Autor Subiect: Aerobic – oxigen pentru corp, minte și emoții!  (Citit de 36943 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Aerobic – oxigen pentru corp, minte și emoții!
« Răspuns #60 : Luni, 20 Ianuarie 2014, 10:22 »


si iubirea e cel mai bun medicament...
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Aerobic – oxigen pentru corp, minte și emoții!
« Răspuns #61 : Vineri, 11 Aprilie 2014, 13:39 »
Mergea si la bancuri. Sa vedem beneficiile in orice:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Aerobic – oxigen pentru corp, minte și emoții!
« Răspuns #62 : Duminică, 27 Aprilie 2014, 07:39 »
Pe  www.7-min.com  fiecare isi poate crea setul de exercitii potrivit.

Foarte tare, Cory.  :applause:Dar de ce figurina exemplificatoare e barbat? Sunt exercitii doar pentru ei?

Eu azi ma vad nevoita sa iau o pauza. M-am apucat de un alt hobby - gradinarit. Si mi s-a umflat talpa de la sapat, un stratulet  :o. De unde concluzia ca nu le poti avea pe toate in viata asta - ori la sala, ori la gradina  :crazy2:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Cory

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 550
Re: Aerobic – oxigen pentru corp, minte și emoții!
« Răspuns #63 : Duminică, 27 Aprilie 2014, 09:47 »
Dar de ce figurina exemplificatoare e barbat? Sunt exercitii doar pentru ei?

Eu azi ma vad nevoita sa iau o pauza. M-am apucat de un alt hobby - gradinarit. Si mi s-a umflat talpa de la sapat, un stratulet  :o. De unde concluzia ca nu le poti avea pe toate in viata asta - ori la sala, ori la gradina  :crazy2:
Nu stiu de ce , ar trebui sa fie unisex  ;D, dar probabil cei care le acceseaza sunt in majoritate  barbati ???
 :offtopic:  intre noi  fie vorba mie mi-ar trebui ceva exercitii de ingrasare ( altele decat ciocolata  :D )
Gradinaritul suna bine macar e in aer liber, si abia a iesit soarele de cateva zile dupa atatea ploi, asa ca spor la sapat  :)

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Aerobic – oxigen pentru corp, minte și emoții!
« Răspuns #64 : Duminică, 27 Aprilie 2014, 10:05 »
fiecare cu...problema lui :)

Sunt convinsa ca ai cautat...retete, dar am facut si io un search. Interesant, in afara de cresterea aportului de legume amidonoase, seamana cu dieta de slabit, respectiv de alimentatie sanatoasa :)))))

http://www.eva.ro/dietafitness/dieta/ingrasa-te-in-mod-sanatos-articol-31538.html
aici zice si ca: exercitiile care te ajuta sa iti cresti masa musculara, precum cele de ridicare a greutatilor, ar trebui incluse in regimul tau de ingrasare.
Si eu care credeam ca lenevitul in pat e mai eficient. >:D
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Mari_a

  • Vizitator
Re: Aerobic – oxigen pentru corp, minte și emoții!
« Răspuns #65 : Sâmbătă, 17 Mai 2014, 10:02 »
Zumbaaaaaa!  :applause:
#1 Russian Zumba instructor in the world.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Aerobic – oxigen pentru corp, minte și emoții!
« Răspuns #66 : Sâmbătă, 17 Mai 2014, 10:28 »
 :happy:  ;D Mari_a am ras cu lacrimi. Un exemplu viu despre ce inseamna sa te simti bine in pielea ta si sa te bucuri, fara complexe.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Doina

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 289
Re: Aerobic – oxigen pentru corp, minte și emoții!
« Răspuns #67 : Sâmbătă, 17 Mai 2014, 23:49 »
 :dance: :dance: :thumbup: *|* :strambatura: E tare tipu' !  :happy: M-am distrat pe cinste ! Dar am si obosit fleasca...Doar privindu-l !  :yeah:

CristianT

  • Vizitator
Re: Aerobic – oxigen pentru corp, minte și emoții!
« Răspuns #68 : Marți, 20 Mai 2014, 12:11 »
Ce spuneai de vârstă?

Uite aici: http://www.gandul.info/magazin/strabunicul-atlet-un-indian-de-100-de-ani-a-intrat-in-cartea-recordurilor-fiind-cel-mai-batran-maratonist-8875245

Si indianul a batut recordul de virsta al unuia de 80 si ceva de ani. Interesant este ca s-a apucat de alegat pe la 81 de ani dupa ce a ramas singur.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Aerobic – oxigen pentru corp, minte și emoții!
« Răspuns #69 : Sâmbătă, 24 Mai 2014, 06:00 »
Inca unul sincer si profund pasionat   :thumbup: Daar sunt frumosi si haiosi.
<a href="" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win"></a>
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

CristianT

  • Vizitator
Re: Aerobic – oxigen pentru corp, minte și emoții!
« Răspuns #70 : Duminică, 25 Mai 2014, 23:52 »
Inca unul sincer si profund pasionat   :thumbup: Daar sunt frumosi si haiosi.


Foarte frumos!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Aerobic – oxigen pentru corp, minte și emoții!
« Răspuns #71 : Marți, 10 Iunie 2014, 07:29 »
 :D Pe bune ca asa e!


Sau, daca preferati treburile casnice  :blush:
http://www.doctor.info.ro/10_treburi_casnice_care_ard_cele_mai_multe_calorii.html
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Aerobic – oxigen pentru corp, minte și emoții!
« Răspuns #72 : Miercuri, 30 Septembrie 2015, 20:39 »

 :thumbup: :applause: merita sa le vedeti pe bunicute! Deci, secretul energiei e miscarea!
http://www.micccp.com/%D0%B1%D0%B0%D0%B1%D1%83%D1%88%D0%BA%D0%B8%D0%BD-workout/

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Aerobic – oxigen pentru corp, minte și emoții!
« Răspuns #73 : Marți, 12 Ianuarie 2016, 07:43 »
superfain, cory! :thumbup:

Obiectiv 2016 în desfășurare: 20 de minute de pilates in fiecare dimineata. :thumbup: :strong:
(că nu mai încăpeam în pantalonii de drumeții de iarnă :hammer:  :thumbdown:, asa-mi trebuie dacă m-am lasat de aerobic si m-am apucat de mancat)

Cu antrenor personal - Mary Winsor. Pe dvd :giggle: eu, dar se poate si de pe youtube:
! No longer available


Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Aerobic – oxigen pentru corp, minte și emoții!
« Răspuns #74 : Luni, 25 Ianuarie 2016, 08:32 »
zumba in aer liber, la -7 grade C. In Brasov, 19 ianuarie.
let's move!
 :dance:
! No longer available
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.