Autor Subiect: ARHIVA - Tutoriale, probleme si propuneri tehnice, privind forumul  (Citit de 43237 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

marcutza

  • Vizitator
Neata :)

M-am gandit ca atunci cand intampinam o problema tehnica vizavi de forum sa ne adresam pe acest topic celor in masura sa ne poata ajuta :)

1. propun ca pe pagina unde scriem, aplicam poze etc sa fie posibila editarea sau mai bine spus reeditarea atunc cand sesizam o greseala dupa ce am dat comanda Mesaj. se mai intampla sa iti scape anumite greseli sau sa te razgandesti in privinta anumitor lucruri expuse in post si doresti sa-ti reeditezi postul.

2. pagina care prezinta mesajele recente sa fie putin mai stransa, are prea multe spatii si te pierzi cautand topicul din care face parte, userul care a scris.

revin :) daca mai este ceva legat de acest subiect , multumesc adminului pt intelegere :)

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: ARHIVA - Tutoriale, probleme si propuneri tehnice, privind forumul
« Răspuns #1 : Duminică, 21 Martie 2010, 09:07 »
Neata :)

M-am gandit ca atunci cand intampinam o problema tehnica vizavi de forum sa ne adresam pe acest topic celor in masura sa ne poata ajuta :)

1. propun ca pe pagina unde scriem, aplicam poze etc sa fie posibila editarea sau mai bine spus reeditarea atunc cand sesizam o greseala dupa ce am dat comanda Mesaj. se mai intampla sa iti scape anumite greseli sau sa te razgandesti in privinta anumitor lucruri expuse in post si doresti sa-ti reeditezi postul.

2. pagina care prezinta mesajele recente sa fie putin mai stransa, are prea multe spatii si te pierzi cautand topicul din care face parte, userul care a scris.

revin :) daca mai este ceva legat de acest subiect , multumesc adminului pt intelegere :)


Intradevar pe alte forumuri ai posibilitatea de edit si sa poti reveni dar si aici, la mesaje am vazut ca exista un buton "verificare" - poti sa-l folosesti pe acela, plus ca am vazut ca te avertizeaza daca intre timp a postat altcineva si poti sa adaugi sau sa schimbi mesajul - ceea ce la alte forumuri nu gasesti.

Poate ar trebui intradevar sa existe o grupare  mai ordonata a sectiunilor forumului. Ai rabdare, din cate am inteles apar in cateva zile si moderatorii. Si eu am o multime de topicuri si le-am plasat pe unde am gasit loc. Ar trebui organizate. :)

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: ARHIVA - Tutoriale, probleme si propuneri tehnice, privind forumul
« Răspuns #2 : Duminică, 21 Martie 2010, 09:12 »
@awana, binenteles ca am rabdare, propunerea, ideea, sugestia se refera la generalism si nu la o bataie din picior pt a se face si a se face acum:)

avertizarea ca s-a postat un alt mesaj in timp ce tu editezi se gaseste si la alte forumuri, crede-ma :) insa, eu vorbeam de a REedita ceea ce deja ai trimis, in cazul in care sesizezi erori sau ceva nu-ti place chiar daca ai verificat :)

si da, vorba ta, torpicurile au nevoie de o organizare mai precisa datorita diversitatii temelor abordate in ele.

Multumiri inca o data adminului si succes moderatorilor si userilor actuali si viitori :)

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: ARHIVA - Tutoriale, probleme si propuneri tehnice, privind forumul
« Răspuns #3 : Duminică, 21 Martie 2010, 18:31 »
Reditarea e buna. si eu de multe ori am vrut sa mai schimb cate ceva. Pe alte forumuri apare postul pe care l-ai scris. Aici se trece direct la topic si pentru a vizualiza ce ai postat trebuie sa mai deschizi o data topicul.

Lunaintrestele

  • Vizitator
Răspuns: ARHIVA - Tutoriale, probleme si propuneri tehnice, privind forumul
« Răspuns #4 : Duminică, 21 Martie 2010, 18:32 »
da da ..si eu intampin probleme de "viteza" si ma trezesc ca am mancat sau chiar am pus o litera in plus...rusinos:)

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: ARHIVA - Tutoriale, probleme si propuneri tehnice, privind forumul
« Răspuns #5 : Duminică, 21 Martie 2010, 18:35 »
De obicei mai citesc o data ce am scris dar dupa o vreme ma plictisesc.

marcutza

  • Vizitator
in momentul in care postez/scriu mult in casuta mesajului, la un moment dat nu ma lasa sa vad finalul postului, fuge(ca sa zic asa) partea finala a postului si nu ma lasa sa scriu decat mutand de fiecare data textul.

Lunaintrestele

  • Vizitator
Asta e trebuie sa fim mai atente:)

maria171

  • Vizitator
eu sunt mentor pe un site de animale
si acolo avem o sectiune de sugestii
tot acolo avem moderatori pt fiecare sectiune, moderatori care muta mesajele puse gresit, care le sparg , care le pot sterge
apoi anunta ce s-a intamplat cu fiecare mesaj " prelucrat"
sincer mi se pare ca s-au deschis prea multe topice (topicuri?) multe avand acelasi continut
cred ca ar trebui sa fie comasate un pic, sa nu ne incurcam
pe forumul de animale avem nevoie sa facem referire la mesaje mai vechi sau sa dam adrese de medici , de aceea trebuie ordine, sa gasim repede ce cautam
tot la administrativa avem explicatii despre rangurile de pe forum, despre cum se pun pozele, etc
gigi
ar fi bine daca ai intra pe forumul asta, pe care il cunosti, sa tragi un pic cu ochiul de cum e strcturat
apoi, in timp, sa faci un pic de curatenie
sfatul meu
te-as ajuta cu f mare placere, dar eu nu ma pricep
imi pare rau


Lunaintrestele

  • Vizitator
Se va aranja si acest aspect.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: ARHIVA - Tutoriale, probleme si propuneri tehnice, privind forumul
« Răspuns #10 : Luni, 22 Martie 2010, 13:13 »
sincer mi se pare ca s-au deschis prea multe topice (topicuri?) multe avand acelasi continut ....

Si mie mi se pare ca deja s-au suprapus subiectele unele cu altele.
Ar trebui putina organizare aici, pe domenii.
Dar forumul este la inceput.

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: ARHIVA - Tutoriale, probleme si propuneri tehnice, privind forumul
« Răspuns #11 : Luni, 22 Martie 2010, 19:35 »
cand dau comanda Verifica pe mesaje in care am atasat imagini sau youtube, nu-mi apare mesajul cu TOT cu imagine sau youtube ci DOAR ceea ce am scris, text.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Răspuns: ARHIVA - Tutoriale, probleme si propuneri tehnice, privind forumul
« Răspuns #12 : Luni, 22 Martie 2010, 19:39 »
Cei cu care am mai discutat privat imi stiu parerea despre modul de organizarea a forumului. Este la inceput , exista si o frenezie pozitiva care ar fi fost o greseala sa o incarcerez in reguli sau organizari riguroase. Am reusit sa vin la zi cu raspunsurile pe Email, astfel incat imi raman 9 probleme care in ordinea importantei sunt:
- organizarea si regulamentul de functionare a cluburilor - spatiul virtual dedicat fiecarui dintre acestea
- harta cluburilor - astfel incat printr-o tastare oricine sa poata vedea daca in orasul sau exista un astfel de club
- pregatirea si numirea moderatorilor
- pregatirea echipei SC, coptarea unor colaboratori si a unor voluntari
- reasezarea forumului - impunerea unor restrictii si admiteri in functie de nivelul de user
- stabilirea nucleelor de club
- desfasurarea taberelor aprilie
- stabilirea noilor destinatii pt intalniri - analiza propunerilor venite de la voi
- deschiderea primelor cluburi

Toate acestea in maxim 2 luni. Cam putin timp dar nu imposibil de realizat.

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: ARHIVA - Tutoriale, probleme si propuneri tehnice, privind forumul
« Răspuns #13 : Marți, 23 Martie 2010, 08:30 »
Super, super adminu', abia astept organizarea asta, deja azi s-a vazut ceva, brava.

Succes si sa fie cu noroc !!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Răspuns: ARHIVA - Tutoriale, probleme si propuneri tehnice, privind forumul
« Răspuns #14 : Marți, 23 Martie 2010, 08:40 »
Multumesc Marcutza, sper ca schimbarile pe care le-am facut nu creeaza prea mult disconfort