Autor Subiect: Pierdut partener ideal. Găsitorului recompensă  (Citit de 34241 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Pierdut partener ideal. G?sitorului recompens?
« Răspuns #60 : Duminică, 11 Februarie 2018, 10:34 »
 ;D sunt mai tanara decat tine , desi nu cu mult, având în vedere ca peste o luna schimb prefixul .
 Frumusetea e în ochii privitorului, iar varsta e inselatoare, ai grija numai sa nu trebuiasca sa ceri buletinul la control  ;D

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Pierdut partener ideal. G?sitorului recompens?
« Răspuns #61 : Duminică, 11 Februarie 2018, 10:40 »
Ei, na, gravitatia ne afecteaza pe toti, ( flori, fete sau baieti, hi, hi)  in egala masura, dar, sa zicem in locuri diferite si, poate. in momente diferite.
Copia mea o gasesc si in oglinda :) In persoana din fata mea caut alte...oglindiri.

Revenind la tonul serios, revendicat de tine, tocmai asta spun ca nu stii pana te pocneste, indiferent de varsta :)
De aceea n-ar rost sa face portrete robot - adica vreau pe cineva similar, complementar, tangent, congruent sau cum o mai fi. Sau, mai rau, cineva care sa semene cu... si aici putem completa in cele mai surprinzatoare moduri.

Poate doar, pe masura ce devenim mai intelepti, suntem mai atenti la cum ne simtim in preajma persoanei respective, cum ne simtim in relatia respectiva... Ne simtim relaxati, impliniti, increzatori, fericiti, satisfacuti...si mai stiu eu cum. Sau vigilenti, pe picior de lupta ori de aparare, nesiguri, pusi in situatia de a face doar noi compromisuri si ajustari?


Adda, fix peste o luna? Ca sa stim cand iti spunem La multi si fericiti ani! : :flori:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Pierdut partener ideal. G?sitorului recompens?
« Răspuns #62 : Duminică, 11 Februarie 2018, 10:45 »
Nuu Wonderland, nu chiar fix peste o luna. În 2 martie :)
Dar am descoperit ca avem un calendar aici pe forum cu datele nasterii,  pt cine a fost sincer ;D :offtopic:  :)

Offline Iustin

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 183
Re: Pierdut partener ideal. G?sitorului recompens?
« Răspuns #63 : Duminică, 11 Februarie 2018, 10:45 »
Oare limitarea din titlu la un partener nu este cumva o cutuma depasita?
De fapt cuvantul partener din titlu nu este articulat si deci poate fi interpretat ca "pierdut unul dintre partenerii ideali".
Am observat ca in majoritate oamenii nu sunt monogami.  ::)

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Pierdut partener ideal. G?sitorului recompens?
« Răspuns #64 : Duminică, 11 Februarie 2018, 10:55 »
Dar daca dupa ce l-ai "pierdut " iti dai seama ca de fapt nu era chiar "ideal"? Poate în prima faza asa credeai, iar apoi iti dai seama, judecand la rece dupa ceva timp sau eventual dupa ce gasesti pe altcineva , ca de fapt te-ai pripit.   :oops: :)

Offline Iustin

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 183
Re: Pierdut partener ideal. G?sitorului recompens?
« Răspuns #65 : Duminică, 11 Februarie 2018, 11:00 »
Dar daca dupa ce l-ai "pierdut " iti dai seama ca de fapt nu era chiar "ideal"? Poate în prima faza asa credeai, iar apoi iti dai seama, judecand la rece dupa ceva timp sau eventual dupa ce gasesti pe altcineva , ca de fapt te-ai pripit.   :oops: :)

Asa am patit si eu si apoi mi-am revenit cu greu din mahmureala.

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Pierdut partener ideal. G?sitorului recompens?
« Răspuns #66 : Duminică, 11 Februarie 2018, 11:04 »
Eee lasa...unele lucruri se intampla cu un  scop.
Sa luam partea buna.  :giggle:

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Pierdut partener ideal. G?sitorului recompens?
« Răspuns #67 : Duminică, 11 Februarie 2018, 11:05 »
Dragilor,consumati energiile...inutil.
Conservati-le pentru momentul marilor intalniri si apoi...vedeti voi ce iese !

Succes !

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Pierdut partener ideal. G?sitorului recompens?
« Răspuns #68 : Duminică, 11 Februarie 2018, 11:07 »
Am observat ca in majoritate oamenii nu sunt monogami.  ::)

Si eu am observat, dar nu inseamna ca sunt de acord, sau ca agreez ideea. Si mi-am spus deja parerea despre asta, aici: http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1622.0.html
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Pierdut partener ideal. G?sitorului recompens?
« Răspuns #69 : Duminică, 11 Februarie 2018, 11:39 »
Multumim, Noiembrie, de sfat si urare.
Pai, am vazut deja, unii dintre noi. :)
Ma gandeam ca din cand in cand merge o reflectie asupra trecutului, sa stim cum abordam situatia data viitoare.  :angel:
Experienta anterioara si experientele celorlalti ne ajuta, teoretic, sa evitam sa repetam greselile, nu?  :angel:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Re: Pierdut partener ideal. G?sitorului recompens?
« Răspuns #70 : Duminică, 11 Februarie 2018, 11:55 »
Experienta anterioara si experientele celorlalti ne ajuta, teoretic, sa evitam sa repetam greselile, nu?  :angel:
Chiar crezi ca invatam din ele , adica invatam suficient ca sa nu le repetam , am senzatia ca suntem programati genetic sa cautam acelasi lucru , oricat incercam sa evitam situatia anterioara , te trezesti dupa un timp tot acolo  |o te mai si intrebi cum ai ajuns?
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Pierdut partener ideal. G?sitorului recompens?
« Răspuns #71 : Duminică, 11 Februarie 2018, 11:57 »
te trezesti dupa un timp tot acolo  |o te mai si intrebi cum ai ajuns?

Asa ajungi, cum ai spus si tu....neincercand sa intelegi ce te-a dus prima oara acolo.  |o
Sau evitand sa recunosti, sa accepti, sa (te) schimbi...
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Pierdut partener ideal. G?sitorului recompens?
« Răspuns #72 : Duminică, 11 Februarie 2018, 12:03 »
Poate este teorie poate nu, citeam intrun articol ca ni se intampla aceleasi lucruri si facem aceleasi greseli pana cand ne dam seama unde gresim de fapt  :rtfm: :giggle:

Din greseli invatam, cu conditia sa ne dam seama unde gresim  :happy:

Offline Iustin

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 183
Re: Pierdut partener ideal. G?sitorului recompens?
« Răspuns #73 : Duminică, 11 Februarie 2018, 12:06 »
Ar fi pacat sa repetam aceleasi greseli cand sunt atatea posibilitati.

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Re: Pierdut partener ideal. G?sitorului recompens?
« Răspuns #74 : Duminică, 11 Februarie 2018, 12:09 »
uff, ce mi-ar place sa putem discuta la o cafea impreuna , as avea cateva intrebari mai incomode , despre acest subiect ,,,,,,,,,,,, o sa am rabdare , doar wonderland stie ca detin aceasta calitate din plin , desi imi ard  degetelele , hai sa nu facem  :offtopic: aici , promit ca cu prima ocazie , posibila , in realitate, nu virtual, o sa ating subiectul
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul