Aici se discuta > Subiecte generale

Animale - Pasiune si terapie

(1/163) > >>

carmentoma:
          Pe alt topic am vazut ca povestiti cum de multe ori animalutele de casa (sau pets, cum le numesc englezii si americanii) ajuta la indepartarea stresului si la inveselirea atmosferei din camin! Asa este! De ce sa nu le acordam si lor atentia pe care o merita si sa istorisim cu drag despre prostioarele pe care le fac, sau despre cat de destepte sunt si cu cat drag ne asteapta sa venim acasa! Eu am o birmaneza foarte frumoasa si cuminte! A facut si ea ceva prostioare la viata ei, dar aceasta se intampla cand era pui! Acum e o adevarata pisica aristocrata! Face doar ce are chef, dar nu deranjeaza pe nimeni! E un deliciu sa o privesti cand se joaca sau sa o asculti cand toarce linistita! Abia astept sa imi povestiti si voi despre cum v-au schimbat ele viata!

almi_gabi:
In copilărie , la bunici aveam şi căţel şi pisică, găini. Apoi mai mare fiiind părinţii mi-au luat peruş.
În momentul de faţă nu am animale.

Carmentoma nu ne-ai arătat poze cu pisica ta. Aşa că a rămas să ghicim!

kerra:
"pitipoanca"- cum imi place mie sa o numesc, este o catelusa de 7 luni; un metis intre malamut si lup; cel mai fun e dimineata cand simte ea ca tb sa ma trezesc; mai sta putin, se mai scutura, face galagie "infernala" la ore matinale cu zgarda....mai sta, se mai intinde..si in cele din urma ofteaza: o data, de 2 ori, de 3 ori... pana ma vede ca am deschis ochii..ca apoi nu mai am scapare pana nu iesim la plimbarea de dimineata   ;)  si bineinteles, de fiecare data cand are ocazia, se alinta pe pat    ;D

capsuna:
El este defunctul Domn Danila, foarte alintat si rasfatat.

capsuna:
Era fotomodel.

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

Du-te la versiunea completă