Autor Subiect: Iubirea adevarata te lasa liber sa fii tu  (Citit de 15021 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Veronica

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Re: Iubirea adevărată te lasă liber să fii tu
« Răspuns #15 : Marți, 20 Ianuarie 2015, 20:34 »
Iubirea nu ingradeste. Iubirea stimuleaza trairile si actiunile intr-un mod pozitiv, constructiv pentru tine si pentru cei din jur. Cand nu mai exista iubire, aceste trairi dispar sau se transforma in...suferinta si evident frustrare.

Offline Misona

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 290
Re: Iubirea adevarata te lasa liber sa fii tu
« Răspuns #16 : Miercuri, 20 Ianuarie 2016, 17:03 »
De acord ca iubirea adevarata (si reciproca) te lasa liber sa fii tu si as spune chiar mai mult, ca te implineste, te ajuta sa te desavarsesti ca om in aceasta viata...
dar din pacate putini au aceasta intelegere si cunoastere (sau cunoastere si intelegere) a iubirii...sau a vietii
Viata e ca o piesa de teatru - nu conteaza cat de mult dureaza, ci cum se desfasoara. (Seneca)

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Iubirea adevarata te lasa liber sa fii tu
« Răspuns #17 : Miercuri, 20 Ianuarie 2016, 19:23 »
zau ca mi-a venit sa pun melodia cu "Unde dragoste nu e, nimic nu e! "

fara legatura cu ce s-a scris pana acum, incep sa cred ca zicala cu "s-a smintit din dragoste" e ... posibila, probabila si reala. :o
Bine, nu stiu daca mai e dragoste, poate fi pasiune, e ardere, nebunie, dependenta...
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Edith

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Re: Iubirea adevarata te lasa liber sa fii tu
« Răspuns #18 : Luni, 27 Mai 2019, 08:38 »

 Iubire adevarata intre un barbat si o femeie-- este ceva  ce se poate intampla doar in conditii de cinste si respect reciproc.
 Se poate intampla doar cand fiecare partener are constiinta perfect curata
 cand fiecare respecta un standard foarte inalt de integritate personala.
 Karma Iubirii :)