Autor Subiect: Râsu-plânsu încercărilor matrimoniale online  (Citit de 18728 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Râsu-plânsu încercărilor matrimoniale online
« Răspuns #30 : Marți, 22 Mai 2018, 10:08 »
Stai sa ma gandesc. Cate exemplare cumperi? :)

Stii, ca pe platformele alea de crowfunding, intai sustii/donezi, apoi se face. Nu-i rau.  :whistle:
Dar, multumesc. De la tine, e faina aprecierea!  :smitten:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Râsu-plânsu încercărilor matrimoniale online
« Răspuns #31 : Marți, 22 Mai 2018, 12:44 »
Da, mare ispita!... Acu ma gandesc, cum stau ei, saracii, acolo, nou-nouti si asteapta sa vina cineva  sa-i scoata-n lume, sa-i dezambaleze, sa-i dezasambleze, sa-i puna in functiune, pana ajung vechi, prafuiti, ruginiti si vai de capu lor...

 :coolsmiley:
(din ciclu hopsieu cu provocarea :))

Si ele faceau vanturi cu genele, mainile si le frangeau in timp ce curiozitatea era maxima ! ;D

Stiti ''Visul Georgianei''? : Dormea dusa printesa Georgiana ferecata in turnul palatului si visa cum vine zmeul cel rau,..sparge poarta,..urca la dansa in camera,..o insfaca din baldachin si-i rupe toate  hainele de pe dansa...dupa care o pune in pat goala...
La care ea:
-Ajutoor ! opreste-te...!!!
-De ce Georgiana ???  ?  doar e visul tau...        :crazy2:  :2funny:

Offline drlove

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
  • Sunt o persoana sociabila,comunicativa,educata.
Re: Râsu-plânsu încercărilor matrimoniale online
« Răspuns #32 : Duminică, 30 Septembrie 2018, 14:25 »
Haideti sa ne amuzam un pic :)
Prin 2010 imi fac cont pe un portal de site-uri care avea sectiune de flirt-dating.Incep sa comunic virtual cu cineva care imi reprosa ca intru prea rar(o data la 2 saptamani).Am inceput sa imi fac un obicei din a intra acolo cel putin o data pe zi insa de multe ori adormeam cu telefonul in mana.Avansasem in"relatie",trecusera cateva luni,ne sunam reciproc.Ne lovise indragosteala,ea fiind mai mica cu 16 ani.Se spune ca inimii nu-i poti porunci si ca nu conteaza varsta cand iubesti.Fals!
Existau si unele aspecte care nasteau intrebari(cand vorbea cu mine iesea din casa sau dupa o anumita ora nu mai era de gasit si inca un lucru foarte important,nu avea accent ardelenesc desi locuia in Alba Iulia) dar n-a contat nimic din toate acestea,doream sa ne cunoastem.Planuim totul pentru Craciun si Revelion 2010 sa merg la ea.Nu stiu ce a intervenit din partea ei si a trebuit sa aman totul.De fapt,banuiesc ca i se intorsese sotul acasa si nu a mai putut.
Intamplarea face ca sa descopar pe facebook ca nici nu locuia in Alba dar am tinut totul secret si am inceput sa fac''sapaturi".Asadar,la adresa pe care o stiam nu locuia nimeni cu semnalmentele ei
Apare o noua ocazie sa ne cunoastem si surpriza:se ofera ea sa vina la Ploiesti de Sfintele Pasti 2011,cu autocarul luat din Cluj.Ne-am cunoscut si am decis sa ramanem impreuna insa,in noaptea de Inviere cand tot crestinul merge la biserica,ea a motivat ca ramane acasa deoarece nu se simtea prea bine.
Am lasat-o singura in casa la insistentele ei de a merge singur.Daca ar fi dat examen la teatru si actorie promova sigur.Dupa plecarea mea in parcarea din fata blocului a aparut o duba cu numar de Prahova in care urma sa aduca ei toate lucrurile de valoare de prin casa,numai ca au intrat dar nu au mai putut iesi deoarece usile si ferestrele s-au blocat iar Politia i-a gasit inauntru.
O banda de spargatori din Loloiasca,jud Prahova cu multe talharii si spargeri la activ.
Asadar aveti mare grija cu cine interactionati in mediul virtual.Puteti avea surpriza vietii voastre!
:*

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Râsu-plânsu încercărilor matrimoniale online
« Răspuns #33 : Marți, 02 Octombrie 2018, 12:39 »
Bravo Drlove  :applause: ai gandit si actionat ca un politist organizand un flagrant presupun...
Intriganta povestirea ta , ca intr-un scenariu de film...ramane si o intrebare : cum s-au ferecat usile si ferestrele ca nu a mai putut fugi , aveau un sistem din ala sofisticat ? Sau de ce nu ai lasat-o sa plece ?  adica sa o ierti , inainte de a chema politia care era in alerta banuiesc....
Si bineinteles finalul...cand a scos-o incatusata...v-ati aruncat acea ultima privire ??? ...dar mai bine nu-mi spune...  :-[   :((

Offline Pisicuța

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 55
Re: Râsu-plânsu încercărilor matrimoniale online
« Răspuns #34 : Marți, 02 Octombrie 2018, 18:52 »
Valentin2016, daca scopul tau a fost sa ne faci sa radem, cu mine ti-a iesit! ;D

Da, ce facem noi cei trecuti de 40 si singuri?
Intram pe siteuri online si ne oripilam de ce gasim acolo. :uglystupid2:
Oare cat de bun psiholog si nu numai sa fii sa te prinzi cu cine stai de vorba?

Mi-a trecut candva prin cap ca un gen HardRock-cafe facut mai in toate orasele, ar aduna oamenii mai de tineretea a doua?

Dar sa ne intoarcem la siteuri. Mi-am inchis la un moment dat contul creat. Ma plictisisem de ce intrebari aiurea ti se puneau acolo.
Si apoi am deschis pe alt nume alt cont. E f.interesant sa constati ca aceleasi persoane au alte studii, alte joburi, alte familii decat prima data.
De asta ce ziceti?

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Râsu-plânsu încercărilor matrimoniale online
« Răspuns #35 : Marți, 02 Octombrie 2018, 22:07 »
Ce sa zic... '' Curiozitatea care-a omorat pisica ''  :giggle:  Nu mai bine lasai totul asa cum era ?  ...???  :tomato:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Râsu-plânsu încercărilor matrimoniale online
« Răspuns #36 : Marți, 23 Octombrie 2018, 12:08 »
Stiu cum sună, dar așa e  :2funny:: mă documentam pentru o prietenă, ocazie cu care am constatat că a evoluat rău de tot piaţa site-urilor matrimoniale, dom'le.... În sensul că sunt...pe nișe. Pentru persoane care caută IQ, pentru persoane care caută aventuri discrete, cei care vor cuplaje au și ei saitul lor (io credeam că se duc la un service sau la un electronist, ceva), au rămas și cele care te îndeamnă să găsești iubirea si casatoria. Într-un fel e bine, măcar te duci la tintit, e mai mic riscul să  cauti desuet iubirea si să te tranteasc unii cu aventurile sau relatiile complicate. Presupun, n-am stat să verific.
Dar cel mai tare mi s-a părut că există un site de matrimoniale pentru ”persoane religioase, care vor pe cineva la fel de practicant”.
Na, era să zic acronimul ăla cu w și t și f....
Dar ei nu se întâlnesc la biserică? Zic și io. Deși, dacă asculți până la capăt vezi că ai șansa să-ți găsești perechea religioasă peste ocean.

Da, ce să zic, lumea evoluează în cele mai neașteptate direcții!

PS - e un pamflet, am zis să vă amuzați și voi, că prea suntem absenti și sobri pe forum,  nu săriți cu sfaturi și recomandări, vă rog! Doar cu comentarii :))))
  :magic::2funny:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Carmen Dor

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
Re: Râsu-plânsu încercărilor matrimoniale online
« Răspuns #37 : Marți, 23 Octombrie 2018, 15:40 »
 :oops:
“Nimeni nu îmi datorează îndeplinirea dorințelor mele. Asumarea responsabilității pentru propria fericire este un gest ce îți dă putere. Acest gest plasează viața ta înapoi în mâinile tale. N. Branden”