Autor Subiect: Pomisori cu margele  (Citit de 7987 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline CamiCamelia

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 149
Pomisori cu margele
« : Sâmbătă, 13 Aprilie 2013, 11:00 »
Decoratiuni handmade: Pomisori cu margele              Articolul CamiCameliei

Un alt hobby al meu sunt pomisorii din sarma de modelaj si pietre semipretioase sau margele. Sper sa va placa!  *|*

















Caroline

  • Vizitator
Re: Pomisori cu margele
« Răspuns #1 : Sâmbătă, 13 Aprilie 2013, 11:34 »
Cami, sunt superbi! Cand am fost in Canada, era o adevarata moda sa ai asa ceva si de-atunci mi-a ramas gandul la ei. Daca nu mi-am luat atunci, as vrea sa cumpar unul acum, de la tine... scrie-mi te rog pe cornelia.ioana08@gmail.com.
Ciudata coincidenta... sa vad pozele tale exact azi, cand astept vizita unor prieteni canadieni...  :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13264
Re: Pomisori cu margele
« Răspuns #2 : Sâmbătă, 13 Aprilie 2013, 16:18 »
Camelia tu faci niste lucruri minunate! Sunteti o familie bogata sufleteste, copiii tai sunt extraordinar de frumosi, educati si placuti, ziua de ieri a fost o adevarata placere pentru mine. Iar pomisorul facut de voi, un cadou care m-a sensibilizat si pe mine si pe Samiza. Sta acum intr-un loc in care avem stranse obiecte vesele si de cele mai multe ori cand simtim ca oboseala si nervii ne depasesc, mai dam "o raita" printre ele. Efectul este mai puternic decat al unui calmant: destul sa le ating, sa le invart si sa le rasucesc, sa le privesc atent si toata starea aceea care ne apasa dispare ca prin minune!

Apreciez rabdarea manutelor copiilor tai de a baga fiecare margeluta pe sarma si a ta sa muncesti atat de meticulos cu astfel de materiale. Exceptional, va felicit si sper sa va revad curand!

Caroline

  • Vizitator
Re: Pomisori cu margele
« Răspuns #3 : Sâmbătă, 13 Aprilie 2013, 20:58 »
Eeeiii... nu ma mai joc! Va sa zica, altii primesc deja cadouri la care eu ravnesc de 14 ani...  >:D

Offline CamiCamelia

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 149
Re: Pomisori cu margele
« Răspuns #4 : Duminică, 14 Aprilie 2013, 11:38 »
Gigi, iti multumim din suflet! Am petrecut zile minunate aici si chiar daca ne-am lasat amprenta prin galagie si nebunie, am facut-o totusi si prin lucruri  frumoase... :) Cand te vei intoarce in tara vei vedea...
Copiii ieri ti-au dus lipsa si au stresat-o pe Mihaela... Au invatat-o sa faca fluturasi si inimioare... :)
Si pentru ca maine plecati spre balaceala, va doresc o vacanta minunata tuturor!  :dance:

Offline CamiCamelia

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 149
Re: Pomisori cu margele
« Răspuns #5 : Sâmbătă, 20 Aprilie 2013, 09:56 »







Offline Sunrise

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 66
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Pomisori cu margele
« Răspuns #6 : Vineri, 24 Mai 2013, 19:20 »
Foarte reusite creatiile, absolut superbe!

Offline CamiCamelia

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 149
Re: Pomisori cu margele
« Răspuns #7 : Duminică, 02 Iunie 2013, 15:47 »
Multumesc, Sunrise!

Offline CamiCamelia

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 149
Re: Pomisori cu margele
« Răspuns #8 : Marți, 22 Octombrie 2013, 13:21 »















Offline Onix

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 245
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Pomisori cu margele
« Răspuns #9 : Miercuri, 23 Octombrie 2013, 20:13 »
Ultimii pomisori sunt superbi!!!! ce dimensiuni au?
Felicitari !
Multumim pentru posibilitatea de a-i admira....

Offline CamiCamelia

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 149
Re: Pomisori cu margele
« Răspuns #10 : Vineri, 25 Octombrie 2013, 09:20 »
Ultimii pomisori au cam 25-30-35 cm...
Multumesc!  :bow:

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Pomisori cu margele
« Răspuns #11 : Vineri, 25 Octombrie 2013, 09:28 »
Cami imi plac pomisorii, sunt decorativi si interesanti. Am si eu o intrebare .  Cum prinzi pietricele care le folosesti ca frunze de ramuri. Am tot incercat sa- mi dau seama din fotografii dar nu am reusit?  Asta doar daca nu e secret de "fabricatie". La fel si prinderea de pietrele de baza. :)

Offline CamiCamelia

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 149
Re: Pomisori cu margele
« Răspuns #12 : Vineri, 25 Octombrie 2013, 09:43 »
Pietrele au gauri, sunt folosite pentru coliere... Eu le desfac si pe urma le insir pe cate o sarma, cate 2, cate 3, cate 5 pietricele, depinde de inspiratie si pe urma incep sa formez crengutele, adaug cate o crenguta si formez ramurile...  Suporturile sunt facute de mine, din ipsos, nisip si pietre de rau... Pomii se fizeaza in ipsos... 

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Pomisori cu margele
« Răspuns #13 : Vineri, 25 Octombrie 2013, 10:01 »
Multumesc pentru raspuns. Pare usor de facut daca ai rabdare. Si binenteles si ceva imaginatie.