Autor Subiect: Cum te simti acum?  (Citit de 1362816 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3360 : Sâmbătă, 19 Noiembrie 2011, 02:50 »
asa ca sunt tunsa si ma simt "barbata"  8)

Gen cintareata cheala?  :P

Iuliana

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3361 : Sâmbătă, 19 Noiembrie 2011, 06:32 »
Matinala  >:(

Offline balanta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 626
  • ...sa fiu eu insami
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3362 : Sâmbătă, 19 Noiembrie 2011, 09:12 »
puturoasa  :-[
"...am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti..." Octavian Paler

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13264
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3363 : Sâmbătă, 19 Noiembrie 2011, 09:57 »
Nerabdator. Sa vina sarbatorile, cu zapada, cu vin si tuica fiarta. Si cu sorici,

silviu

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3364 : Sâmbătă, 19 Noiembrie 2011, 10:28 »
nerabdator. sa vina vara, cu zilele ei lungi si noptile scurte, cu caldura, cu bere si apa plata. si fara sorici.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13264
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3365 : Sâmbătă, 19 Noiembrie 2011, 10:50 »
Cu salata?

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3366 : Sâmbătă, 19 Noiembrie 2011, 11:37 »
....! Desi am injurat frigul de afara, am descoperit partea frumoasa a statului in statia de autobuz: de frig tre` sa mergi sau sa te misti, asa ca volens nolens si azi am facut macar 7 km pe jos pas intins. ...

sa stii ca mi-ai dat o idee - sa nu mai zica lumea ca nu fac miscare si sunt comoda  ;D - le'o zic p'asta cu poteca pe care o fac in statia de autobuz  ;D  ;D

Toata lumea se simte p-acilea. Numa io sunt nesimtit!  :D

inceci tu sa treci asa tip-til pe aici doar, doar nu te-o vedea nimeni  ;D

eu subscriu pentru vara - sa vina mai repede  :)

Nerabdator. Sa vina sarbatorile, cu zapada, cu vin si tuica fiarta. Si cu sorici,

Gigi acus apar sarbatorile - deja in 3 saptamani - mos Niculae  ;D - sa lustruiesti bine ghetele  8)


si deocamdata savurez week-end-ul si ma bucur de el ca e soare , ca dimineata n-a trebuit sa o iau prin frig

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13264
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3367 : Sâmbătă, 19 Noiembrie 2011, 20:19 »
Eu sunt unul care sufera mai mult de caldura decat de frig, asa ca daca e sa am o preferinta intre vara si iarna, aleg...iarna. Sarbatorile din decembrie nu se compara cu nimic, cel putin pentru mine. Imi aduc aminte de anii copilariei, cu derdelusul de pe strada, cu sanius, cu bataie cu bulgari. Si de cadouri bineinteles. Nu de cele de acum ci de acelea asteptate cu sufletul la gura.
Era timpul in care toata familia se intalnea, bunica impartea ciorapi de lana facuti de cand frigul o tinea in casa la toti nepotii, bunicul avea liber la tuica si vin si ...nu mai contenea cu povestile. Pe la inceputul lunii se taia si pregatea porcul, adica ceea ce facea orice familie de aici din Ardeal. Nu pot spune ca am fost vreodata gurmand, cred ca mai degraba pofticios atunci cand mananc in grup. Si pomana porcului, soricii, carnatul prajit, gogonelele murate, moarea de varza, cu o tzara de pita de casa, erau cele mai bune mancaruri pe care le-am gustat pana acum.
Cand ma gandesc la cei din jurul mesei de sarbatori, la cat de bucurosi si plini de viata erau, cu cata placere ne rasfata pe noi cei mai mici, mi se pune un nod imens in gat. Cat de simplii erau si cat de frumos stiau sa sarbatoreasca si sa ne faca si pe noi sa ne bucuram! Ma gandesc ca din pacate n-am stiut si am n-am reusit sa-i creez fiului meu aceiasi stare de familie mare si unita. Nu-si cunoaste nici macar toti verii. Noi cei care ne jucam atunci pe langa mesele parintilor, am ramas atat de uniti incat sentimentul este ca mai degraba suntem frati decat veri.
Astept deci iarna si din nostalgie....

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3368 : Duminică, 20 Noiembrie 2011, 09:32 »
daca e frig si soare mai merge - dar daca  e frig si e si innorat - atunci e jale  ??? - de aseara de la intoarcere spre casa am vazut ca ceata da semne sa-si faca aparitia  8) asa ca trag storuri, bag download movie si ceva "muzichie" - de vara musai si trai pe vatrai - daca gasesc si ceva poze de asta vara e si mai bine -si tocmai mi-am adus aminte ca am CD-ul cu poze din Adriatica de la Gigi - deci ma voi simti ca asta vara  ;D

Offline pocama

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 310
  • Iubeste si fa ce vrei!
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3369 : Duminică, 20 Noiembrie 2011, 18:09 »
Ma bag si eu in seama. Sunt ceva mai noua(mai precis de azi). Ma simt ca o toamna care nu vrea sa imbatraneasca. Este atata frumusete a vietii neatinsa inca, incat nu te poti supune asa, cu una cu doua.

silviu

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3370 : Duminică, 20 Noiembrie 2011, 18:14 »
si io-s catranit :( de cand am inceput sa iau medicamentele impotriva racelii, recomandate de doftor, ma simt mai najpa >:(
creca e un (alt) semn de batranete :'(

Mari_a

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3371 : Duminică, 20 Noiembrie 2011, 18:23 »
pocama, zi-i aici. Cum zicea cineva "tot ce te elibereaza". Eu scriu multe (multe prostii!  ;D ) si citesc cu placere tot ce se scrie pe-aici.

Silviu, m-ai omorat! Nu credeam ca exista barbat mai pesimist ca mine  ;D  O sa-ti treaca si raceala, ce vrei? Daca te tratezi tine paispe zile, daca nu, tine doua saptamani. Vino-ncoace sa-ti fac o frectie. Cu niste pasta iute de paprika, ca mi-am luat de la Hajdu de zici ca venea sfarsitul lumii  ;D

silviu

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3372 : Duminică, 20 Noiembrie 2011, 19:16 »
tu ai fi optimista daca ai respira pe juma de nas, ai tusi si te-ai simti molesita? :-\
trece cu frectia aia?

julia

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3373 : Duminică, 20 Noiembrie 2011, 19:21 »
ihi
in orice poti gasi si o latura buna: gindeste-te cum e sa nu te mai simti deloc.

silviu

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3374 : Duminică, 20 Noiembrie 2011, 19:26 »
.....
No, acu' zi tu sincer, ce crezi, pana la urma trece sau nu trece?


daca ma intrebai ca pe profu' care shedea cu studenta la masa, adica "pica sau trece?", stiam ce sa-ti raspund ;D