Autor Subiect: Chiar trebuie să fiu trist/ă de Valentine`s Day?  (Citit de 32094 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Chiar trebuie sa fiu trist/a de Valentine`s Day?
« Răspuns #60 : Duminică, 11 Februarie 2018, 19:00 »
Exact, partea a doua. Am realizat ca acest articol a declansat si discutia despre priceperea ta in ale scrisului. Asa ca, hai!  ;)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Chiar trebuie s? fiu trist/? de Valentine`s Day?
« Răspuns #61 : Duminică, 11 Februarie 2018, 19:25 »
Hmmm...nu stiu ce sa zic...  ::)

Offline Gabi p

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 232
Re: Chiar trebuie s? fiu trist/? de Valentine`s Day?
« Răspuns #62 : Duminică, 11 Februarie 2018, 19:28 »
"Recunosc, am cautat articolul asta ca sa ma aliniez temei lunii februarie. Cum n-avem unul nou, l-am scos pe asta din praf."
wonderland - bine ca l-ai scos la "lumina" ...este un articol foarte bine scris (ca de altfel toate pe care le-am citit srise de tine)
"Aleg, pot si vreau sa ma bucur de ceea ce este!" concluzie adevarata si demna de urmat.

Noi suntem cei care dam importanta unui lucru, eveniment....



"MUNTELE ne ofera tot ceea ce putem cere vietii: spatiu, maretie, liniste, asprime, frumusete, prietenie." Ionel Coman

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Re: Chiar trebuie să fiu trist/ă de Valentine`s Day?
« Răspuns #63 : Miercuri, 06 Februarie 2019, 22:02 »
Pentru ca tot se apropie Valentines Day, hai sa spun si eu ceva.
Mie nu mi-a placut ziua asta nici cand aveam 20 de ani, dar'mite acum!
Nu ma intristeaza aceasta zi, doar ca abia astept sa treaca pentru ca atata ROZ si ROSU peste tot, inimioare, bombonele, iepurasi si ursuleti... prea multa dulcegarie, dragalasenie (de multe ori fortata), imi provoaca greata.  :slap:
Cum poate o jucarioara sa dovedeasca un sentiment atat de profund ca iubirea? Sau un buchet de trandafiri rosii, dat o data pe an?
Cand iubesti nu ai nevoie de o zi anume pentru a dovedi acest lucru.  O poti face in fiecare zi a anului. Cum vine asta? Iubesti doar o zi pe an?
O floare, un gest frumos, orice, daruit intr-o zi obisnuita face mult mai mult decat acelasi lucru de Valentines Day.
Valentines Day deja suna ca o obligatie: "aoleo! sa nu uit sa iau ceva ca nu mai am zile acasa!"
Pentru mine este o zi pur comerciala, pentru ca decembrie a trecut demult, reducerile au cam trecut si ele, iar comerciantii trebuie sa-si vanda marfa, nu pot astepta pana in martie de martisor.
Cine ma contrazice?  ???
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Chiar trebuie să fiu trist/ă de Valentine`s Day?
« Răspuns #64 : Joi, 07 Februarie 2019, 03:25 »
Eu, nu te contrazic. :)
Cred ca e trist daca se asteapta doar astfel de zile ca sa faci ceva special. Gesturile de iubire n-ar trebui sa fie speciale, ci obisnuite, nu? Si  constante. Prea idealista?
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 79
  • Life is too short to be boring!
Re: Chiar trebuie să fiu trist/ă de Valentine`s Day?
« Răspuns #65 : Joi, 07 Februarie 2019, 10:46 »
Total de acord, nu avem nevoie de o zi speciala pentru a ne arata dragostea.  :love:
Si daca avem nevoie, atunci nu e dragoste, parerea mea. oO
🌻

Offline Kiki2019

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Chiar trebuie să fiu trist/ă de Valentine`s Day?
« Răspuns #66 : Joi, 07 Februarie 2019, 21:19 »
Buna seara,

SUnt noua aici. Este cineva care vrea sa cunoasca pe cineva pentru o relatie sau prietenie?

Sunt fata


Multumesc

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Chiar trebuie să fiu trist/ă de Valentine`s Day?
« Răspuns #67 : Vineri, 08 Februarie 2019, 04:23 »
Kiki dear, te-ai cam ratacit pe aici...Ti se pare ca forumul acesta seamana a dating?