Autor Subiect: Aerobic – oxigen pentru corp, minte și emoții!  (Citit de 36924 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Aerobic – oxigen pentru corp, minte si emotii!
« Răspuns #75 : Sâmbătă, 08 Octombrie 2016, 08:08 »
Tinand cont ca m-am lasat de mai bine de 1 an de aerobic, as putea sa incep cu acest exercitiu usor :)  :2funny:
https://media.giphy.com/media/xT9DPJot2i25lSaKQ0/giphy-downsized-large.gif
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Aerobic – oxigen pentru corp, minte ?i emo?ii!
« Răspuns #76 : Sâmbătă, 10 Iunie 2017, 09:14 »
Cred ca doar aceste aparate, folosite intensiv, m-ar mai putea salva  :faint: :2funny:


Cred ca mai fost o postare similara pe aici, dar in timp unele link-uri au devenit invalide.  :(.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Aerobic – oxigen pentru corp, minte și emoții!
« Răspuns #77 : Marți, 20 Martie 2018, 20:38 »
Acu fac exercitii in ritm de... kinetoterapie. Bun si asa.
Las pe altii sa ne zica de zbantuieli cardio.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Re: Aerobic – oxigen pentru corp, minte și emoții!
« Răspuns #78 : Marți, 20 Martie 2018, 20:42 »
draga wonderland , sa sti ca toate uneltele expuse mai sus de tine, imi sunt familiare :) asa ca sala e dupa:) ca desert, ca si acolo tot fete de 18-20 de ani umbla , astfel ca am motivatie  :D si tot cu fiumiu merg , ca altfel daca eu renunt , nu mai merge nici el :(
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Aerobic – oxigen pentru corp, minte și emoții!
« Răspuns #79 : Marți, 20 Martie 2018, 20:55 »
Acum inteleg. Daca nu te-ai utita tu la fete de 18-20 de ani, nu s-ar mai uita nici el...  :angel
M-a amuzat sa rasfoiesc pagina cu pagina, articolul asta. O gramada de chestii faine lasate de fete pe aici. Plus ca m-a ajutat sa constat ca intr-o alta perioada experimentat tot felul de chestii noi. 
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Re: Aerobic – oxigen pentru corp, minte și emoții!
« Răspuns #80 : Marți, 20 Martie 2018, 22:50 »
Adevarul e ca incerc sa-i gasesc activitati care sa-l tina mai departe de calculator , sala si-a dorit-o el ,cu dansul am avut nevoie de ceva timp de convingere, desi acum ii place,  astfel 5 seri pe saptamana are ce face , cam 3 ore cu tot cu drum, in plus duminica mergem si la condus tot cam 3 ore , asa am reusit sa-i reduc timpul petrecut in fata calculatorului, stiu insa ca inca e devreme sa-l las din mana caci va reveni la vechile obiceiuri , jocurile online, voi mai trage de el inca ceva vreme pana sunt sigur ca va merge singur apoi eu voi pune "pauza" ,nu prea ma potrivesc in peisaj  :D
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Aerobic – oxigen pentru corp, minte și emoții!
« Răspuns #81 : Miercuri, 18 Aprilie 2018, 04:53 »
Pentru ca avem cel putin 2 pasionati de "biciclit" de...anduranta,  identificati prin SCT, am zis sa activez pe aici o discutie despre aceasta forma de gimnastica aerobica/cardio:
https://www.green-report.ro/beneficiile-mersului-pe-bicicleta-pentru-sanatate/

Desi, cand e vorba de mers cu bicicleta prin orasele noastre poluate, apar si niste riscuri:
http://www.csid.ro/diet-sport/sport/mersul-pe-bicicleta-in-oras-sanatos-sau-nu-4885261/
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Re: Aerobic – oxigen pentru corp, minte și emoții!
« Răspuns #82 : Miercuri, 18 Aprilie 2018, 07:43 »
Bineinteles eu recomand cu caldura 'biciclitul', desi activitatea mea preferata era alergatul, unele probleme la genunchiul drept m-au facut sa ma axez in principal pe bicicleta deoarece greutatea corpului nu mai pune presiune pe articulatiile genunchiului, astfel am reusit sa-mi pastrez conditia fizizca fara a-mi deteriora si mai mult articulatia. :) In plus, desi transpiri, nu curg apele pe tine deoarece te ususca vantul, distantele acoperite sunt mai mari si iti este mai usor sa observi peisajul de pe bicicleta comparativ cu alergatul.
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul