Autor Subiect: Unde gasim sufletul pereche?  (Citit de 61903 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

dianna

  • Vizitator
Re: Unde gasim sufletul pereche?
« Răspuns #90 : Marți, 11 Februarie 2014, 10:43 »

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Unde gasim sufletul pereche?
« Răspuns #91 : Marți, 11 Februarie 2014, 12:26 »
 :giggle: din cand in cand, imi dau voie. ceea ce recomand oricui. dar nu sar calul :)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Unde gasim sufletul pereche?
« Răspuns #92 : Duminică, 11 Ianuarie 2015, 08:11 »
Poate ca mai bine ar fi sa nu ne mai intrebam unde. Ci, sa lasam cat mai multe posibilitati ca acest lucru sa se intample. De obicei se intampla de unde nu te astepti, cum si cand nu te astepti. Cu conditia sa nu te izolezi, sa nu iti pui bariere interioare, sa nu te ancorezi in prejudecati.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline aaaddd

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 37
Re: Unde gasim sufletul pereche?
« Răspuns #93 : Sâmbătă, 14 Martie 2015, 17:03 »
Prejudecati... da, trebuie eliminate dar cum? cum ati vedea finalul unei relatii de genul :ea divortata, el casatort. El indragostit nebuneste de ea. Ea se indragosteste de el dar cu retinere numai pentru simplu motiv ca e insurat. El, nu poate divorta-pozitie sociala, averi de impartit si mai ales o sotie fidela. Ea a incercat de cateva ori sa se desparta de el pt ca nu poate trai pe jumatate si nici sa faca pe altcineva sa sufere.


Offline aaaddd

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 37
Re: Unde gasim sufletul pereche?
« Răspuns #94 : Sâmbătă, 14 Martie 2015, 18:21 »
Continuare.. Dar el era indragostit lulea, nu putea trai fara ea si a determinat o sa ramana in relatie. Faptul ca era "prins"  atat de rau, acasa, sotia a simtit, el nu a negat sentimentele, ea a inteles atata timp cat incearca sa si gestioneze sentimentele cat timp este acasa.
Cum se termina povestea? Care ar trebui sa fie atitudinea fiecaruia dintre ei?























dianna

  • Vizitator
Re: Unde gasim sufletul pereche?
« Răspuns #95 : Duminică, 15 Martie 2015, 07:22 »
Cum se termina povestea?
Intr-un final el divorteaza si ramane doar cu ea. In scurt timp unul din ei sau amandoi isi dau seama ca nu este ce-si doreau de la viata. Mai continua o relatie mizerabila inca un timp, in virtutea inertiei.

The end.
:P

Offline Mari_a

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 179
Re: Unde gasim sufletul pereche?
« Răspuns #96 : Duminică, 15 Martie 2015, 08:35 »
"El e indragostit nebuneste, lulea, nu poate trai fara ea" bla, bla, bla, ma leshi?  :buck2: ---> Avantaj el!
Intr-un final ea realizeaza ca ♫♪♪♪ It's just an illusion, illusion, illusion ♫♪   , gaseste puterea sa-l lase si sa-si vada de viata ei! (nah, usor de zis, nu-i asa?)  Mi-ar placea sa aflu si alte pareri, e interesant subiectul, din cate-mi amintesc nu a mai fost dezbatut pe forum. Numai acum vreo doi ani cineva a facut niste aluzii... dar nu  i s-a raspuns ca, nah, noi nu! De curand am auzit pe altcineva spunand "As fi vrut sa fiu ea dar, daca nu se poate, traiesc si eu pe langa ei!" Wrong! Te irosesti si timpul asta nu ti-l mai da nimeni inapoi!
My two cents  :buck2:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
propunere (decenta) pentru Gigi. Si una pentru aaaddd :)
« Răspuns #97 : Duminică, 15 Martie 2015, 09:14 »
asa am zis si io. interesanta provocare. poate ca merita un topic special.  Gigi, nu faci unul? propus de aaaddd, ca noi sa intram in dezbatere?

Prejudecati... da, trebuie eliminate dar cum? cum ati vedea finalul unei relatii de genul :ea divortata, el casatort. El indragostit nebuneste de ea. Ea se indragosteste de el dar cu retinere numai pentru simplu motiv ca e insurat. El, nu poate divorta-pozitie sociala, averi de impartit si mai ales o sotie fidela. Ea a incercat de cateva ori sa se desparta de el pt ca nu poate trai pe jumatate si nici sa faca pe altcineva sa sufere.
Dar el era indragostit lulea, nu putea trai fara ea si a determinat o sa ramana in relatie. Faptul ca era "prins"  atat de rau, acasa, sotia a simtit, el nu a negat sentimentele, ea a inteles atata timp cat incearca sa si gestioneze sentimentele cat timp este acasa.
Cum se termina povestea? Care ar trebui sa fie atitudinea fiecaruia dintre ei?


aaaddd, cand mai ai idei din astea, dezvolta-le un pic si intra cu ele direct pe http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1540.0.html  ;)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

silviu

  • Vizitator
Re: Unde gasim sufletul pereche?
« Răspuns #98 : Duminică, 15 Martie 2015, 11:08 »
Cum se termina povestea?
intr-un final el divorteaza si ramane cu niciuna :( ca cine alearga dupa 2 iepuri... mananca stevie :thumbdown:

Offline aprilie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 304
Re: Unde gasim sufletul pereche?
« Răspuns #99 : Duminică, 15 Martie 2015, 23:07 »
Cum se termina povestea?

happy end american: sotia il gaseste pe barbatul visurilor ei si divorteaza iar el cu ea raman impreuna fericiti si liberi de remuscari si sentimente de vinovatie ....  nimeni nu sufera, toata lumea fericita  :applause:

hmmm, ce frumos ar fi !!! dar de obieci se intampla ca el sa nu divorteze iar ea, desi profund nefericita si aflata intr-un vesnic conflict interior, sa mai ramana in relatia asta pana cand va fi suficient de puternica sa se desprinda ... Sotia a aflat, sufera dar il iubeste si il iarta ... la un moment dat totul reintra intr-un normal, pasiunile se sting,suferintele se cicatrizeaza, viata merge mai departe ... :(






















Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Unde gasim sufletul pereche?
« Răspuns #100 : Marți, 17 Martie 2015, 07:49 »
Si tot asa... si iar asa... Am putea sintetiza cam asa:
I: Unde gasim sufletul pereche?
R: Dupa divort. :crazy2:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline aprilie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 304
Re: Unde gasim sufletul pereche?
« Răspuns #101 : Marți, 17 Martie 2015, 11:42 »
I: Unde gasim sufletul pereche?
R: Dupa divort. :crazy2:

asta mie mi se pare ca raspunde mai degraba la intrebarea "cand", nu "unde"  :angel:

si ... adica cei care nu s-au casatorit niciodata si nu au avut "oportunitatea" sa divorteze nu au nicio sansa sa-si gaseasca sufletul pereche ?  >:D

Offline Florin1968

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 261
Re: Unde gasim sufletul pereche?
« Răspuns #102 : Marți, 17 Martie 2015, 12:16 »

Daca nu exista un loc anume, e posibil sa-l gasesti oriunde, doar sa ai disponibilitatea de a-l vedea !

silviu

  • Vizitator
Re: Unde gasim sufletul pereche?
« Răspuns #103 : Marți, 17 Martie 2015, 15:59 »
primul suflet-pereche l-am gasit prin '77, cand eram mititel. sedea cam departe de mine si o conduceam in fiece zi de la scoala spre casa.mamaaa... ce-am mai inghetat in iarna aia :( cand eram cu ea nu prea simteam gerul, dar cand o luam spre casa, vorba poetului: mai lunga-mi pare calea acum la-ntors acasa,/ as vrea sa zbor, dar gerul din oase nu ma lasa :'(
ce ti-e si cu primul suflet-pereche ::)

cu al doilea SP am avut noroc. ne-am cunoscut primavara si sedea mai aproape si de scoala si de mine. mergeam la ea sa-mi fac lectiile. mai veneau vreo 2 colegi si incingeam un poker pe dezbracatelea de mama-mama. cine pierdea, facea lectiile :strong:

silviu

  • Vizitator
Re: Unde gasim sufletul pereche?
« Răspuns #104 : Joi, 19 Martie 2015, 09:28 »
voi nu ati avut niciun SP?  ??? ce nasol :( cu cine faceati temele?