Autor Subiect: Cum te simti acum?  (Citit de 1364133 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

silviu

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6210 : Miercuri, 17 Octombrie 2012, 10:40 »
Mortua est!    Est?  :giggle:
mortua esti! :giggle:
Citat din: mari_a
Si ca sa fiu on: acum ma simt bine. Aseara era sa ma azvarl da pa jeam: am avut sedinta de bloc. Doamne, ce vecini rai am!!!
te-au violentat? ??? :-\
acum ma simt curios ???

Mari_a

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6211 : Miercuri, 17 Octombrie 2012, 11:17 »
Cine zice ala est!  :P
Asta mai lipsea, sa ma viol-ent-eze!  ;D
Ce sa zic... din deliciile traiului in comun... As putea sa ma mut la casa si, daca blocul n-ar fi atat de aproape de serviciu, maine as pleca... . Insa am mai stat acolo si perspectiva de a strabate 11 km in mai mult de o ora ma ingrozeste... Poate la pensie!
Stau in blocul asta de peste 20 de ani (pfff... cand au trecut?!) si sunt dintre cei care participa la sedinte - rar au facut mai mult de una pe an. La ultima n-am fost, ca s-a nimerit in joia in care am plecat la Sibiel. M-am mirat ca au pus inca una atat de curand si m-am dus sa vad ce-i! Am stat doua ore. Niste guralivi care - e clar, m-am lamurit, au interese - au vrut sa-l mazileasca pe administrator (care nu-i din bloc) si care face munca asta pentru noi de 14 ani, pe bani putini, si caruia n-au avut sa-i reproseze mare lucru... Facturile sunt platite, apa-caldura avem, ce s-a stricat s-a reparat prompt, curat este - s-a zugravit scara ori de cate ori a fost nevoie, femeia spala cu detergent, de sus si pana jos, de doua ori pe saptamana... Ca_copiii lor needucati lipesc guma de mestecat in lift, se dau cu placa pe scarile de la intrare (ori chiar ei s-au urcat cu masina pe ele!) si s-a spart gresia, ca au lasat usile de jos vraiste si asta vara ni s-a furat un contor de la subsol (pe care a trebuit sa-l platim cu totii) - dupa indelungi discutii s-au lamurit pana si guralivii ca nu-i vina administratorului. Si au gasit nodul in papura: registrul de casa nu e intocmit corect! Ei, la asta ma mai pricep si eu si l-am rasfoit... E adevarat ca nu indeplineste toate conditiile de forma, insa pe fond nu i se poate reprosa nimic. In fine, s-a supus la vot demiterea, scorul a fost destul de strans, dar pana la urma s-a facut voia lor. Intamplator, am stat langa trei vecine care-s tot single (una-i divortata de cand o stiu, alta e vaduva de vreo 15 ani, iar cealalta - la vreo 42-3 de ani - n-a fost casatorita niciodata); intamplator toate avem ceva tangenta cu contabilitatea (doua au fost si cenzor la bloc cu niste ani in urma) si tot intamplator toate am votat contra. Si sar guralivii: "pai sigur, voi sunteti contra, ca sunteti singure si asta va mai repara cate ceva prin casa"!!! Si sa le fi vazut/auzit atunci pe guralive! Doamne apara si pazeste! Nu va spun cum se uitau la noi in momentul ala toate femeile serioase (ca daca sunt maritate cica sunt serioase, la casa lor!), desi mai votasera si altii contra, nu numai noi! Ce sa mai discuti? Sa le explic ca n-are legatura, ca-mi repara si o sa-mi mai repare, pen'ca e priceput, dar intotdeauna cu bani? N-avea rost. Numai un avocat tinerel a incercat sa deschida gura - ca el a verificat actele pe anu' asta si i se par ok - dar au sarit imediat cu "tu sa taci, ca nu stii, esti de putin timp in bloc". La punctul asta, aproape jumate din cei prezenti au facut stanga-mprejur. I-am lasat pe priceputi sa faca ei cum vor. Pana sa vina liftul, incepusera cu "hai sa strangem bani pentru reparatii". Care, unde, cat, cum si in ce fel... Habar n-aveau ca astea se impart proportional cu cota indiviza detinuta... care nu-i aceeasi...
In fine, nush de ce mi-oi face eu nervi... Afara-i cald, e frumos... Azi ma duc in parc sa-mi relaxez neuronu'...

silviu

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6212 : Miercuri, 17 Octombrie 2012, 11:58 »
lamurit ;D

Mari_a

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6213 : Miercuri, 17 Octombrie 2012, 12:07 »
Ah, si eu care voiam sa-ti mai scriu fo'doo pagini...  ;D

silviu

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6214 : Miercuri, 17 Octombrie 2012, 12:35 »
daca era ceva cu viol-entze... le citeam cu interes maxim :giggle:

Mari_a

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6215 : Miercuri, 17 Octombrie 2012, 12:46 »
Cand o fi, o sa-ti povestesc cu lux de amanunte!  ;D

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6216 : Miercuri, 17 Octombrie 2012, 14:17 »
Cand o fi, o sa-ti povestesc cu lux de amanunte!  ;D

inventeaza unu, sa-i trezesti maximu, lu, silviu  ;D :strambatura:
nihil sine deo

Mari_a

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6217 : Miercuri, 17 Octombrie 2012, 14:45 »
N-am atata imaginatie...

Acuma ma simt nerabdatoare. Sa rup usa si sa fug in parc...

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6218 : Miercuri, 17 Octombrie 2012, 15:16 »
bine faci, Maria.
De obicei merg pe strada concentrata pe problemele mele, neatenta la vanzoleala din jur. Astazi este o zi atat de frumoasa incat am pus surdina gandurilor si m-am plimbat, cu privirea avida, atenta la caleidoscopul de imagini colorate, ale toamnei. Soarele, lumina lui speciala,  frunzele in toate nuantele, vibrande pe ramuri sau asternute pe jos, covor miscator... totul e o minunatie.  :)

on-topic: intomnat-imprimavarata.  :)

Caroline

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6219 : Miercuri, 17 Octombrie 2012, 22:46 »
on-topic: intomnat-imprimavarata.  :)

Subscriu.   :)

Ruslana

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6220 : Joi, 18 Octombrie 2012, 13:06 »
Excelent !
Soarele diminetii mi-a dat un optimism nebun  *|* si curajul sa deschid dulapul in care imi exilasem toate hainele mele de culoare rosie (culoarea favorita a scorpionului din mine  ;)). Acum o vreme (...) eram decisa sa le fac vant la toate ! puteam jura ca never-ever nu voi mai purta rosu ! azi le-am scos la lumina si m-am simtit din nou in stare sa ma imbrac in rosu !!

Te felicit pentru hotararea luata, Delia!
Totusi, daca vreodata mai ai tendinte legate de exilarea unor piese vestimentare colorate, te poti gandi la mine si la faptul ca nu refuz niciodata culoarea in viata mea.

O zi splendida iti doresc!

Offline dauina

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 642
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6221 : Joi, 18 Octombrie 2012, 14:52 »
....incaltata.......de iarna!!!! :thumbup:
....de 4X.... :strambatura:
Nu ceea ce aduni, ci ceea ce raspandesti spune ce fel de viata ai trait!

Offline deli_a

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 185
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6222 : Joi, 18 Octombrie 2012, 14:59 »
Probezi clapari noi ?? (si mie imi trebuie, ca aia vechi mi-au crapat pe partie, iarna trecuta... :whistle:
...sau probezi ghetele de excursie ??  ;)
"Viseaza ca si cand ai trai vesnic si traieste ca si cand ai muri azi, caci nu conteaza anii din viata ta, ci viata din anii tai."

Mari_a

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6223 : Joi, 18 Octombrie 2012, 15:01 »
Ori ti-ai luat cauciucuri de iarna?  :D

Offline dauina

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 642
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6224 : Joi, 18 Octombrie 2012, 15:51 »
..... :thumbup: :dance: Mari_a stieeeeeeeee!!!!
Nu ceea ce aduni, ci ceea ce raspandesti spune ce fel de viata ai trait!