Autor Subiect: "Indragosteala" sau iubire?  (Citit de 35894 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Re: "Indragosteala" sau iubire?
« Răspuns #75 : Luni, 29 Iulie 2019, 20:53 »
A  intalni  iubirea  fara  a o  cauta  este  singura  cale  de  a o gasi. K- :)

Poate o fi pentru unii, insa altii nici nu cauta si nici n-o gasesc, asa ca este relativa afirmatia...  :)
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: "Indragosteala" sau iubire?
« Răspuns #76 : Duminică, 25 August 2019, 20:34 »
V-am zis ca m=am apucat de cititi pe forum :)
"Indragosteala" sau iubire?
 imi place,
Oare indragosteala nu este faza de inceput a unei relatii frumoase?
Vezi persoana, iti place cu arata, iti place cum vorbeste, si apar fluturasii.....
Paranteza, apropoo de fluturasi, imi zice o prietena, ca de fapt fluturasi reprezinta frica de necunoscut ... eu nu sunt de acord , imi place sa asociez fluturasii cu dragostea si iubirea. Voi ce credeti ?? inchis paranteza  :D
Apoi, incerci sa te apropii de persoana respectiva, incerci sa vezi cum gandeste si incet, incet vezi cum dispar fluturasii sau dincontra se inmultesc  :smitten:
Iubirea este peste tot, sau ma rog ar trebui sa fie, ar trebui sa iubim tot ce ne inconjoara,  neconditionat si fara asteptari ;)
Eu cred ca dupa indragosteala vine dragostea la set cu iubirea neconditionata.
Iti face placere si iti este drag sa fi in preajma acelei persoane, poate din curiozitate de afla mai multe, poate ca te simti bine in prezenta persoanei, sau pur si simplu sa verifici starea flutrasilor :whistle:
Daca sentimentele sunt reciproce, si daca intervine si respectul, si daca  nu=l transformi pe celalalt partener in sluga ar putea iesi ceva frumos .......indiferent de varsta.
Si inca ceva, eu cred ca acesti fluturasi vin oricand ii lasi sa vina :).
Daca esti in cautare de frumusete si avere ... nu cred ca mai apar si fluturasii :crazy2: