miercuri, 31 Ianuarie 2018, 09:49 »
 :smitten: :smitten: :smitten:Ador fluturii  cu siguranta voi fi fercita! Nu de multa vreme experimentez  singuraratea,am facut saltul de la singuratatea in doi  si cred ca va urma  SOLITUDINEA. :crazy2:

Offline Gabi p

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 232
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1940 : Joi, 01 Februarie 2018, 10:01 »
Ziua de azi este o pasarela fragila intre ieri si maine. Nu te urca pe ea incarcat cu durerile de ieri si grijile de maine. - Robert Frost
"MUNTELE ne ofera tot ceea ce putem cere vietii: spatiu, maretie, liniste, asprime, frumusete, prietenie." Ionel Coman

Offline Gabi p

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 232
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1941 : Miercuri, 21 Februarie 2018, 09:54 »


"MUNTELE ne ofera tot ceea ce putem cere vietii: spatiu, maretie, liniste, asprime, frumusete, prietenie." Ionel Coman

Offline Gabi p

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 232
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1942 : Luni, 19 Martie 2018, 19:54 »
Nimeni nu poate trai fara prieteni, chiar daca stapaneste toate bunurile lumii. – Aristotel
"MUNTELE ne ofera tot ceea ce putem cere vietii: spatiu, maretie, liniste, asprime, frumusete, prietenie." Ionel Coman

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1943 : Vineri, 23 Martie 2018, 10:13 »
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Gabi p

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 232
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1944 : Sâmbătă, 07 Aprilie 2018, 20:05 »
Este plăcută compania oamenilor care ştiu că şi tăcerea e o formă de conversaţie. Paul Louis Lampert
http://citate.unica.ro/2011/02/10/citate-despre-tacere/

P.S. daca cineva doreste sa "rupa tacerea" si sa scrie cateva versuri http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2700.msg132368/topicseen.html#msg132368

oviarad si tuturor care au scris sau vor scrie :applause: :applause: :applause:
"MUNTELE ne ofera tot ceea ce putem cere vietii: spatiu, maretie, liniste, asprime, frumusete, prietenie." Ionel Coman

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1945 : Joi, 03 Mai 2018, 06:56 »
Cine se trezeste de dimineata bea cafeaua mai devreme :) e sigura chestia, am incercat-o eu de curand
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1946 : Joi, 03 Mai 2018, 07:02 »
bea cafeaua, pune si rufe la uscat, face programul de kinetoterapie, se uita la "Starea Natiei", ia micul dejun si scrie si pe forum  ;D
 :magic:

Momentul în care te trezești e dimineața ta. – proverb african
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1947 : Joi, 17 Mai 2018, 05:37 »
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Edith

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1948 : Luni, 18 Iunie 2018, 12:30 »


  De  la  an  la an  nimic nu  se schimba  si,  totusi ,   totul ...... este  complet  diferit  .

                                                                                Aldovs  Huxley .

Offline Gabi p

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 232
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1949 : Miercuri, 04 Iulie 2018, 09:04 »
"MUNTELE ne ofera tot ceea ce putem cere vietii: spatiu, maretie, liniste, asprime, frumusete, prietenie." Ionel Coman