Autor Subiect: Minunata Austrie! Vacanta in Alpi. 5 - 12 iulie 2013  (Citit de 24912 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Plusar

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 376
Re: Minunata Austrie! Vacanta in Alpi. 5 - 12 iulie 2013
« Răspuns #15 : Marți, 22 Ianuarie 2013, 20:18 »
am innebunit cand am vazut: Kaprun, ghetar, mii de metri altitudine, pensiunea arata intr-un mare fel, spa + piscina, obiective, etc apoi m-am lovit de formulari de gen : "plecare din Sibiu la 3 dimineata",  "dimineata devreme vom parasi Innsbruck" si m-am linistit !  |o

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Minunata Austrie! Vacanta in Alpi. 5 - 12 iulie 2013
« Răspuns #16 : Marți, 22 Ianuarie 2013, 20:47 »
Vi și tu cu o zi mai devreme Plusuletz, te culcam la Sibiel,  înainte iți spunem o poveste frumoasă,  iti cântăm de leagăn, iar noaptea, la plecare, iti luam bagajele,  le punem în mașină,  iar pe tine te aducem din camera în brațe,  și apoi te așezăm cu grija sa nu te trezim,  pe fotoliu. Te trezim doar la Viena... Si atunci lin, ușor, cu o cafea si un cantecel de dimineata....  :)











Offline Plusar

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 376
Re: Minunata Austrie! Vacanta in Alpi. 5 - 12 iulie 2013
« Răspuns #17 : Marți, 22 Ianuarie 2013, 21:01 »
... am o vaga impresie ca toata aceasta dulce trezire se va sfarsi cu un apfelstrudel aruncat in fata  :tomato:

Offline dauina

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 642
Re: Minunata Austrie! Vacanta in Alpi. 5 - 12 iulie 2013
« Răspuns #18 : Marți, 22 Ianuarie 2013, 21:22 »
Salzburg








Colina Calugarilor cu fortareata....
Mirabelu' cu etajatele lui....
deci, am vazut pozele tale, si am dat fuga la albumu' meu....erau acolo; aproape identice:)))
Nu ceea ce aduni, ci ceea ce raspandesti spune ce fel de viata ai trait!

Offline Rollys

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Minunata Austrie! Vacanta in Alpi. 5 - 12 iulie 2013
« Răspuns #19 : Marți, 22 Ianuarie 2013, 23:35 »
superbe pozele :) planuiti vacante super si mi-as dori sa merg in toate :D dar cu un pic de organizare, si cu cereri de concediu :D sper ca anul acesta sa merg in cateva locatii de la noi din tara :)

Offline oti

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 208
Re: Minunata Austrie! Vacanta in Alpi. 5 - 12 iulie 2013
« Răspuns #20 : Vineri, 01 Februarie 2013, 22:19 »
draga gigi, daca nu ai contrafacut tu pozele, pe mine si pe tudor ne-ai convins. deci trece doua locuri pe lista asta.
oricum nu stiam cum sa-mi petrec vara asta si ideea ma incanta foarte tare.
olarioooooo!!!!!!
Pasul indispensabil pentru a obtine lucrurile pe care ti le doresti in viata este acesta: hotaraste-te ce vrei.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Minunata Austrie! Vacanta in Alpi. 5 - 12 iulie 2013
« Răspuns #21 : Sâmbătă, 02 Februarie 2013, 06:58 »
Cu toata placerea Oti!  :) Dar cu o conditie... ::) ...sa-si ia Tudor chitara  :dance: Iti amintesti restaurantul de pe insula Krk, unde ne-a dus Marian cu vasul, ce fain a fost? Gasise Tudor pe acolo o chitara si a cantat vreo 3-4 melodii de l-a aplaudat lumea? Si o sa avem de data asta si rock pe drum...promit, intreaba-l daca Linkin Park e ok? (Stiu ca este band-ul lui preferat). Aaaa, da si sa nu uit, daca are succes, iau 5% din incasari  ;D ;D ;D

Offline oti

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 208
Re: Minunata Austrie! Vacanta in Alpi. 5 - 12 iulie 2013
« Răspuns #22 : Sâmbătă, 02 Februarie 2013, 16:57 »
promit sa luam si chitara. numai sa avem loc in bagaje.... nu mai las eu baiatul sa sufere... :coolsmiley:
si-a imbogatit repertoriul, asa ca o sa avem ce asculta tot drumul... :dance:
Pasul indispensabil pentru a obtine lucrurile pe care ti le doresti in viata este acesta: hotaraste-te ce vrei.

Offline oti

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 208
Re: Minunata Austrie! Vacanta in Alpi. 5 - 12 iulie 2013
« Răspuns #23 : Sâmbătă, 02 Februarie 2013, 22:58 »
eu am mai vizitat Viena acum cativa ani. am vazut catedrala Sfantul Stefan si Palatul Schoenbrunn. sunt minunate. incerc sa va transmit cateva poze.
Pasul indispensabil pentru a obtine lucrurile pe care ti le doresti in viata este acesta: hotaraste-te ce vrei.

Offline ludmila

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 59
Re: Minunata Austrie! Vacanta in Alpi. 5 - 12 iulie 2013
« Răspuns #24 : Duminică, 03 Februarie 2013, 12:51 »
Ai dreptate Paula!  Am vazut aceste imagini din nou....parca a fost ieri! M-au impresionat f tare....si cand ma gandesc ca nu doream sa merg in Austria! DOAMNE CE FRUMOS A FOST! :worthy:

Offline ela_tgv

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
Re: Minunata Austrie! Vacanta in Alpi. 5 - 12 iulie 2013
« Răspuns #25 : Duminică, 03 Februarie 2013, 22:46 »
A fost o vacanta de vis. POT VORBI DE EA LA SUPERLATIV  :D. TREBUIE SA STITI CA SUNT DESTUL DE RETINUTA, NU ARUNC CU VORBELE.
Intru in depresie cand ma gandesc ce departe-i vara |o! Felicitari lui Gigi si Samizei pentru astfel de actiuni si la cat mai multe ! *|*

Offline ludmila

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 59
Re: Minunata Austrie! Vacanta in Alpi. 5 - 12 iulie 2013
« Răspuns #26 : Sâmbătă, 09 Februarie 2013, 12:21 »
A fost o vacanta de vis. POT VORBI DE EA LA SUPERLATIV  :D. TREBUIE SA STITI CA SUNT DESTUL DE RETINUTA, NU ARUNC CU VORBELE.
Intru in depresie cand ma gandesc ce departe-i vara |o! Felicitari lui Gigi si Samizei pentru astfel de actiuni si la cat mai multe ! *|*
Salve Lili! Ma bucur ca iti amintesti cu drag de vacanta petrecuta in Austria! Abia a trecut Revelionul si astept vara.....vacanta....  :yeah: .Poate ne mai intalnim daca nu ai stabilit nimic pentru acesta vara, de aceasta data in excursia din Adriatica, sau mergi la Paris,  ce zici? Multam pentru pps-uri! :kissing:

Offline oti

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 208
Re: Minunata Austrie! Vacanta in Alpi. 5 - 12 iulie 2013
« Răspuns #27 : Miercuri, 13 Februarie 2013, 09:44 »
gigi, am facut inscrierea in excursie de pe portalul de inscrieri, dar nu am stiut cum sa inregsitrez 2 locuri. sa tii tu cont de asta, sau invata-ma ce sa fac. sa nu mananc bataie acasa... :knuppel2:
Pasul indispensabil pentru a obtine lucrurile pe care ti le doresti in viata este acesta: hotaraste-te ce vrei.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Minunata Austrie! Vacanta in Alpi. 5 - 12 iulie 2013
« Răspuns #28 : Miercuri, 13 Februarie 2013, 10:25 »
Ii transmit eu Samizei! Deci cu ...chitara!  :thumbup:

Offline oti

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 208
Re: Minunata Austrie! Vacanta in Alpi. 5 - 12 iulie 2013
« Răspuns #29 : Vineri, 15 Februarie 2013, 19:17 »
super! eu deja sunt cu gandul pe la munte, ca sa nu zic cu capul in nori... :giggle:
sunt asa de obosita la serviciu, ca numai gandul ca o sa vad Austria ma mai tine in forma. de-abea astept!!!!!! :yeah:
Pasul indispensabil pentru a obtine lucrurile pe care ti le doresti in viata este acesta: hotaraste-te ce vrei.