Autor Subiect: Maxima zilei  (Citit de 359586 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Maxima zilei
« Răspuns #990 : Duminică, 08 Iulie 2012, 12:39 »
si am un PS. pai tu mi-l citezi pe badea, acela care oracaie din ograda lui Voiculescu?!
Bre, stiu ca-i responsabil direct cu linistea hemoroizilor motanului securitor (el si cu hidrocefalicul de Gadea), da-l mai citez cand si cand de dragul lui Carmen... ;D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Maxima zilei
« Răspuns #991 : Duminică, 08 Iulie 2012, 12:41 »
Bre , dincolo de faptul ca responsabil direct cu linistea hemoroizilor motanului securitor (el si cu hidrocefalicul de Gadea), il mai citez cand si cand de dragul lui Carmen... ;D

 ;D ah, ca mi l-ai reamintit pe Gadea.... da' nu ma mai lansez, ca am de lucru.  :)
L.E. pentru linistea mea, nu vrei mai bine sa-l citezi pe Banciu?  :)

Offline nickyblu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 388
Re: Maxima zilei
« Răspuns #992 : Duminică, 08 Iulie 2012, 12:42 »
Pai uita-te si tu cum se-ntinde puroiul in cercurile inalte ale puterii, indiferent de culoarea politica! (apropos, aci ii dau dreptate dobitocului de Badea, in tara asta nu exista miscari sau partide de stanga, dreapta sau centru, exista haite de hamesiti care abia asteapta sa prade)
Iti spun eu de ce se intampla asa, intreaba-te in sinea ta ce ai face daca ai fi in locul lor. M-am gandit si eu la treaba asta. As fi ipocrit sa spun ca eu as face altfel. As incerca sa profit cat mai mult de pozitia mea ca sa acumulez o avere fabuloasa mai ales ca timpul e scurt si vin altii mai hamesiti. Sunt foarte multi romani in situatia asta si nu e ceva anormal. Am trecut printr-o perioada de comunism cu foame si restul si instinctul nostru de supravietuire este acum anormal de exacerbat. Asta e de fapt problema, noi ii hulim dar de fapt ii invidiem. Ar trebui sa ne educam in primul rand pe noi si apoi sa ne asteptam ca din randurile noastre sa iasa si niste politicieni cu altceva in cap. Atata timp cat noi inventam toate formele posibile de a nu plati impozitele nu avem cum sa asteptam sa se mareasca salariile. Ultima chestie pe care am auzit-o este sa-ti faci vila si sa lasi o camera neterminata ca sa o poti lungi la infinit cu inregistrarea la fisc. Sunt nenumarate exemple. Nu mai vorbesc de unii care au datorii uriase de ani de zile. Sau altii care ies la pensie in mod fraudulos si cate si mai cate. De unde vrei sa vina alesi care sa gandeasca altfel? Din Africa?
Asta e, pana nu ne schimbam ca mentalitate o sa avem alesi la fel ca si noi.

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Maxima zilei
« Răspuns #993 : Duminică, 08 Iulie 2012, 12:47 »
Ce-as face?  As pleca de-acolo cat mai repede. Daca as sti ca, stand acolo, le-as lua painea de la gura parintilor mei, batranilor care-s ca  parintii mei -traitori dintr-o pensioara dupa o viata de munca- si celor ca mine (pentru ca n-o sa uit niciodata cine sunt si de unde am plecat, indiferent daca si unde as ajunge), mai bine plec. Probabil ca par ipocrit. Sau idiot. Asta e, imi asum riscul.

Offline nickyblu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 388
Re: Maxima zilei
« Răspuns #994 : Duminică, 08 Iulie 2012, 12:53 »
E momentul sa candidezi pentru presedentie, in cazul asta te sustin fara rezerve :)

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Maxima zilei
« Răspuns #995 : Duminică, 08 Iulie 2012, 12:54 »
Nicky, daca te bagi in albie, te mananca politicienii :).

Offline nickyblu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 388
Re: Maxima zilei
« Răspuns #996 : Duminică, 08 Iulie 2012, 12:57 »
Mi-a trecut, nu ma mai bag nici eu :)

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Maxima zilei
« Răspuns #997 : Duminică, 08 Iulie 2012, 13:17 »
No ase zic si io. Mai  bine stau p-aci sa ma urecheste al mare cand mai sar calu`, ma mai  :knuppel2: cu Adda, asa, ca nu iesim din forma, nu de alta, ne mai adunam cand si cand ca sa fim stransi...clar, chiar daca nu-i bogata, viata e mult mai frumoasa asa.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Maxima zilei
« Răspuns #998 : Duminică, 08 Iulie 2012, 13:20 »
al mare nu te urecheste niciodata, rasfatila. te contondeste cu polemica  ;D, da' numa' si numa' la modul fratern, ca tu stii cat te pretuieste.

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Maxima zilei
« Răspuns #999 : Duminică, 08 Iulie 2012, 13:26 »
Pai da, bre, asa am zis io, urecheala blanda asa, fara tras de obectele de auzit  ;D 

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1000 : Duminică, 08 Iulie 2012, 13:28 »
La un moment dat am avut impresia ca am nimerit la vreun talk show politic :)
Asa ca am stat cuminte in banca mea ca erau prea incinse discutiile pe aici si pana imi spuneam si eu parea mai apareau 10posturi  :giggle: (glumesc, eu m-am lasat de politica) :)

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1001 : Duminică, 08 Iulie 2012, 13:29 »
Da` de bataie?  :coolsmiley:



...te-ai lasat?


(de luat bataie :giggle:, am uitat sa mentionez    :P)

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1002 : Duminică, 08 Iulie 2012, 13:33 »
Nuuu...nu scapi tu asa usor :P

NICOLAE

  • Vizitator
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1003 : Duminică, 08 Iulie 2012, 13:34 »
. Atata timp cat noi inventam toate formele posibile de a nu plati impozitele nu avem cum sa asteptam sa se mareasca salariile. Ultima chestie pe care am auzit-o este sa-ti faci vila si sa lasi o camera neterminata ca sa o poti lungi la infinit cu inregistrarea la fisc. Sunt nenumarate exemple. Nu mai vorbesc de unii care au datorii uriase de ani de zile. Sau altii care ies la pensie in mod fraudulos si cate si mai cate. De unde vrei sa vina alesi care sa gandeasca altfel? Din Africa?
Asta e, pana nu ne schimbam ca mentalitate o sa avem alesi la fel ca si noi.
...apropos suntem  off topic ,ai sesizat foarte bine nickyblu ,toti am face la fel,de altfel eu aici nu pe basescu il apar ci JUSTITIA pt ca omul are in instinct sa fure ,poate la noi romanii e calitatea primordiala dar se poate indrepta din legi,si educatie dar cum spunea brucan mai tb sa tereaca o generatie ,eu zic doua :))

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1004 : Duminică, 08 Iulie 2012, 13:38 »
da, aici nu-i vorba de persoane ci de "cadru", numai ca daca acest "cadru" ajunge la dispozitia unor infami, si nu se mai respecta nimica....
gata. ma apuc de treaba. va pupez si va doresc o zi merveilloza.