Autor Subiect: Maxima zilei  (Citit de 358830 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1320 : Sâmbătă, 17 Noiembrie 2012, 11:34 »
"Fericirea vine intr-un milion de forme - ca si arta.
Avem nevoie de marea, unica si nesfarsita - dragoste, prietenie,realizare, muzica si descoperire.
Dar avem nevoie si de marunta si prosteasca : intalnire cu Stan si Bran, de ploaia din fereastra, de pisicile cocotate in pat, ciupercile din gradina, curcubeele duble, de luminile care se sting intr-o camera si de suspinul draperiei care se ridica, de painea coapta in casa.
Si de lumina lunii pe pajiste, de cartea mult cautata si gasita, de stele, de vorba dentistului ,, Totul e  in regula " .
De toate acele lucruri care-ti inalta inima si transforma cea mai posomorata zi intr-una pe care merita s-o traiesti."
Helen Exley
frumos spus  O0
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1321 : Duminică, 18 Noiembrie 2012, 12:19 »
"Mami, tu stii ca fetele se transforma in babe?" ...e semnata de fii-meu  :giggle:
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Caroline

  • Vizitator
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1322 : Duminică, 18 Noiembrie 2012, 19:07 »
 ;D Tare!  :thumbup: Cred ca intuieste vremurile in care tu n-o sa mai fi fii "fata lui" frumoasa si ar vrea tinerete fara batranete si viata fara de moarte pentru tine.  :giggle:

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1323 : Duminică, 18 Noiembrie 2012, 20:26 »
micutul meu percepe, la nivelul lui, de cativa anisori, realitatea...e tare nostim, scoate niste "perle"  :giggle:
i-am spulberat imaginea de "cosanzeana" pe care o are despre mine si i-am zis ca si eu ma voi transforma (sper sa nu ajung ca baba din Titanic, imaginea ei pe puntea vaporului e o imagine care m-a marcat  ;D. prefer sa mor tanara decat sa ajung asa...), dar el mi-a spus ca intotdeauna eu voi fi frumoasa lui...ma topeste cu vorbele astea, stiu ca e sincer, de el nu ma indoiesc  :smitten:
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Offline ioanam

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 40
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1324 : Duminică, 18 Noiembrie 2012, 23:10 »
"Nu poti sa-l iubesti pe Dumnezeu fara sa iubesti oamenii" Arhiepiscopul Tomisului (azi, intr-o emisiune TV)

Offline iana

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1325 : Duminică, 18 Noiembrie 2012, 23:34 »
micutul meu percepe, la nivelul lui, de cativa anisori, realitatea...e tare nostim, scoate niste "perle"  :giggle:
i-am spulberat imaginea de "cosanzeana" pe care o are despre mine si i-am zis ca si eu ma voi transforma (sper sa nu ajung ca baba din Titanic, imaginea ei pe puntea vaporului e o imagine care m-a marcat  ;D. prefer sa mor tanara decat sa ajung asa...), dar el mi-a spus ca intotdeauna eu voi fi frumoasa lui...ma topeste cu vorbele astea, stiu ca e sincer, de el nu ma indoiesc  :smitten:
Ti-a spus ca vrea sa se insoare cu tine, cand va fi mare? Daca nu inca, iti va spune in curand. Se pare ca toti baietii trec prin faza aceasta. Cand i-am explicat ca nu se poate, a acceptat refuzul meu, dar m-a rugat ca macar sa dorm cu el. Si cand a aflat ca nici acest lucru nu va fi posibil, m-a rugat ca macar in dulap sa ma culc. :)
Si-mi mai amintesc ca atunci cand avea 6 ani, i-am cerut sa faca ceva si a rezuzat. I-am spus atunci ca sunt parintele lui si ca trebuie sa ma asculte. Taica-meu, bunic bland, mi-a spus sa las copilul in pace. Si fiu-meu a avut atunci o replica pe care mi-amintesc dupa atatia ani: "Si bunu este parintele tau si tu trebuie sa-l asculti"  ???



Caroline

  • Vizitator
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1326 : Luni, 19 Noiembrie 2012, 01:19 »
 ::)

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1327 : Luni, 19 Noiembrie 2012, 11:56 »
"unele lucruri sunt atat de serioase incat trebuie sa razi de ele" - niels born
nihil sine deo

Offline iulia Coros

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 83
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1328 : Luni, 19 Noiembrie 2012, 12:28 »
"Soarele rasare pentru sufletul florilor si apune pentru patimile omului." J.Krishnamurti

Offline Nicoleta Bucuresti

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 127
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1329 : Luni, 19 Noiembrie 2012, 17:21 »
Computerele sunt niste instrumente minunate pentru realizarea visurilor noastre, insa nici un aparat nu poate inlocui stralucirea sufletului, a compasiunii, a iubirii si a intelegerii umane.
(Sir Louise Gerstner)

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1330 : Luni, 19 Noiembrie 2012, 19:24 »
Ti-a spus ca vrea sa se insoare cu tine, cand va fi mare? Daca nu inca, iti va spune in curand. Se pare ca toti baietii trec prin faza aceasta.
oh, da! vrea sa ne casatorim, sa facem copii... :faint:
i-am explicat ca va face asta, dar nu cu mine, ci cu o fata de varsta lui. nu l-am multumit. mi-a zis ca nicio fata nu-i asa frumoasa si buna ca mine  :D
dar n-are decat cativa anisori, mai vad peste vreo 10..... :giggle:
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Offline iulia Coros

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 83
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1331 : Marți, 20 Noiembrie 2012, 09:33 »
"Frumusetea este in ochii celui care priveste."

Caroline

  • Vizitator
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1332 : Marți, 20 Noiembrie 2012, 17:02 »
"Nu vei intalni persoana potrivita, pana cand nu renunti la persoana nepotrivita." (Citat dintr-un elev de cls. a IX-a, pe Facebook  ::) )

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1333 : Marți, 20 Noiembrie 2012, 19:04 »
"Nu vei intalni persoana potrivita, pana cand nu renunti la persoana nepotrivita." (Citat dintr-un elev de cls. a IX-a, pe Facebook  ::) )

conditie necesara, nu si suficienta.  ;)

Caroline

  • Vizitator
Re: Maxima zilei
« Răspuns #1334 : Marți, 20 Noiembrie 2012, 19:46 »
Poate ca la varsta lor e si suficienta!  ;D