Autor Subiect: Maxima zilei  (Citit de 359505 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Mareea

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 49
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1920 : Duminică, 18 Septembrie 2016, 16:18 »
"Viata e prea scurta ca sa faci numai ce TREBUIE."

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1921 : Luni, 07 Noiembrie 2016, 09:48 »
"Daca oamenii nu si-ar lega propriile maini de superstitii goale si nu si-ar umili propria minte, ar fi asemenea zeilor antici !" Boris Akunin
         cu trimitere catre...Transformarea energiilor-sau cum ai putea deveni supraom-lectura placuta !

Offline ave caesar

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1922 : Joi, 08 Decembrie 2016, 18:03 »
      "Sa nu permitem niciodata ca lucrurile pe care nu le putem avea sau pe care nu le avem sau pe care nu trebuie sa le avem, sa ne opreasca sa ne bucuram de lucrurile pe care le avem si pe care le putem avea.
      Sa nu gandim si nici sa nu ne preocupam de CEEA CE NU AVEM; sa ne bucuram in fiecare clipa a fiecarei zile de CEEA CE AVEM si ne-a fost dat."

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1923 : Joi, 19 Ianuarie 2017, 16:57 »
Da, da...foarte binevenita aceasta maxima!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1924 : Duminică, 22 Ianuarie 2017, 11:04 »
"Realizeaza in fiecare zi ceva care te va duce un pic mai aproape de o zi de maine mai buna."

Doug Firebaugh


Nicol 2017

  • Vizitator
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1925 : Joi, 26 Ianuarie 2017, 23:53 »
"Daca vrei ca viata ta sa fie o poveste minunata, intelege ca tu esti autorul si in fiecare zi ai posibilitatea de a scrie o noua pagina."

Zile luminoase ! :thumbup:

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1926 : Marți, 14 Februarie 2017, 09:56 »
Beethoven, unei persoane necunoscute, pe care o numeste „iubirea nemuritoare”
„Desi sunt inca in pat, gandurile mele se indreapta spre tine, iubirea mea nepieritoare, uneori cu bucurie, alteori cu tristete, asteptand sa aflu daca destinul ne va asculta sau nu rugaciunile. (…) Mereu al tau, mereu a mea, mereu a noastra".

E un fragment din cele mai frumoase scrisori de dragoste,astazi,cu atat mai frumoasa...

Offline Onix

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 245
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1927 : Marți, 21 Februarie 2017, 17:45 »
”VIA?A,  în ochii mei, nu este o flac?r? mic?. Este o tor?? splendid? pe care am apucat­ o strâns pre? de câteva clipe ?i vreau s? o fac s? ard? puternic ?i str?lucitor înainte de a o  înmâna genera?iilor viitoare.” George Bernard Shaw

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1928 : Joi, 02 Martie 2017, 09:14 »
 8)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1929 : Joi, 04 Mai 2017, 08:34 »
 "Vai de cel care, privind un lucru frumos, deci viu, c?ci toate lucrurile frumoase sunt vii, privindu-l numai o dat? ?i numai dintr-un punct de vedere, crede c? l-a v?zut destul! Nici o floare nu e o "repeti?ie". Nici o und? de lumin?. De milioane de ani, de când trimite soarele raze pe p?mântul nostru, n-au venit dou? la fel."  Nicolae Grigorescu

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1930 : Luni, 08 Mai 2017, 21:23 »
"Oamenii se plâng pentru ca Dumnezeu a pus spini pe trandafiri. Nu ar fi mai bine sa-i multumim lui Dumnezeu ca a pus trandafiri pe spini?".
(Dwight L. Moody)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline pinkpanthere

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 161
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1931 : Marți, 09 Mai 2017, 07:09 »
Ba da Wonderland, e foarte adevarat.  :love:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1932 : Joi, 12 Octombrie 2017, 08:04 »
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline ave caesar

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1933 : Miercuri, 13 Decembrie 2017, 09:40 »
Atunci cand un invingator face o greseala, spune: "Eu am fost cel care s-a inselat".
Cand un pierzator face o greseala, spune: "Nu a fost vina mea".

Tu cu care dintre ei te identifici ?

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1934 : Joi, 14 Decembrie 2017, 08:58 »
Prea tare, asta, ave caesar! O sa mii-o afisez la vedere. Si la vederea...altora.  ;D

Exista si varianta de mijloc? sau una combinata?  :D

Adevarul e ca mi-ai dat ocazia sa reflectez. In ultima vreme, observ ca prima varianta ma caracterizeaza.  E de bine sau nu?
Ciudat e ca o spun, nu neaparat cand fac eu o greseala, ci cand ceva n-a mers bine, pentru ca n-am fost atenta/n-am prevenit o greseala/atitudine a altcuiva. :whistle:

 :faint: complicata viata si situatiile ei, si mai si.   :worthy:

On topic: si sper sa nu se aplice la raspunsul meu  ;D  ;D  ;D
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.