Autor Subiect: Singuri si optimisti.... exista asa ceva?  (Citit de 15415 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Manfred

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 510
Răspuns: singuri si optimisti.... exista asa ceva?
« Răspuns #15 : Vineri, 26 Martie 2010, 17:25 »
@DaFY

Marcutza ti-a dat un sfat bun ar mai fi de adaugat ca single inseamna de fapt "fara partener". Un single nu se simte neaparat si singur (am cunoscut singles care se simteau foarte bine in pielea lor!) dar e adevarat ca multi singles sint si se simt uneori ingrozitor de singuri si tinjesc dupa putina companie. Singles Camp e creat pentru asa ceva. E adevarata si vorba ca "timpul le vindeca pe toate" dar cu conditia sa nu stai deoparte  si sa te izolezi si nici nu se pune problema sa-ti propui sa te obisnuiesti cu conditia de om singur, deci e foarte bine ca ai facut pasul si ai ajuns pe acest site.
Otrava este un medicament mortal - Girolamo Mercuriale

Offline DaFY

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Răspuns: singuri si optimisti.... exista asa ceva?
« Răspuns #16 : Vineri, 26 Martie 2010, 17:29 »
Multumesc pentru raspuns,
si sper sa se rezolve si la mine lucrurile cat mai rapid pentru ca sincer simt ca nu mai pot. nu-mi place sa fiu singura, adica fara partener si sper ca il voi gasi cat de curand. dar pana atunci sper ca voi reusi sa trec mai repede peste cu ajutorul vostru.

Mersi inca o data.

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: singuri si optimisti.... exista asa ceva?
« Răspuns #17 : Vineri, 26 Martie 2010, 21:55 »
buna, astazi am aflat si eu de acest site si forum.

Sincer va invidiez, dar in sensul bun al cuvantului. As vrea si eu sa am o gandire ca voi si sa ma pot bucura de singuratate.
Am avut o relatie de aproape 7 ani de zile, care s-a terminat de aproximativ 5 luni. In disperarea mea de a nu fi singura, m-am agatat de un tip, (agatat pot spune si indragostit) care mai mult mi-a provocat rau. A fost totul frumos timp de 2 saptamani dupa care s-a stricat totul. Am incercat sa trag de el, sa salvez ceva ce nu mai poate fi salvat. Iar dupa aproape 3 luni de cand l-am cunoscut si tot cam atat am si tras de relatia asta sa mearga, s-a terminat. Acum sufar si disper pt ca nu suport sa fiu singura. Ce ar trebui sa fac sa trec peste asta? sa ma obisnuiesc sa stau singura pt ca altfel am mai mult de suferit.

Bine ai venit printre noi si ma bucur ca ai scris acest mesaj. Desigur, timpul vindeca, dar incearca ca in acesta perioada grea sa iti gasesti cat mai multe preocupari. Mergi la teatru, rasfata-te cu meniuri alese, incearca sa compui o poezie, mergi la un masaj sau mergi la sala de sport (efortul fizic duce la eliberarea de endorfine si acestea alunga deprimarea, tristetea). Viata activa este secretul fericirii si al implinirii, spunea Aristotel. Te pup, numai bine!

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: singuri si optimisti.... exista asa ceva?
« Răspuns #18 : Vineri, 26 Martie 2010, 21:59 »
buna, astazi am aflat si eu de acest site si forum.

Sincer va invidiez, dar in sensul bun al cuvantului. As vrea si eu sa am o gandire ca voi si sa ma pot bucura de singuratate.
Am avut o relatie de aproape 7 ani de zile, care s-a terminat de aproximativ 5 luni. In disperarea mea de a nu fi singura, m-am agatat de un tip, (agatat pot spune si indragostit) care mai mult mi-a provocat rau. A fost totul frumos timp de 2 saptamani dupa care s-a stricat totul. Am incercat sa trag de el, sa salvez ceva ce nu mai poate fi salvat. Iar dupa aproape 3 luni de cand l-am cunoscut si tot cam atat am si tras de relatia asta sa mearga, s-a terminat. Acum sufar si disper pt ca nu suport sa fiu singura. Ce ar trebui sa fac sa trec peste asta? sa ma obisnuiesc sa stau singura pt ca altfel am mai mult de suferit.
Bine ai venit printre noi. Timpul rezolva totul, asa este. Cauta sa ai un program incarcat. Sa ai mereu diverse activitati: mergi la teatru, scrie o poezie, rasfata-te cu meniuri alese, mergi la un masaj sau la o sala de sport. Dupa Aristotel, o viata activa este secretul fericirii si al implinirii. Te pup

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: singuri si optimisti.... exista asa ceva?
« Răspuns #19 : Vineri, 26 Martie 2010, 22:13 »
buna, astazi am aflat si eu de acest site si forum.

Sincer va invidiez, dar in sensul bun al cuvantului. As vrea si eu sa am o gandire ca voi si sa ma pot bucura de singuratate.
Am avut o relatie de aproape 7 ani de zile, care s-a terminat de aproximativ 5 luni. In disperarea mea de a nu fi singura, m-am agatat de un tip, (agatat pot spune si indragostit) care mai mult mi-a provocat rau. A fost totul frumos timp de 2 saptamani dupa care s-a stricat totul. Am incercat sa trag de el, sa salvez ceva ce nu mai poate fi salvat. Iar dupa aproape 3 luni de cand l-am cunoscut si tot cam atat am si tras de relatia asta sa mearga, s-a terminat. Acum sufar si disper pt ca nu suport sa fiu singura. Ce ar trebui sa fac sa trec peste asta? sa ma obisnuiesc sa stau singura pt ca altfel am mai mult de suferit.
scuze, am tot repetat mesajul, dar nu sunt prea deprinsa cu activitatea pe forum. Te pup

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Singuri si optimisti.... exista asa ceva?
« Răspuns #20 : Sâmbătă, 01 Mai 2010, 13:27 »
dragii mei, un masaj poate fi miraculos aunci cand ne simtim singuri sau tristi

Offline Cristaly

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
Răspuns: Singuri si optimisti.... exista asa ceva?
« Răspuns #21 : Sâmbătă, 01 Mai 2010, 14:56 »
Este prima zi din mai, cum petreceti singles?
Ma uit ca sunt singurul utilizator pe-aici, deci, intr-adevar...foarte singura!
Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate.

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Singuri si optimisti.... exista asa ceva?
« Răspuns #22 : Sâmbătă, 01 Mai 2010, 15:41 »
Este prima zi din mai, cum petreceti singles?
Ma uit ca sunt singurul utilizator pe-aici, deci, intr-adevar...foarte singura!

Nu esti deloc singura, draga mea...si eu sunt pe aici, atat cat imi permite timpul... Azi am avut program administrativ-gospodaresc, am fost si la cumparaturi, am plimbat si cele doua cateluse ale mele, Ely si Tina... Acum imi iau masina si plec din nou la cumparaturi. Poate o sa trec si pe la teatru sa imi un bilet. Eu caut mereu sa imi fac viata placuta. Ieri mi-am cumparat de la piata niste flori minunate. A intrat primavara in casa mea. Apoi am fost la manichiura, aveam programare... Acum scriu pe forum, comunic cu tine si ma bucur ca existi. Iti doresc o dupa-amiaza cat mai agreabila! Te pup

Offline Cristaly

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
Răspuns: Singuri si optimisti.... exista asa ceva?
« Răspuns #23 : Sâmbătă, 01 Mai 2010, 22:12 »
Iti multumesc luciamanta pentru ca ti-ai gasit putin timp sa-mi scrii. Si eu fac multe din lucrurile enumerate de tine. Nu am nici o problema in a iesi singura doar ca in anumite zile, atunci cand multi ies in grup/familie am un sentiment ciudat si neplacut. Sa speram ca toate sunt trecatoare, nu?
O seara frumoasa!
Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate.

Offline anamama13

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1227
Răspuns: Singuri si optimisti.... exista asa ceva?
« Răspuns #24 : Duminică, 02 Mai 2010, 07:55 »
micile bucurii oblojesc ranile mari....
Soarele va rasari si maine ! Totul este sa poti rezista pana atunci....

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Singuri si optimisti.... exista asa ceva?
« Răspuns #25 : Duminică, 02 Mai 2010, 16:33 »
Iti multumesc luciamanta pentru ca ti-ai gasit putin timp sa-mi scrii. Si eu fac multe din lucrurile enumerate de tine. Nu am nici o problema in a iesi singura doar ca in anumite zile, atunci cand multi ies in grup/familie am un sentiment ciudat si neplacut. Sa speram ca toate sunt trecatoare, nu?
O seara frumoasa!

Te pup, de abia acum am intrat pe forum. Iti doresc o zi reusita cu mult senin in suflet! Dar cum de nu ai mers la Cheia de 1 si 2 Mai?

Offline Cristaly

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
Răspuns: Singuri si optimisti.... exista asa ceva?
« Răspuns #26 : Duminică, 02 Mai 2010, 16:45 »
@luciamanta: nu am fost prea in tema cu iesirea la Cheia, in plus cred ca mia-r fi luat o zi drumul dus, una intors deci excat cele doua zile libere!
Aseara am iesit, la gradina, la un mic si o bere, era atata lume cum nu-mi amintesc sa fi vazut de multi ani.
Toate bune!
Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate.

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Singuri si optimisti.... exista asa ceva?
« Răspuns #27 : Duminică, 02 Mai 2010, 16:53 »
Cristaly, ma bucur ca te-ai simtit bine. Anul acesta nu a cazut prea bine ziua de 1 Mai, fiind o zi de sambata. Anul trecut am fost in Bulgaria si acum doi ani am fost la Predeal de 1 Mai. Acum insa sunt mai linistita...  Ai fost in tabara la Sibiel? Te pup, numai bine

Offline Cristaly

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
Răspuns: Singuri si optimisti.... exista asa ceva?
« Răspuns #28 : Duminică, 02 Mai 2010, 17:05 »
La Sibiel...inca nu, din acelasi motiv, timpul foarte scurt. Dupa 15 iunie voi avea timp din plin si sper sa ma alatur si eu grupurilor din perioada verii. Am citit cat de frumos a fost la Sibiel...
Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate.

Offline Crista

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 230
Răspuns: Singuri si optimisti.... exista asa ceva?
« Răspuns #29 : Duminică, 02 Mai 2010, 21:08 »
Cristaly,dupa 15 iunie cand se termina scoala? Lucrezi cumva si tu in invatamant?Si pe mine m-a oprit de la cateva inscrieri  la intalnirile singles acest motiv,faptul ca nu era in week-end sau in vacanta - pe prima am ratat-o din nepricepere.Sper,insa ,ca apoi sa ma mobilizez,altfel inseamna ca a fost doar un pretext...