Autor Subiect: Maxima zilei  (Citit de 359718 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Mioara31

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Răspuns: Maxima zilei
« Răspuns #1785 : Luni, 16 Iunie 2014, 18:14 »
"Invata din greselile altora, nu vei avea timp sa le faci tu pe toate." Sigmund Freud
din păcate putini învață din Greșelile altora

Offline Amira

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1786 : Luni, 16 Iunie 2014, 19:02 »
"Viitorul mă interesează foarte mult. Este locul unde am de gând să-mi petrec următorii ani de viață ." – Woody Allen



Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Răspuns: Maxima zilei
« Răspuns #1787 : Luni, 16 Iunie 2014, 22:10 »
din păcate putini învață din Greșelile altora
asa n-ar fi nimic, daca ne-am stradui sa invatam si sa nu mai repetam macar greselile noastre. ::)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1788 : Miercuri, 18 Iunie 2014, 18:18 »
din păcate putini învață din Greșelile altora

Mioara eu credeam ca nu mai citeste nimeni ceea ce tastam  pe aici acum cateva  generatii !!!  :whistle: Si daca stau bine sa ma gandesc multe gogomanii am mai scris pe aici !!  :slap: 
Cat despre a invata din greselile altora - e de discutat - nu stiu daca avem timp sa le observam - o facem in masura in care ele ne "deranjeaza " direct si atunci nu stiu cat de deschisi suntem sa invatam din ele cat mai degraba sa le penalizam.

asa n-ar fi nimic, daca ne-am stradui sa invatam si sa nu mai repetam macar greselile noastre. ::)

pai, daca sunt greselile noastre - marca proprie - banuiesc ca le putem folosi de cate ori dorim  oO




Offline Cory

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 550
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1789 : Vineri, 27 Iunie 2014, 18:17 »

"You see, there are still faint glimmers of civilization left in this barbaric slaughterhouse that was once known as humanity.
 Indeed that's what we provide in our own modest, humble, insignificant... oh, fuck it."
                                                                              (The Grand Budapest Hotel )

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1790 : Duminică, 29 Iunie 2014, 21:18 »
fain film - The Grand Budapest Hotal- de obicei nu ma uit la parodii dar asta m-a prins; sunt in film o multime de replici pe cat de amuzante pe atat de pline de substrat

Offline Cory

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 550
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1791 : Duminică, 29 Iunie 2014, 21:58 »
fain film - The Grand Budapest Hotal- de obicei nu ma uit la parodii dar asta m-a prins; sunt in film o multime de replici pe cat de amuzante pe atat de pline de substrat
   De acord ca e fain , cred ca trebuia sa-l trec la Ce filme mai vedem  , mi  s-a parut o parodie  foarte  reusita cu multi actori de calitate

silviu

  • Vizitator
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1792 : Vineri, 04 Iulie 2014, 22:29 »
decat sa muncesti degeaba mai bine stai de pomana. - ion someru.

silviu

  • Vizitator
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1793 : Miercuri, 16 Iulie 2014, 22:24 »
norocul e de partea celor cu portofelul plin. - intelepciunea populara.

silviu

  • Vizitator
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1794 : Joi, 17 Iulie 2014, 10:03 »

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1795 : Duminică, 20 Iulie 2014, 10:31 »
Esti o persoana diferita pentru fiecare om care te cunoaste.

Chuck Palahniuk

silviu

  • Vizitator
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1796 : Joi, 04 Septembrie 2014, 10:40 »
pescuiesti, nu pescuiesti...vremea carasului (carassius gibelio) trece :thumbdown: - pescarul amator.

silviu

  • Vizitator
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1797 : Miercuri, 10 Septembrie 2014, 22:30 »
daca dragoste nu e, facem! (vecina)

silviu

  • Vizitator
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1798 : Vineri, 12 Septembrie 2014, 23:09 »
cel care zi de zi este super-activ ca o albina, puternic precum un taur, munceste ca un cal si care seara de seara se intoarce rupt de oboseala precum un caine, ar trebui sa consulte un veterinar, caci e foarte probabil sa fie un bou.(vet-ul de garda)

silviu

  • Vizitator
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1799 : Miercuri, 08 Octombrie 2014, 07:54 »
progresul nu este realizat de către cei care se scoală devreme. este realizat de oameni leneși care caută căi mai ușoare pentru a realiza ceva. (Robert A. Heinlein)