Autor Subiect: Craciunul copilariei  (Citit de 36596 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

silviu

  • Vizitator
Re: si scrisoarea mea
« Răspuns #45 : Vineri, 21 Decembrie 2012, 11:02 »
Draga Mosule,
te rog sa ai grija de mine si sa-mi trimiti niste craciunitze tinere :applause:
multumax! :bow:

luciamanta

  • Vizitator
Re: Craciunul copilariei
« Răspuns #46 : Vineri, 21 Decembrie 2012, 11:24 »
   Draga Mos Craciun,
   De data aceasta nici nu stiu ce anume sa iti cer, cred ca numai Tu stii care sunt adevaratele mele trebuinte. Si pentru ca am credinta ca Tu ma iubesti mai mult decat ma pot iubi eu insami, am sa te rog sa nu ma uiti niciodata, sa ai grija de toti oamenii de pe Pamant, stii prea bine ca eu imi pun toata nadejdea in Tine.  :) :angel:
   

Caroline

  • Vizitator
Re: Craciunul copilariei
« Răspuns #47 : Sâmbătă, 22 Decembrie 2012, 01:09 »
Draga Mosule,

Eu nu vreau cadouri, nici macar de la cei dragi... am tot ce-mi trebuie si cel mai frumos dar este sa fim impreuna de sarbatori.
Eu vreau doar sa faci astfel incat anul 2013 sa fie cel mai bun an al meu, din toata viata mea de pana acum, asa cum mi-a purtat noroc si faptul ca am fost numarul 13 la catalog, si in scoala, si in liceu, si la facultate. De fapt, am credinta ca nici n-ar fi putea sa fie altfel.  :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13254
Re: Craciunul copilariei
« Răspuns #48 : Sâmbătă, 22 Decembrie 2012, 09:06 »
De azi intru in "cantonament" la Sibiel, sunt deja o multime de turisti, asa ca trebuie sa stau in zona, sa ma asigur ca totul este ok...In ajun o sa fiu mosu' (de fapt, nu doar atunci... ;) ... o sa mai postez cate ceva, printre ele si de acolo. Nu stiu cat timp o sa mai am la dispozitie, sa mai intru pe forum. De aceea m-am grabit cu urarea transmisa prin newsletter, am postat ceva si pe fb: "Urari in imagini"...























Craciun fericit tuturor!

Offline ludmila

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 59
Re: Craciunul copilariei
« Răspuns #49 : Sâmbătă, 22 Decembrie 2012, 10:09 »
CRACIUN FERICIT  GIGI!
CRACIUN FERICIT TUTUROR ! *|* *|* *|*

Offline theo365

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 419
Re: Craciunul copilariei
« Răspuns #50 : Sâmbătă, 22 Decembrie 2012, 11:27 »
Clementine, fulgi, îngeraşi în zăpadă, scorţişoară, serbarea de la grădiniţă, turtă dulce, credinţă, bunici, migdale, amintirile cu Moş Crăciun din copilărie, cadourile de sub brad, Anul Nou...
 
Winter holidays in Bucharest!


Voi ce vise aveti pentru anul ce va sa vie.....

luciamanta

  • Vizitator
Re: Craciunul copilariei
« Răspuns #51 : Sâmbătă, 22 Decembrie 2012, 15:38 »
Craciun Fericit, Gigi, Sarbatori Fericite, tututor!  :) *|*

luciamanta

  • Vizitator
Re: Craciunul copilariei
« Răspuns #52 : Sâmbătă, 22 Decembrie 2012, 16:25 »
AZI PENTRU VOI VINE MOSUL ... 

AZI pentru voi vine - Mos Craciun -de- Barbu Stefanescu Delavrancea - Din distributie:Gheorghe Oprina, Ion Marinescu, Elena Sereda, Gheoarghe Oancea, Violeta Berbiuc, Marius Pepino. regia artistica: Leonard Popovici, 1990

http://www.trilulilu.ro/muzica-diverse/1130-mos-craciun-de-barbu-stefanescu-delavrancea-t

Offline andre

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 100
Re: Craciunul copilariei
« Răspuns #53 : Duminică, 23 Decembrie 2012, 10:13 »
Craciun cu multe bucurii  langa cei dragi sufletului !!!

Offline MAC

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 180
Re: Craciunul copilariei
« Răspuns #54 : Luni, 24 Decembrie 2012, 01:50 »
Sa va bucurati de sarbatori,sa va aduca Mosul ce va doriti,sa fiti sanatosi si anul care vine sa fie cat sa poate de bun!
Cel mai bun!!!
Craciun fericit!

Mari_a

  • Vizitator
Re: Craciunul copilariei
« Răspuns #55 : Luni, 24 Decembrie 2012, 09:40 »
Craciun Fericit, dragelor si dragilor!
Craciun Fericit copilului din voi!
To keep Christmas Spirit alive in our hearts!

Disney Christmas Song

Offline PGabriela

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 276
Re: Craciunul copilariei
« Răspuns #56 : Luni, 24 Decembrie 2012, 16:45 »
Doresc tuturor un CRACIUN FERICIT! si tot ce v-ati pus in gand mosul sa vi le indeplineasca!

Offline PGabriela

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 276
Re: Craciunul copilariei
« Răspuns #57 : Luni, 24 Decembrie 2012, 16:49 »
AZI PENTRU VOI VINE MOSUL ... 

AZI pentru voi vine - Mos Craciun -de- Barbu Stefanescu Delavrancea - Din distributie:Gheorghe Oprina, Ion Marinescu, Elena Sereda, Gheoarghe Oancea, Violeta Berbiuc, Marius Pepino. regia artistica: Leonard Popovici, 1990

http://www.trilulilu.ro/muzica-diverse/1130-mos-craciun-de-barbu-stefanescu-delavrancea-t


Am ascultat piesa - foarte draguta, Lucia  :)

Offline monica.deaconeasa

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 101
Re: Craciunul copilariei
« Răspuns #58 : Marți, 25 Decembrie 2012, 09:23 »
"Fie ca sărbătorile de anul acesta să vă umple sufletul de bucurie, încredere, speranţă şi iubire. Moşul să vă aducă cele mai dorite şi neaşteptate cadouri vouă şi celor apropiaţi !!! CRACIUN FERICIT!!!

cu drag
moni

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13254
Re: Craciunul copilariei
« Răspuns #59 : Marți, 25 Decembrie 2012, 10:00 »
De cativa ani incoace, imi petrec Ajunul la parinti si apoi la Sibiel. Va povesteam ca in fiecare an, de cativa (vreo 50...) Craciunul incepe in fata bradului din camera parintilor. Anul acesta a fost la fel si m-am bucurat sa ne intalnim cu totii, din nou, acolo unde parca doar ieri asteptam plin de emotie sa deschid pachetele aduse de mosu'...

Am colindat si am ajuns in fata bradului...



Am primit cu totii cadourile...



Si am plecat spre Sibiel, unde am fost gazda si...mos. Inainte de sosirea invitatilor:





In scurt timp linistea s-a risipit si ...



Si a venit mosu'!





Tarziu, in noapte m-am intors la bradutul de acasa...



Mi-am deschis o bere si am rememorat momentele zilei. Cum am fost mos pentru o multime de copii, cum am primit vizita primilor clienti pe care i-am avut la pensiune (inca nu deschisesem in decembrie 2006, cand ei se instalasera intr-una dintre camere, sa petreaca revelionul...), cum ne-am intalnit cu totii la bradul parintilor. Cum am reusit sa ridic toata lumea de la mese, machedoni, irlandezi, canadieni sau romani. Azi vreau sa le pregatesc o hora. Canadienii, evrei de origine, o simpatica familie cu 3 copilasi grozavi, imi explicau ca acest cuvant exista si la ei, in idis insemnand acelasi lucru...

M-am trezit dimineata cu un sentiment tare ciudat.... Parca eram copil si ma bucuram de ce primisem in ajun...