Autor Subiect: Maxima zilei  (Citit de 358871 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Caroline

  • Vizitator
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1005 : Duminică, 08 Iulie 2012, 15:32 »
Apropos de discutiile precendente de pe-aici, ar fi o "maxima" la ordinea zilei:
Refuzul de a alege este tot o alegere, sau: Cand doi se bat, al treilea castiga.

NICOLAE

  • Vizitator
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1006 : Duminică, 08 Iulie 2012, 15:43 »
Apropos de discutiile precendente de pe-aici, ar fi o "maxima" la ordinea zilei:
Refuzul de a alege este tot o alegere, sau: Cand doi se bat, al treilea castiga.
Si cine crezi ca ar fi al treilea la situatia data,ma rog?

Caroline

  • Vizitator
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1007 : Duminică, 08 Iulie 2012, 16:13 »
Pai nu ai vazut ce titreaza OTV, mai nou? "Am scapat de Basescu. Cum facem sa scapam de Crin si de Ponta?"  :strambatura: Cum? Simplu! Ii lasa sa-si rupa si ei gatu' pana la alegeri...  :) - nu e parerea mea, ca eu nu ma uit la politica, dar asta se "aude" prin targ de la membrii PP-DD. Cre'ca ar trebui sa se inventeze un nou tip de buletin de vot, gen grila:
a) X
b) Y
c) Z
d) Niciuna din variantele de mai sus.

NICOLAE

  • Vizitator
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1008 : Duminică, 08 Iulie 2012, 17:22 »
Pai nu ai vazut ce titreaza OTV, mai nou? "Am scapat de Basescu. Cum facem sa scapam de Crin si de Ponta?"  :strambatura: Cum? Simplu! Ii lasa sa-si rupa si ei gatu' pana la alegeri...  :) - nu e parerea mea, ca eu nu ma uit la politica, dar asta se "aude" prin targ de la membrii PP-DD. Cre'ca ar trebui sa se inventeze un nou tip de buletin de vot, gen grila:
a) X
b) Y
c) Z
d) Niciuna din variantele de mai sus.
...o fi ,si cum arata profilul unui membru PPDD? sau macar a unei membre :)?

NICOLAE

  • Vizitator
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1009 : Duminică, 08 Iulie 2012, 19:06 »
...imi pare rau ca trebuie sa va stric ziua....:)

NICOLAE

  • Vizitator
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1010 : Duminică, 08 Iulie 2012, 20:22 »
...deci ideea e ca iliescu ne a dat inapoi vreo 10 ani acu vine si asta sa ne mai dea vreo 10,la revolutie eram in navy cu arma pe strazi si am impresia ca degeaba...scze dar nu ma pot abtine stiu ca site ul este pt altceva....si prin 87 au venit rusii in port cu nave militare si cate am auzit atuncea impotriva lui ceausescu ...de la kgb isti nici nu va puteti inchipui acum ,darmite atunci...cine a trait vremurile intelege mai bine

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1011 : Duminică, 08 Iulie 2012, 20:26 »
da' de ce-o vota cu doua maini?
sa dormim linistiti... Voicu vegheaza pentru noi.

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1012 : Duminică, 08 Iulie 2012, 21:25 »
Era premonitoriu gestul. Stii, bratarile care te obliga sa misti ambele maini in acelasi timp...da` madam Ritzi, care-l adusese pe Michael Jackson (post-mortem!) la Costinesti? Ca alta explicatie pentru banii cheltuiti cu duiumul nu vad...Sau telegondola de la Petrosani?  ca-n rest le-aveau pe toate, aia si AquaPark-ul le lipsea...

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1013 : Duminică, 08 Iulie 2012, 21:50 »
Cantec pentru mama lor

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1014 : Luni, 09 Iulie 2012, 07:48 »
Exista, oare, vreun cuvant care poate fi luat drept regula de comportare pentru toata viata? Nu este oare reciprocitatea acest cuvant? Ceea ce nu-ti doresti sa ti se faca,  nu fa si tu altuia.

Confucius

NICOLAE

  • Vizitator
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1015 : Luni, 09 Iulie 2012, 07:52 »
Exista, oare, vreun cuvant care poate fi luat drept regula de comportare pentru toata viata? Nu este oare reciprocitatea acest cuvant? Ceea ce nu-ti doresti sa ti se faca,  nu fa si tu altuia.

Confucius
sau altfel spus:
Poarta-te cu ceilalti ca si cum ai dori sa se poarte ei cu tine.......

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1016 : Luni, 09 Iulie 2012, 08:04 »
exact,  ideea de a ne purta frumos unii cu altii, la chestiile astea marunte de zi cu zi care tin strict de bun simt.  O0

NICOLAE

  • Vizitator
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1017 : Luni, 09 Iulie 2012, 09:54 »
exact,  ideea de a ne purta frumos unii cu altii, la chestiile astea marunte de zi cu zi care tin strict de bun simt.  O0
....mie personal daca sar calul imi spui direct ca ma prind greu.....

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1018 : Luni, 09 Iulie 2012, 09:57 »
Era premonitoriu gestul. Stii, bratarile care te obliga sa misti ambele maini in acelasi timp...da` madam Ritzi, care-l adusese pe Michael Jackson (post-mortem!) la Costinesti? Ca alta explicatie pentru banii cheltuiti cu duiumul nu vad...Sau telegondola de la Petrosani?  ca-n rest le-aveau pe toate, aia si AquaPark-ul le lipsea...
Madam Ritzi nu-si mai plimba burtihanul (pe care nici nu-l avea, ca era "dama buna") prin Parlament, ca Voicu; aici e diferentzu'.

NICOLAE

  • Vizitator
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1019 : Luni, 09 Iulie 2012, 09:59 »
Madam Ritzi nu-si mai plimba burtihanul (pe care nici nu-l avea, ca era "dama buna") prin Parlament, ca Voicu; aici e diferentzu'.
...nu candidezi la presedentie? ,eu te votez ;D